مرور مهمترین عناوین

فقر آفریقایی ما

امیر حسین ذاکری ‪-‬ یک نماینده مجلس اخیرا گفتند: مگر وضعیت معیشتی چگونه است؟ / دلار هر چند وقت یک‌بار به‌واسطه توطئه‌ها گران می‌شود و بعد از مدتی مسئله حل می‌شود. *در این مورد یکی از اعضای خبرچین گفت بله وضعیت معیشت چگونه است؟ طوریش نیست. مسئولین محترم هم بد به دلشان راه ندهند ما که راضی نیستیم به خاطر ما و مردم استرس به خودشان راه دهند. برای راحتی خیال آنان هم شده می‌گوییم: سفره مون هم کوچک نشده. اما چون آپارتمان‌مان نقلی‌تر شده فضای خانه‌مان کوچکتر شده سفره را «تا» زدیم نصفش کردیم! دلار هم هر از چند وقتی صعودی می‌شود که چیز مهمی نیست و پای دلالان در میان است اما بعد یک مدت کوتاه هم این مسئله خود به خود یا خودجوش حل می‌شود فقط نیاز به زمان دارد که شاید به عمر بنده دور از جون قد نده! اما از آنجا که این نماینده گفته: «دلار هر چند وقت یک‌بار به‌واسطه توطئه‌ها گران می‌شود» باید نمادین روی دیوار اقتصاد نوشت: لعنت بر هرچه مردم‌آزار.
*یکی از اساتید گفتند: مشکلات اقتصادی وجود دارد اما مردم باید با توطئه‌های دشمنان مقابله کنند.
در این مورد یکی از دوستان گفت: اگر با این گرانی‌ها ما در حال مبارزه با دشمنان هستیم که مدتهای مدیدی است ما در حال مبارزه‌ایم. از زمانی که آقای روحانی اعلان «جنگ اقتصادی» کرد ما در حال جنگ و مبارزه‌ایم. فقط در راه این مبارزه به جان هر که دوست دارید از نای مبارزه افتاده ایم. با شکم گرسنه نایی برای مبارزه نیست! فردا که جنازه من از گرسنگی افتاد غش کرد در بوق و کرنا نکنند و نگویید: فلانی از جنگ و مبارزه عقب کشید؟ نخیر. عقب نکشیدم از پای افتادم!
* خبر دیگر که بی‌ربط به خبرهای دیگر نیست این است که در خبری عنوان شد: با فقر آفریقایی فاصله چندانی نداریم.
در مورد این خبر که بی‌شک چیزی جز یک طنز مبالغه‌آمیز نیست، یکی از همکاران گفت: ما چند سال پیش درهمان دولت روحانی که خبر جنگ اقتصادی را اعلام کرد خطر همچو گرسنگان آفریقا شدن را حس کردیم از وقتی هم که گوشت کیلو ۵۰۰ شد بیشتر با گرسنگان آفریقا احساس مشترک داریم! ولی آن نماینده مجلس که گفت: مگر وضعیت معیشتی چگونه است؟ شاید در پاسخ وی به طنز باید گفت: هیچیش نیست فقط دچار فقر آفریقایی شدیم که مهم نیست!


انتهای پیام

آفتاب یزد