مرور مهمترین عناوین
امیر حسین ذاکری

ما هم خواننده‌ایم

اخیرا برخی خوانندگان، کنسرت هم که می‌گذارند ترانه‌های غمناک می‌خوانند و باعث ناراحتی مخاطبان میشوند. به سلیقه مخاطبان احترام نمی‌گذارند. لذا یکی از دوستان را برای تهیه یک گزارش به یکی از کنسرت‌ها فرستادیم. وی در گزارش خود چنین نوشت:
«از اول اجرا فقط ملودی غمبار شنیدم تا آخر، خواننده نمی‌خواند فقط زار می‌زد. در ترانه‌هایش مثلا چنین می‌خواند «از جدایی و بی‌وفایی و چرا مرا تنها گذاشتی- وسط یه دنیا غصه - ویلون و تنها گذاشتی» یا ترانه‌ای مثل این: «چرا صبح بیدار میشم -تو کنار من نباشی؟» باور کنید با شنیدن این آهنگ ها هر چه شکست عشقی در زندگی خورده بودم و نخورده بودم جلوی چشمانم آمد، حتی شکست‌های اقتصادی هم جلوی چشمم آمد.
کنسرت و آهنگ‌هایی که حس شورانگیز ندهد، باعث تکان و حرکت و حتی جسارتا حرکات ریتمیک در آدم نشود که کنسرت نیست. حتی کاش موسیقی لایت و آرامبخش اجرا می‌کردند حداقل کمی آرامش می‌یافتیم. ترانه‌هایی همچو «بی‌وفا چرا رفتی؟ - دیگه نمی‌خوامت برو - از جلوی چشام دور شو» باعث شد از اول تا آخر کنسرت فقط بیهوده اشک ریختم! کاش پول بلیط این کنسرت را میدادم یک کیلو گوشت می‌خریدم!
لذا به استناد گزارش همکارمان، از خوانندگان عزیز تقاضامندیم اجرای آهنگ غمناک را فقط برای یکی دو ترک داشته باشند و بقیه آهنگ‌ها را شاد، مشتی، و بترکان اجرا کنند. باور کنند خود وزیر ارشاد هم از اجراهای بترکان‌کننده که سالن را بترکاند استقبال می‌کند. چون این وزیر ارشاد دوست دارد مردم را ببیند شاد!
از طرفی مسئولین محترم توجه کنند اگر آن‌ها نمی‌توانند مردم را شاد کنند حداقل مجوز کنسرت فقط به خوانندگانی بدهند که مردم را شاد کنند! نه خواننده‌ای که دائما زار بزند! اگر به زار زدن است پس ما هم خواننده‌ایم چون دائم از دست قیمت‌ها زار می‌زنیم.
انصافا در خیابان‌ها نوازنده‌های بیکار تحصیلکرده‌ای هستند که نواهای زیبا می‌نوازند. پس به جای رفتن به کنسرت گران قیمت و آهنگ غمگین شنیدن به تماشای اجرای نوازنده‌های خیابانی می‌رویم که آهنگ شاد می‌زنند. هزینه دیدن اجرایشان هم اختیاریست! چرا پول بدهیم که غمگین بشویم؟
ضمنا با عرض معذرت باید متذکر شد اشعاری که همکارمان از آن کنسرت یاد کرد چندان مستند و واقعی نبود شاید فقط شبیه‌سازی بوده!


انتهای پیام

آفتاب یزد