مرور مهمترین عناوین
روی خط آفتاب

روی خط آفتاب

1512- وزیر اقتصاد می‌گوید صدای نارضایتی‌ها از افزایش قیمت‌ها به گوش دولت رسیده. یعنی تا حالا صدای نارضایتی‌ها به گوش دولت محترم نرسیده بود؟ واقعا گاهی حرف‌های عجیبی می‌زنند.
1520- چرا دولت ارز نیمایی بیش از 100 قلم دارو را حذف کرد که شاهد افزایش بی‌رویه قیمت دارو باشیم؟ چرا اوضاع بازار دارو را بدتر می‌کنند؟
1541- این یک فاجعه اقتصادی نیست که در عرض یکسال قیمت مسکن شاهد رشد 70 درصدی باشد؟ مردم چگونه تاوان این افزایش قیمت‌‌ها را بدهند؟
1220- این هیاهو و نگرانی‌هایی که در مورد کمبود دارو و افزایش قیمت‌های آن ایجاد شده واقعا غم‌انگیز است. قرار بود دارو تأمین شود گران هم نشود. کاملا برعکس شد.
1231- طرح جمع‌آوری کارت‌های آزاد سوخت مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می‌کند. وقت آنها در صف‌ها تلف می‌شود. ترافیک تهران به اندازه کافی باعث افزایش مصرف بنزین و هزینه‌ها می‌شود لااقل کاری نکنند افزایش صف بنزین هم به آن هزینه‌ها اضافه شود.
1241- یک استاد اقتصاد می‌گوید شدت خروج سرمایه از ایران بی‌سابقه است. بازگشت سرمایه به کشور زمانی اتفاق می‌افتد که با دنیا آشتی کرده باشیم.
1302- مسئولان محترم نباید از مسئولیت خود در قبال مردم و سطح زندگی آنها شانه خالی کنند آنها به مردم تعهد دارند باید به تعهد خود در جهت رفاه مردم گام بردارند.
1320- خودروسازان توجه کنند برخی خریداران خودروهای صفر هم از کیفیت محصولات گلایه دارند این همه مردم هزینه می‌کنند چرا باید خودروی صفر کیلومتر دچار مشکل باشد؟
1120- چرا باید شرایط برخی مدیران به گونه‌ای باشد که گلایه‌های زیادی به آنها باشد؟ مثلا چرا یک وزیر در طول 4 ماه 2 بار استیضاح او مطرح شود؟
1131- روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به دولت نوشته: با چند عزل و نصب مشکلات حل نمی‌شود. واقعا چگونه قرار است حل شود؟ ما که نفهمیدیم!
1145- روزنامه کیهان که گاهی حرف‌های عجیبی می‌زند خطاب به مسئولان در مورد مقابله با بدحجابی نوشته: از عواقب و هزینه‌های سنگین مقابله با بدحجابی نترسید!
1201- صدا و سیما باید تعامل خود را با هنرمندان بیشتر کند از سانسور و ممیزهای غیرضروری اجتناب کند. چرا باید یک کارگردان مثل آقای سعید آقاخانی از سانسور سریال «نون.خ» گلایه‌مند باشد؟ باید فضایی بهتر برای هنرمندان ایجاد شود.
1041- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: شایعه گرانی بنزین از سوی دشمنان مطرح شده. دولت قصدی برای افزایش قیمت بنزین ندارد. واقعا لعنت به دشمنانی که دنبال شایعه‌پراکنی هستند.
1057- آقای وزیر صمت! شما یعنی آنقدر ساده هستید که فکر می‌کنید با راه‌اندازی سامانه شفافیت فروشگاهی می‌توانید قیمت‌ها را کنترل کنید؟ این سامانه فقط اطلاعات فروش کالا را درج می‌کند اما این کمکی به کنترل قیمت‌ها نمی‌کند.
1107- شهردار تهران می‌گوید 51 درصد مردم در تهران اجاره‌نشین هستند یعنی بیش از نیمی از مردم این شهر. اما به نظر تعداد مستأجران در تهران بیشتر از این آمار باشد!
1021- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ادعایی گفته دولت بزرگترین بدهکار بانکی است. تسویه طلب بانک‌ها هم روی کاغذ بوده. جنبه تبلیغاتی دارد. واقعا آنچه وی گفته صحت دارد؟
1031- حتی یک خبرگزاری حامی دولت از کاهش قدرت خرید مردم نوشته و عنوان کرده مردم موادغذایی و کالاهای اساسی را هم قسطی می‌خرند.
2105- در خبری عجیب از فروش بالا و سرسام‌آور فیلترشکن‌ها توسط عده‌ای خواندیم. واقعا به بهانه فیلترینگ عده‌ای چه سودهای کلان می‌برند.
2112- چرا باید قیمت بلیت بازی‌های فوتبال خصوصا دربی آنقدر عجیب و غریب شود؟ بسیاری از طرفداران فوتبال جوانان و از طبقه ضعیف جامعه هستند. رعایت حال اینها باید بشود.
2135- آقای علم‌الهدی امام جمعه مشهد خطاب به کسانی که ارز و سکه جمع‌آوری می‌کنند گفته سرمایه‌تان را به ارز و سکه تبدیل می‌کنید حرام است باید مصادره شود!
