مرور مهمترین عناوین
چاووش‌اوغلو:

ترکیه با تحریم‌های غرب علیه روسیه همراه نخواهد شد

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که کشورش با تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه روسیه همراه نخواهد شد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «مولود چاووش‌اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که کشورش با تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه همراه نخواهد شد.
چاووش‌اوغلو گفت: «ما به تحریم‌های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه نخواهیم پیوست».
وی در همین زمینه از اظهارات «کمال قلیچداراوغلو»، رهبر اپوزیسیون ترکیه در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی مبنی بر اینکه اگر به قدرت برسد، اولویتش توسعه روابط با غرب است، نه کرملین انتقاد کرد.
وزیر خارجه ترکیه افزود: «البته یادتان هست که او در یک تجمع حرف کاملا متفاوتی زده و گفته بود که هیچ چیز روابط ترکیه و روسیه را تهدید نمی‌کند. اظهارات وی متناقض است».
آنکارا خبر داد
دستگیری یک عضو داعش هنگام تلاش برای ورود غیرقانونی به خاک ایران
وزارت دفاع ترکیه از دستگیری دو تن هنگان تلاش برای ورود غیرقانونی به خاک ایران خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه از دستگیری دو تن هنگام تلاش برای ورود غیرقانونی به خاک ایران خبر داد.
وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مرزبانی این کشور دو شخص را هنگام تلاش برای ورود غیرقانونی به ایران دستگیر کردند.
در این بیانیه آمده است: «تحقیقات اولیه حاکی از آن است که یکی از این دو شخص از اعضای سازمان تروریستی داعش است.»
وزیر کشور ترکیه:
قبلا سخنان سفرای آمریکا خبر اصلی بود الان سخنان بایدن هم اهمیتی ندارد
وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که کشورش هیچ توجهی به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا
قائل نیست.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، «سلیمان سویلو»، وزیر کشور ترکیه گفت، ترکیه به ایالات متحده اعتماد نمی‌کند که اگر این کار را کرده بود، سرنوشتش مشابه سرنوشت افغانستان می‌شد.
سویلو عنوان داشت، با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور، از قیمومیت غربی رهایی حاصل گشت. در حال حاضر، هیچ نهاد وابسته به قوه مجریه در ترکیه وجود ندارد که دوستی و حمایتی را از غرب ابراز کند.
وی تصریح کرد: رسانه‌های ترکیه‌ای در گذشته به صورت آشکار به سوی غرب متمایل بودند و اگر سفیران آمریکایی اظهاراتی را ایراد می‌کردند، خبر اصلی میشد. اما الان حتی اگر رئیس جمهور آمریکا هم چیزی بگوید ترکیه توجهی نمیکند.
این وزیر ترکیه‌ای به خطر شکل‌گیری یک «کشور تروریستی» در نزدیکی مرزهای کشورش اشاره کرد.
وی گفت: من در هاتای بودم و میزان اهمیت هاتای در شرایط زلزله را نشان دادیم. در حال حاضر، ما شاهد میزان خطر وجود یک کشور تروریستی در این منطقه هستیم. اگر به آمریکا در اینجا اعتماد کرده بودیم وضعیت ما همچون افغانستان می‌شد.


انتهای پیام

آفتاب یزد