مرور مهمترین عناوین
حلالیت طلبی رسانه های اصولگرا بعد از اتهام بی جا به پزشک معروف

نوشدارو بعد از مرگ سهراب

آفتاب یزد- گروه شبکه: چندی پیش برخی از رسانه های اصولگرا، بدون بررسی، روایت گر ماجرایی بودند که حقیقت نداشت. ماجرایی که باعث همجمه و انتقادهای بسیار به فردی شد که اصلا این وصله ها به او نمی چسبید. حالا این رسانه ها نوشدارو بعد از مرگ سهراب شده اند و با مشخص شدن حقیقت در پی حلالیت از آن فرد هستند. ماجرا از این قرار است که یکی از رسانه ها در مشهد از زبان همسر بیماری که به مطب دکتر علی مرادی(دانشیار گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جراح دست و میکروسرجری از دانشگاه هاروارد) مراجعه کرده می نویسد :«به توصیه بیمارستان به مطب پزشک متخصص جراحی دست مراجعه کردیم تا دست همسرم معاینه شود. منشی پزشک از دادن نوبت خودداری کرد و گفت دکتر، بیماران بیمارستان را ویزیت نمی‌کند. پیش پزشک دیگری بروید. گفتم پزشک دیگر، بیماری را که خودش عمل نکرده باشد، معاینه نمی‌کند. از من اصرار و از منشی انکار؛ در همین هنگام دکتر از اتاقش بیرون آمد و من را با خود به داخل اتاق برد و آنجا با لحن نامناسبی به من گفت به محجبه‌ها خدمات نمی‌دهیم. به هرجا هم می‌خواهی برو شکایت کن. من از کسی ترس و واهمه ندارم».
همین موضوع باعث می شود که دیگر رسانه های اصولگرا به این پزشک بتازند تا جایی که باعث می شود مطبش پلمب و پرونده این پزشک به دلیل خودداری از پذیرش بانوی محجبه به هیئت انتظامی ارسال شود. در همین خصوص سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پرونده پزشک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که گفته می‌شود از پذیرش بانوی محجبه ‌خودداری کرده، برای رسیدگی به هیئت بدوی انتظامی اعضای هیئت علمی ارجاع شده است.به گزارش تسنیم، پدرام پاک‌آیین؛ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: همچنین این ادعا که اختلاف با بیمار بر سر نوبت‌دهی بوده و استنکاف از پذیرش صورت نگرفته، در هیئت انتظامی رسیدگی خواهد شد.پاک‌‌آیین تصریح کرد: اگر در جریان رسیدگی انتظامی، تخلف این پزشک مبنی بر خودداری از پذیرش بیمار اثبات شود، ضمانت اجرای قانونی خاص خود را خواهد داشت همچنین اگر اقدام وی با یکی از عناوین مجرمانه تطبیق یابد، پرونده به مرجع ذی‌صلاح قضایی ارسال می‌شود. اما دکتر علی مرادی در نامه ای خطاب به دکتر تقی پور، ریاست هیئت انتظامی بدوی هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاریخ دقیق حادثه را ۲۶ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ اعلام می‌کند و شرایط مطب شخصی خود را با توجه به تعطیلات شبهای قدر، شلوغ عنوان کرده و ویزیت بیمار در آن بازه را منوط به تعیین وقت قبلی شرح داده است.او در بخشی از توضیحات خود عنوان می‌کند که همسر بیمار پس از آنکه موفق به دریافت ویزیت خارج از نوبت نمی‌شود، با منشی‌های مطب به مشاجره لفظی می‌پردازد و مطب شخصی دکتر را تهدید به پلمب می‌کند. دکتر علی مرادی در ادامه توضیحات خود به حضور بیماران مجموعه و فیلم‌های دوربین مداربسته به عنوان شاهد یاد می‌کند و از همسر بیمار به دلایلی که در این نامه ذکر شده است شکایت یاد کرده است.
حالا با منتشر شدن فيلم دوربين مداربسته مشخص شده، بيمار و همراه او به دليل عدم داشتن نوبت در روز شلوغى مطب پذيرش نشده اند.به گزارش نوانديش، براساس فيلم منتشر شده در فضاى مجازى، مراجعه كنندگان بدون داشتن وقت قبلي، تهديد مى‌كنند كه مطب را پلمب خواهند كرد. اين در حالي است كه چند بانوى محجبه نيز در مطب و نوبت ويزيت بوده اند.در حالى كه رسانه های اصولگرا طى روزهاى اخير بشدت عليه اين دكتر موضع‌گيرى كرده بودند و وزارت بهداشت نيز از رسيدگى به تخلف اين پزشك خبر داده بود، حالا با افشاى واقعيت، تنها یکی از رسانه‌ها، از دكتر علي مرادي حلالیت خواهی کرده است.


انتهای پیام

آفتاب یزد