مرور مهمترین عناوین

روسیه از اسرائیل خواست حملات به سوریه را متوقف کند

معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، روسیه از اسرائیل می‌خواهد دست از اقدامات تحریک‌آمیز مسلحانه و نظامی خود علیه سوریه بردارد؛ اقداماتی که می‌تواند عواقب و پیامدهای خطرناکی برای کل منطقه داشته باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اشاره کرد، اقدامات خشونت‌آمیز و مکرر اسرائیل علیه سوریه ادامه دارند.
او افزود: در ۱۹ فوریه نیروهای هوایی اسرائیل سوریه را هدف گرفتند و چندین نقطه در دمشق و اطراف آن هدف حملات موشکی اسرائیل قرار گرفت و یکی از موشک‌ها در ساختمانی مسکونی مملو از جمعیت فرود آمد. پولیانسکی ادامه داد: در نتیجه این حملات پنج تن کشته و ۱۵ تن زخمی شدند. یکی از ترکش‌های موشک‌های اسرائیل که توسط سامانه‌های پدافندی سوریه رهگیری شد به ۳۰۰ متری سفارت روسیه در دمشق اصابت کرده بود.
او خاطرنشان کرد: ما شدیدا این تدابیر خشونت‌آمیز اسرائیل را که نقض علنی قانون بین‌الملل است، محکوم می‌کنیم. ما به شکل فوری از طرف اسرائیلی می‌خواهیم اقدامات تحریک‌آمیز خود را علیه سوریه متوقف کند و از برداشتن گام‌هایی که منجر به عواقب خطرناک برای کل منطقه می‌شود، امتناع ورزد. این نماینده روسیه گفت: مسکو از این حقیقت پیروی می‌کند که ادامه این اقدامات کاملا مردود است، به ویژه بعد از اینکه بسیاری از کشورهای جهان از جمله روسیه در حال کمک به سوری‌ها در پشت سر گذاشتن پیامدهای زلزله هستند.


انتهای پیام

آفتاب یزد