مرور مهمترین عناوین
واشنگتن پست:

انگلیس موشک‌های دوربرد به اوکراین می‌دهد

واشنگتن‌پست از قول «صندوق بین‌المللی خرید تجهیزات برای اوکراین» نوشت، به نظر می‌رسد که انگلیس به دنبال تهیه موشک‌های دوربرد برای کی‌یف است. به گزارش ایسنا، این روزنامه همچنین نوشت، این تسلیحات همان‌هایی است که کی‌یف مدت‌ها از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا می‌خواست برایش تامین کند اما واشنگتن از این کار امتناع می‌کرد.
صندوق بین‌المللی برای خرید تجهیزات برای اوکراین یک مکانیسم مالی به ریاست وزارت دفاع انگلیس با هدف خرید تجهیزات و مهمات برای کی‌یف است. این صندوق با همکاری انگلیس، نروژ، هلند، دانمارک و سوئد تاسیس شده است.
وزارت دفاع انگلیس در اطلاعیه‌ای به تاریخ دوم مه سال جاری میلادی خواستار تامین موشک‌هایی با قابلیت هدف قرار دادن اهدافی در برد ۳۰۰ کیلومتری شده بود. یکی از مقام‌های دولت لندن با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده، از تایید نوع این موشک‌ها، زمان‌بندی یا کیفیت این تسلیحات مدنظر امتناع کرد.
اطلاعات آمریکا همچنین تایید کرده که انگلیس به دنبال ارسال تعدادی نامشخص از موشک‌های «استورم شدو» و پرسنلی برای آموزش استفاده از آن‌ها به اوکراین است. روزنامه واشنگتن پست همچنین گزارش کرد، توانایی حمله به خطوط مقدم روسیه از ضد حمله بهاری مورد انتظار اوکراین حمایت می‌کند.


انتهای پیام

آفتاب یزد