مرور مهمترین عناوین
مدودف:

جهان در آستانه جنگ جهانی جدید است

رئیس‌جمهوری پیشین روسیه نسبت به این که دنیا در آستانه یک جنگ جهانی جدید قرار گرفته، هشدار داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پیشین روسیه که در حال حاضر معاون شورای امنیت این کشور است، هشدار داد، دنیا احتمالا در آستانه یک جنگ جهانی جدید قرار گرفته است.
مدودف در کنفرانسی در شهر مسکو همچنین نسبت به افزایش ریسک جنگ هسته‌ای در جهان هشدار داد اما در عین حال هیچ یک از این دو جنگ را اجتناب‌ناپذیر ندانست.
معاون شورای امنیت روسیه بیان داشت: «دنیا وضعیتی بیمار پیدا کرده و احتمالا در آستانه یک جنگ جهانی جدید قرار دارد.»
او خاطرنشان کرد: «در حال حاضر شروع یک جنگ جهانی جدید اجتناب‌ناپذیر نشده اما ریسک به راه افتادن یک جنگ هسته‌ای در حال افزایش است. یک چنین نگرانی جدی‌تر از نگرانی درباره تغییرات آب وهوایی است.»
او همچنین گفت، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تنها یک فرد معتبر مانند کارآفرین ایلان ماسک می‌تواند برنده شود، زیرا او از اختیارات بسیار بیشتری نسبت به دونالد ترامپ، رهبر سابق آمریکا و جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا برخوردار است.
مدودف افزود: «اکنون صحبت‌های زیادی در مورد همان ایلان ماسک به عنوان چهره جدید ایالات متحده جدید وجود دارد. برنده انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده می‌تواند کسی باشد که اختیارات بسیار بیشتری نسبت به همان ترامپ و به خصوص بایدن دارد. به عنوان مثال، می‌تواند توسط همان ایلان افسانه‌ای باشد.»


انتهای پیام

آفتاب یزد