مرور مهمترین عناوین

دو تبعه خارجی با اتهام تلاش برای براندازی از مولداوی اخراج شدند

آژانس اطلاعاتی مولداوی اعلام کرد، دو تبعه خارجی که خود را به عنوان گردشگر جا زده و حین اجرای اقدامات «براندازانه» برای بی‌ثبات کردن مولداوی دستگیر شده بودند، از این کشور اخراج و بازگشتشان به آنجا نیز برای مدت ۱۰ سال ممنوع شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سرویس اطلاعات و امنیت مولداوی در بیانیه‌ای گفت، این دو تبعه که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و داده آموزش دیده بودند، قصد «اجرای برنامه‌ای برای بی‌ثبات کردن وضعیت داخلی در مولداوی» و تحریک به آنچه که این سرویس تحت عنوان «تغییر خشونت‌آمیز» نظم قانون اساسی مولداوی خوانده را داشتند.
سرویس اطلاعات و امنیت مولداوی اشاره‌ای به این که این اتباع خارجی کی وارد مولداوی شده، اهل کدام کشورها بوده یا برای چه کسی کار می‌کرده‌اند نکرد. این سرویس گفت، از جمله اقدامات براندازانه این دو نفر، تحقیق درباره «مکان‌های مختلف در نزدیکی ادارات دولتی و زیرساخت‌های حیاتی» بود. همچنین طبق اعلام این سازمان «یک گروه در سایه متشکل از افراد وابسته به یک شبکه توطئه‌گر کارشناسان خارجی حوزه فناوری سیاسی و مهندسی اجتماعی آن‌ها را هماهنگ می‌کردند.»
سرویس اطلاعات و امنیت مولداوی اضافه کرد که این اتباع خارجی، به صورت فعال، فرآیندهای اجتماعی و سیاسی در مولداوی، از جمله تظاهرات «سازمان یافته در پایتخت توسط برخی نیروهای سیاسی خاص» را رصد و مستندسازی می‌کردند.


انتهای پیام

آفتاب یزد