مرور مهمترین عناوین
مارین لوپن:

اوکراین بدون مداخله ناتو پیروز نخواهد شد

رهبر حزب راست افراطی فرانسه با گفتن اینکه اوکراین بدون کمک ائتلاف ناتو قادر به پیروزی در جنگ با روسیه نخواهد بود، تاکید کرد مذاکرات صلح تنها راه حل پایان دادن به این جنگ است.
به گزارش ایسنا، مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی فرانسه مشهور به حزب «اجتماع ملی» در مصاحبه با یک شبکه رادیویی فرانسوی اظهار کرد: (برای جنگ اوکراین) قرار نیست ده‌ها راه حل متفاوت به جز توافق صلح داشته باشم. هر چیز دیگری غیر از آن بد خواهد بود. اوکراین تنها در صورتی در این جنگ پیروز می‌شود که ناتو به کمکش بیاید. اما اگر ناتو در حمایت از اوکراین وارد این جنگ شود، کل دنیا درگیر جنگ خواهد شد. اگر ما به عرضه تسلیحات‌مان که با کمبود مواجه شده، به اوکراین ادامه دهیم و ارتش خودمان را از این تسلیحات محروم کنیم پس یک جنگ صدساله انتظارمان را خواهد کشید.
او با گفتن این که حزبش با تحویل تسلیحات دفاعی به اوکراین مخالف نیست، گفت که ارسال تسلیحات تهاجمی به اوکراین جنگ در این کشور را بدتر خواهد کرد.
به نوشته خبرگزاری نووستی، مارین لوپن در این مصاحبه تاکید کرد: «عرضه تسلیحات تهاجمی باعث نگرانی ما می‌شود چون می‌تواند به عنصری برای تشدید این جنگ به سطح یک جنگ جهانی تبدیل شود.» لوپن اضافه کرد، فرانسه باید به جستجو برای یک راه حل صلح‌آمیز برای جنگ اوکراین کمک کرده و رهبری سازماندهی یک کنفرانس بر سر راه حل جنگ اوکراین را به دست بگیرد. این سیاستمدار پیش از این در نامه سرگشاده‌ای در اواخر ماه فوریه خواستار چنین کنفرانسی شده بود.


انتهای پیام

آفتاب یزد