مرور مهمترین عناوین

سالیوان: تمرکز اصلی اوکراین بازپس‌گیری مناطق جنوب و شرق است نه کریمه

هم‌زمان با انتقاد جمهوری‌خواهان از حمایت‌های آمریکا از کی‌یف، مشاور امنیت ملی کاخ سفید از پاسخ به سوالاتی مبنی بر اینکه آیا دولت جو بایدن از تلاش‌های اوکراین بابت بازپس‌گیری شبه جزیره کریمه حمایت می‌کند یا خیر، طفره رفت. به گزارش ایسنا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید طی مصاحبه‌ای در تلویزیون ان‌بی‌سی درباره اینکه آیا آمریکا از تلاش‌های اوکراین برای بازپس‌گیری کریمه حمایت خواهد کرد یا خیر، پاسخی نداد اما گفت: در حال حاضر حیاتی‌ترین مسئله گرفتن سرزمین‌های جنوب و شرق اوکراین است که خود اوکراینی‌ها هم توسط ابرازی که از ما دریافت می‌کنند، بر آن متمرکز هستند. وی تصریح کرد: مسئله شبه جزیره کریمه و اینکه چه اتفاقاتی در این زمینه رخ خواهد داد جزو مسائلی هستند که بعدا به آن‌ها خواهیم پرداخت.
این درحالیست که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین پیشتر گفته بود که پیروزی اوکراین به معنای «بازپس‌گیری تمامی سرزمین‌های تحت کنترل روسیه از جمله شبه جزیره کریمه» است.
سالیوان در ادامه خاطرنشان کرد: هدف دولت ایالات متحده آمریکا، تقویت ارتش اوکراین جهت وادار کردن روسیه برای ورود به مرحله دیپلماتیکی جهت پایان دادن
به درگیری است.


انتهای پیام

آفتاب یزد