2201- جالب است امام جمعه قشم با توجه به فیلم پخش شده از پلمپ مغازه‌ها به دستور وی گفته داشتیم از کسبه تشکر می‌کردیم. احتمالا فیلم مربوطه هم کامل پخش نشده. پیامهای مردمی در صفحات 2-42136- دولت محترم مراقب باشد در اجرای برخی طرح‌ها در سال جدید اشتباهات سال گذشته تکرار نشود. طرح‌های مقابله با بدحجابی هم به بهترین شکل علمی و اصولی انجام گیرد.
1015- مسلم است که حداقل نزد برخی افراد حجاب به درستی رعایت نمی‌شود برخی حتی پوشش نامتعارف هم دارند اما چه شد که به اینجا رسیدیم؟ تا مدتها قبل اصلا با پدیده بدحجابی بدین شکل روبرو نبودیم.
1021- مداح معروف گفته‌‌اند مسئولان امنیت محجبه‌ها را فراهم کنند. صبر مردم اندازه دارد. چرا ایشان فکر می‌کند ممکن است خدایی نکرده عده‌ای به افراد محجبه به خاطر حجاب معترض شوند یا باعث آزار شوند؟
1031- خدا رحمت کند آقای عماد افروغ جامعه‌شناس کشورمان که به تازگی فوت کردند. ایشان بسیار دانا، فهیم و آگاه بودند و همواره هشدارها و پندهای خوبی به مردم و مسئولان می‌دادند.
1045- خوشبختانه وزیر بهداشت گفته‌اند بدحالی دانش آموزان عوارض پایدار نداشته. بیش از 90 درصد هم هیچ مسمومیتی نداشته با این خبر مقداری خیال‌مان راحت شد.
1102- اینکه وزارت ارشاد به افرادی مجوز کنسرت داده که سال‌ها مشکل داشتند جای تقدیر دارد که به آنها هم فرصت ارائه کار دادند چرا برخی افراد این موضوع را برنمی‌تابند و انتقاد می‌کنند؟
1225- رئیس‌جمهور محترم هم اشاره کردند که دشمن قصد دارد حجاب را به یک موضوع امنیتی تبدیل کند. ایشان به درستی عنوان کردند دنبال حل مسئله با نگاه فرهنگی هستیم.
1231- دستگاه وزارت خارجه باید هرچه سریع‌تر مشکلات و مسائل اختلافی باقی مانده با همسایه شمالی یعنی آذربایجان را برطرف کند. دشمنان دنبال ایجاد اختلاف افکنی‌اند. باید آنها را ناکام گذاشت.
1245- آقای حمید رسایی نماینده ادوار مجلس روی چه حسابی می‌گوید اگر آقای روحانی در انتخابات شرکت کرد ردصلاحیت بشود؟ چرا به جای همه تصمیم می‌گیرند؟ دشمنی امثال ایشان با آقای روحانی چیست؟
1441- مرحوم دکتر عماد افروغ هم درآخرین هشدارهای خود به مسئولان گفت: چرا جای خادم و مخدوم عوض شده؟ چرا برخی مسئولان خود را پاسخگو نمی‌دانند؟ این مسئولان مقام خود را از مردم گرفتند. مردم اینها را سرکار آوردند.
1502- معلوم نیست صحت داشته باشد که آیا آقای روحانی واقعا قصد ورود به انتخابات را دارد یا نه؟ اما برخی افراد آشفته حال شدند. انگار انتخابات را فقط دربست برای خود و امثال خود می‌خواهند.
1521- آقای پزشکیان نماینده مجلس می‌گوید با جریمه و محرومیت مسئله حجاب حل نمی‌شود. واقعا اگر با این روش‌ها حل نمی‌شود چگونه می‌توان موضوع حجاب را حل کرد؟
1531- با توجه به برخی سخنان رئیس‌جمهور در مورد فضای مجازی و لزوم محدودیت‌ها نمی‌توان امیدی به رفع فیلترینگ داشت.
1545- چرا آقای حدادیان مداح معروف می‌گوید مسئولان امنیت خانم‌های چادری را تأمین کنند. مگر مشکلی برای امنیت این بانوان وجود دارد؟ چرا این حرفهای نگران کننده را می‌زنند؟ هیچ‌کسی مزاحم و منتقد خانم‌های چادری محجبه نمی‌شود.
1605- چرا خوانندگانی که سالها نمی‌توانستند مجوز کنسرت بگیرند و مشکلاتی داشتند حالا یک مرتبه اجازه برگزاری کنسرت می‌گیرند هرچه باشد جای تعجب دارد.
1620- اسرائیل غاصب مدعی شده شاید به ایران حمله کند. خب حمله کند شاید می‌خواهد خودکشی کند و به امید خدا محو شود.
1631- شهرداری تهران چه زمانی می‌خواهد برای چاله‌و چوله‌های شهر و آسفالت‌های خراب شده خیابان‌ها اقدام کند؟ این چاله‌ها و آسفالت‌های خراب خیلی خیلی برای مردم خطرناک و خسارت بار است. حتی وسط بزرگراهها هم چاله‌هایی دیده می‌شود که فاجعه‌آفرین هستند.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4


انتهای پیام

آفتاب یزد