مرور مهمترین عناوین

دولت مسئول تشکیل کمیته هماهنگی ارز

قالیباف در پاسخ به تذکر نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که بر لزوم تسریع در تشکیل کمیته مشترک دولت و مجلس درباره ارز تاکید داشت، گفت که دولت مسئول تشکیل کمیته هماهنگی ارز است. به گزارش ایسنا، محسن زنگنه در جلسه علنی مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس برای بررسی نوسانات بازار ارز گفت: جمع‌بندی جلسه غیر علنی این بود که کارگروهی مشترک بین مجلس و دولت تشکیل شود. با توجه به اینکه این موضوع در رسانه‌ها مطرح شده هیئت رئیسه هر چه سریعتر تصمیمات لازم را گرفته و اعلام کند که قرار است چه زمانی این کارگروه تشکیل
شود.محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: مسئولیت جمع‌بندی جلسه دیروز بر عهده دولت است. دولت پیشنهادی به مجلس داد که ما قبول کردیم تا در صورت نیاز مشورت‌های لازم را داده و اینکه حاضر به کمک هستیم. منتها اجرا بر عهده دولت است و ما منتظریم که دولت این کار (تشکیل کمیته هماهنگی ارز) را انجام دهد.
> قطعا قیمت ارز قابل کنترل است
یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس معتقد است قطعا قیمت ارز قابل کنترل بوده و حتی این قابلیت وجود دارد که به نرخ‌های پایین‌تر باز گردد. عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه غیرعلنی روز شنبه مجلس پیرامون افزایش نرخ ارز، بیان کرد: در این جلسه مصوب شد تا کمیته هماهنگی بین مجلس و دولت شکل بگیرد تا با دقت، مسائل و تحولات بازار ارز رصد شود و راهکارهای مناسبی با مشورت یکدیگر ارائه دهند. قرار است این کمیته مشترک بین مجلس و دولت با حضور ۶ نفر تشکیل شود و راهکارهای لازم را پیش‌بینی کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه آنچه که آمار و ارقام نشان می‌دهد کشور در شرایط کنونی مشکل ارزی ندارد، اظهار کرد: مشکل اصلی به مدیریت ارز باز می‌گردد. بر اساس آنچه که بانک مرکزی اعلام می‌کند مدیریت بازار ارز اکنون از دست آن‌ها خارج است که باید اختیاراتی به بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز هم در بخش عرضه و هم در بخش تقاضا
داده شود.این عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مجلس معتقد است قطعا قیمت ارز قابل کنترل است. حتی این قابلیت وجود دارد قیمت ارز به نرخ‌های پایین‌تر باز گردد اما عوامل بیرونی که اکنون در حال وارد کردن فشار هستند سبب شده تا جو روانی جامعه به نحوی باشد که حتی فرمول‌های مناسب نیز تا الان اثرگذار نباشد. وضعیت بازار ارز همانند مریضی است که از شدت اضطراب وضعیت آن روز به روز بدتر می‌شود.


انتهای پیام

آفتاب یزد