مرور مهمترین عناوین

بودجه نظامی انگلیس افزایش می‌یابد

نخست وزیر انگلیس بودجه نظامی این کشور را افزایش خواهد داد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «ریشی سوناک»، نخست وزیر انگلیس ۵ میلیارد پوند معادل ۶ میلیارد دلار دیگر برای پر کردن انبارهای مهمات و تامین مالی مرحله آتی معاهده زیردریایی با ایالات متحده و استرالیا هزینه خواهد کرد.
در حالی که دولت سوناک از یک به روزرسانی در حوزه امنیت ملی و سیاست بین‌المللی انگلیس خبر داده است، وی چشم‌اندازی را برای افزایش هزینه‌های دفاعی به دو و نیم درصد از محل تولید ناخالص داخلی در بلندمدت ایجاد خواهد کرد. نخست وزیر انگلیس از این اقدام به عنوان راهی برای اطمینان از بازدارندگی در برابر تهاجم قدرت‌های متخاصم یاد و تقدیر کرد اما پیشنهاد او برای تزریق ۵ میلیارد پوند دیگر به بودجه دفاعی کمتر از نصف بودجه‌ای است که برخی در حزب حاکم محافظه کار حاکم معتقد هستند برای حمایت از اوکراین در برابر روسیه و تضمین محافظت از انگلیس ضروری است.
سوناک گفت که افزایش بودجه نظامی در مراحل قبل نشان می‌دهد که او به وعده‌های خود پایبند است. وی در بیانیه‌ای افزود: «جهان بی‌ثبات‌تر و رقابت شدیدتر شده است، بنابراین انگلیس باید برای مقاومت آماده باشد».


انتهای پیام

آفتاب یزد