مرور مهمترین عناوین

علی‌اف: فرصت خوبی برای صلح با ارمنستان وجود دارد

رئیس‌جمهوری آذربایجان تاکید کرد که فرصت خوبی برای دستیابی به صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان وجود دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرویس مطبوعاتی دفتر الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان گفت که او حین ملاقات با فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان گفته است: فکر می‌کنم که ما فرصت خوبی برای رسیدن به توافق داریم، خصوصا الان و بعد از نشست سوچی در اکتبر گذشته که آذربایجان و ارمنستان تمامیت ارضی و حاکمیت یکدیگر را به رسمیت شناختند.
رئیس‌جمهوری آذربایجان تاکید کرد که کشورش پنج اصل بنیادین برای توافق صلح بر پایه قوانین بین‌المللی تشریح کرده است. به گفته او، یک پیمان صلح باید طبق این اصول به امضا برسد. به گفته علی‌اف، موضع جمهوری آذربایجان بر دو رویکرد استوار است؛ «اول، امضای معاهده صلح با ارمنستان و دوم، گفتگو با ارامنه ساکن در منطقه قره‌باغ آذربایجان.»
او یادآور شد که نماینده جمهوری آذربایجان در پنجم مارس با ارامنه قره‌باغ دیدار کرد. علی‌اف همچنین گفت که دولتش از نمایندگان جامعه ارامنه در قره‌باغ دعوت کرده است تا برای ادامه تماس‌ها و ارتباطات در مورد مسائل مربوط به «ادغام مجدد» و اجرای مجموعه‌ای از پروژه‌های زیربنایی به باکو سفر کنند.


انتهای پیام

آفتاب یزد