مرور مهمترین عناوین

«مک‌کانهی» در اوکلاهما

«رقبای امزیا کینگ» با بازی «متیو مک‌کانهی» ساخته می‌شود. این فیلم که قرار است امتیاز فروش بین‌المللی‌اش در کن ارائه شود برمبنای فیلمنامه‌ای به قلم اندرو پترسون و به کارگردانی خود وی ساخته می‌شود. جزئیات بیشتری از داستان ارائه نشده اما بیانیه مطبوعاتی فیلم از آن به عنوان تریلری جنایی و شخصیت محور یاد کرده که در پس زمینه‌ای منحصر به فرد از نقاط دورافتاده اوکلاهما می‌گذرد. «مک‌کانهی» در این فیلم در نقش اصلی یعنی امزیا کینگ بازی می‌کند. وی برای فیلم زندگی‌نامه‌ای «باشگاه خریداران دالاس» در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه اسکار شد و برای سریال «کارآگاه واقعی» در شبکه HBO نامزدی جایزه امی را به دست آورد. او پیش از این در «بین ستاره‌ای» حماسه علمی تخیلی کریستوفر نولان و نیز «جنتلمن» فیلم اکشن کمدی گای ریچی در سال ۲۰۱۹ بازی کرده است./مهر
تعویق تجلیل از «نیکول کیدمن»
موسسه فیلم آمریکا اعلام کرد که برنامه تجلیل و اعطای جایزه امسال خود به «نیکول کیدمن» را به دلیل اختلافات در جامعه سینمایی در مقطع فعلی، به زمان دیگری موکول کرده است. این رویداد برای ۱۰ ژوئن برنامه ریزی شده بود. این نهاد سینمایی در بیانیه‌ای گفت: «برای نزدیک به نیم قرن، جایزه دستاورد زندگی موسسه فیلم آمریکا (AFI)، هنرمندان و مخاطبان را برای تجلیل از برتری در شکل هنری گرد هم آورده است. با توجه به اختلافات اخیر در جامعه سینمایی، موسسه تصمیم گرفته است که رویداد امسال را با هدف ایجاد شرایط شایسته دریافت‌کننده جایزه به تعویق بیندازد. هنوز خبری از تاریخ جدید اعطای این جایزه نیست چرا که برخی انتظار دارند اعتصاب نویسندگان هفته‌ها و شاید ماه‌ها ادامه یابد. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر،آخرین اعتصاب نویسندگان که در سال ۲۰۰۷ آغاز شد، ۱۰۰ روز به طول انجامید.
«چارتار» در کیش
تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی «چارتار» از مجموعه‌های فعال و شناخته شده موسیقی پاپ ایران که طی ماه‌های گذشته فعالیت چندانی در حوزه موسیقی نداشت، سرانجام از امروز بیستم اردیبهشت ماه فصل جدید کنسرت‌های خود را از جزیره کیش آغاز می‌کند. البته هنوز درباره تاریخ دیگر کنسرت‌های این گروه معروف اطلاعات چندانی در دست نیست اما به نظر می‌آید برگزاری کنسرت کیش گام اول «چارتار» در فصل جدید فعالیت‌های موسیقایی‌اش محسوب می‌شود. «چارتار» از جمله مجموعه‌های موسیقی پاپ است که در سال ۱۳۹۰ توسط آیین احمدی فر، آرش فتحی، آرمان گرشاسبی و احسان حائری تشکیل شد. به گزارش مهر، آنچه از موسیقی گروه «چارتار» به مخاطبان ارائه می‌شود، عمدتاً بر محوریت موسیقی پاپ است که تلاش دارد در حال و هوای موسیقی ایرانی و دیگر گونه‌های موسیقی فضای متفاوت‌تری را با لحنی متفاوت‌تر خلق کند.


انتهای پیام

آفتاب یزد