مرور مهمترین عناوین

آلمان بزرگترین محموله تجهیزات نظامی را به اوکراین می‌دهد

نشریه اشپیگل نوشت، آلمان در حال آماده‌سازی یک بسته جدید تجهیزات نظامی به ارزش ۲.۷ میلیارد یورو برای اوکراین است که بزرگترین محموله از زمان حمله روسیه محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا، این نشریه همچنین نوشت، این بسته جدید تجهیزات نظامی که آلمان قرار است به اوکراین بدهد، شامل ۲۰ دستگاه خودروی جنگی پیاده نظام «ماردر»، ۳۰ دستگاه تانک لئوپارد ۱.۱۵ دستگاه تانک ضد هوایی جپارد، ۲۰۰ پهپاد شناسایی، چهار دستگاه سیستم ضد هوایی ایریس-تی، مهمات توپخانه‌ای و بیش از ۲۰۰ خودروی لجستیکی و زرهی می‌شود.
اشپیگل افزود: این بزرگترین بسته تسلیحاتی خواهد بود که آلمان از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در فوریه ۲۰۲۲ به اوکراین ارائه کرده است. انتظار می‌رود این بسته روز یکشنبه در مراسم اعطای جایزه شارلمانی (Charlemagne Prize) به رئیس‌جمهور اوکراین در شهر آخن آلمان اعلام شود.
این جایزه سالانه برای کمک به اتحاد اروپا اعطا می‌شود. در اوایل ماه مه، رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که زلنسکی قصد دارد به دعوت اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در ۱۳ مه از برلین بازدید کند. براساس برخی گزارش‌ها کی‌یف از اینکه جزئیات سفر زلنسکی به صورت عمومی منتشر شد بسیار ناامید شده بود و در فکر لغو این سفر بود.


انتهای پیام

آفتاب یزد