مرور مهمترین عناوین

روسیه: تروریست‌های سوریه کمک‌های فرامرزی را احتکار می‌کنند

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جریان نشست این سازمان فاش کرد که «تروریست‌ها» کمک‌های بشردوستانه وارد شده به سوریه از طریق خاک ترکیه را احتکار می‌کنند. به گزارش ایسنا، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در این باره اظهار کرد: تروریست‌های وابسته به گروه موسوم به «هیئت تحریر الشام» کمک‌های بشردوستانه‌ای را که از طریق سازوکار فرامرزی و از طریق خاک ترکیه وارد سوریه می‌شود، احتکار می‌کنند.
وی گفت: شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اعضای گروه مذکور کمک‌هایی را که به ادلب وارد می‌شود را با هدف فروش مجدد آن به اهالی منطقه، به انحصار خود در می‌آورند.
پولیانسکی افزود: این تروریست‌ها کنترل خود را بر مراکز بشردوستانه در منطقه کاهش تنش در ادلب تحمیل می‌کنند و وجوه دریافتی این مراکز را تحویل می‌گیرند. این تصویر برای شورای امنیت سازمان ملل بسیار ناخوشایند است و در واقع، همکاران غربی ما تلاش می‌کنند همه ما را ناگزیر به سرپوش گذاشتن بر طرح فاسدی کنند که تروریست‌های موجود در فهرست‌های سازمان ملل از آن بهره می‌برند.
وی ادامه داد: شبه‌نظامیان تمایلی به کمک‌های رسمی ندارند و پس از آن کشورهای غربی علاقه چندانی به این شکل کمک‌ها (کمک‌های رسمی از طریق دولت سوریه) نشان ندادند. پولیانسکی همچنین با هشدار به غربی‌ها در این باره تاکید کرد: با چنین اقدامی، آن‌ها (غربی‌ها) آینده سازوکار فرامرزی را تضعیف می‌کنند، این سازوکار تنها می‌تواند به عنوان یک مکمل موقت برای کمک‌ها در داخل سوریه منطقی
به نظر برسد.
این دیپلمات روس ادامه داد: اگر کمک‌های مشروع از طریق دمشق به از همه جهات محدود شود، ما هیچ فایده‌ای در حفظ کمک‌ها در چارچوب سازوکار فرامرزی نمی‌بینیم، به‌ویژه که این امر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را نقض می‌کند.


انتهای پیام

آفتاب یزد