مرور مهمترین عناوین
روی خط آفتاب

روی خط آفتاب

2131- ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که گزافه‌گویی زیاد می‌کند اخیرا در سخنانی غیرقابل قبول گفته دولت بایدن اجازه داد که ایران یک سلاح هسته‌ای داشته باشد.
2142- چرا برخی افراد مغرضانه صحنه مشکوک به پنالتی در بازی دربی را که داور آن را قبول نداشت می‌خواهند به حمایت از پرسپولیس برای قهرمان شدن ربط بدهند؟ این قضاوت‌ها عادلانه نیست.
2205- فیلمی که در درگیری‌ها در منطقه باغ شازده ماهان در کرمان منتشر شد واقعا ناراحت‌کننده بود. اصلا باور آن درگیری‌ها سخت بود. چه عاملی سبب بروز این حادثه شد؟
2041- با اینکه نرخ بهره بانکی به 23 درصد رسیده اما وقتی سود ماهیانه را بانک‌ها پرداخت می‌کنند مبلغی پایین‌تر از میزان اعلام شده پرداخت می‌شود. معلوم نیست بانک چگونه محاسبه می‌کنند؟
2052- این صف‌هایی که برای مرغ دولتی تشکیل شد و مردم را به رنج و عذاب انداخت درست نیست. در شأن مردم ما نیست که هر روز دچار عذاب بیشتری بشوند. این وضع اقتصادداری نیست.
2105- آیا واقعا طبق گفته وزیر رفاه مردم می‌توانند یک ماه قبل از واریز یارانه با سامانه‌هایی که معرفی شده‌اند خرید اعتباری انجام دهند؟
2110- یک نماینده مجلس با انتقادات از عملکرد وزارت صمت می‌گوید شاهد اقدامات پوپولیستی وزارت صمت هستیم. انصافا هم درست گفته چرا که پس از اعلام وصول استیضاح وزیر حساب‌های وکالتی یک شبه آزاد می‌شوند!
2120- آیا مسئولان از هزینه‌ها و عواقب سنگین افزایش تورم و گرانی‌ها خبر دارند؟ می‌دانند مردم زیربار این فشارها کمر خم کرده‌اند؟ می‌دانند زندگی بسیاری از افراد با این وضع دچار مشکلات جدی می‌شود؟
2022- بنده خدا رئیس بانک مرکزی آقای فرزین از وقتی که آمده دائم وعده داده نرخ ارز را تثبیت می‌کنیم. بارها نرخ ارز دچار تغییر شد. البته الان تا حدودی روی نرخ بالای خود یعنی حدود 50 تومان ثابت مانده!
2031- در لیست سهامداران بورس نام 35 سرمایه‌گذار ایرانی مقیم خارج هم دیده می‌شود. شاید این نقطه امیدواری باشد که سرمایه‌داران خارج کشور میل به سرمایه‌گذاری در داخل هم پیدا کنند اگر شرایط به ثبات برسد.
1841- تورم کالا در حال حاضر 2 برابر تورم عمومی است. ادامه این شرایط زندگی را هر روز برای مردم طبقه ضعیف سخت‌تر می‌کند. ادامه روند تورمی ما را به کجا می‌کشاند؟ خدا به داد ما برسد.
1921- با وجود این همه تورم و افزایش قیمت‌ها چگونه‌ است آقایان دم از پیشرفت می زنند؟ البته برای عده‌ای خاص در این بازار که خیلی خوب شد اما عده کثیری فقیر شدند.
1945- افزایش صددرصدی و چراغ خاموش بلیت هواپیما یک اجحاف بزرگ به مردم است. چند بار باید مردم شاهد این همه افزایش سرسام‌آور باشند؟
2011- خانه‌های زیادی در تهران و شهرک‌های اطراف خالی هستند. مشکل گرانی مسکن از کمبود نیست مشکل در فضاسازی یا جوسازی دلالان و سودجویان است.
1605- همه آقایان تریبون‌دار یا ائمه جماعات به گونه‌ای صحبت کنند که باعث ایجاد جو همدلی و یکدلی و آرامش در جامعه بشوند تا از دوقطبی‌سازی و جداسازی افراد جامعه جلوگیری شود.
1621- اگر هر مسئولی که دید واقعا توان پیش بردن برنامه‌ها و کارآیی لازم را ندارد اگر خودش کنار برود و کار را به دیگری بسپارد قطعا مورد تحسین جامعه قرار می‌گیرد.
1712- درگیری که در منطقه گردشگری ماهان کرمان رخ داد بسیار ناراحت‌کننده و غم‌انگیز بود. مشخص نشد علت درگیری چه بوده؟ سر حجاب بوده یا مسائل دیگر؟
1520- چی شده که پس از مدتها غیبت و سکوت آقای احمدی‌نژاد مجددا سر و کله ایشان پیدا شده و خبرهایی از دیدارهای مردم با ایشان به گوش می‌رسد؟ بوی انتخابات به مشامش خورده؟
1531- شاید اگر در انتخاب مدیران از جناح‌های دیگر هم استفاده می‌کردند وضعیت مدیریت‌های کشور بهتر از امروز بود و آنقدر مشکل نداشتیم. همه مدیران از یک جناح هستند.
1545- چرا به زنان اجازه ورود به ورزشگاه برای بازی دربی را ندادند؟ سهمیه‌ای برای بانوان باید در نظر می‌گرفتند. آنها هم دوست دارند فوتبال را از نزدیک ببینند.
1412- اگر قرار است گرانی و کمبود دارو همین طور ادامه یابد افراد طبقه ضعیف باید با درد بسازند و فکر دارو و درمان را از سر بیرون کنند.
پیامهای مردمی در صفحات 2-4? شهردار جهادی؛ صبح روز جمعه، مورخه ۸ اردیبهشت و به درخواست ساکنان کوچه رازی شرقی، منشعب از خیابان عسگری، نسبت به نظافت و پاکیزگی محل اقدام شد. اهالی محل از توجه و پیگیری مهندس زیاری؛ شهردار جهادی ناحیه یک منطقه ۱۴ تهران قدردانی کردند. /علی - خبرنگار اجتماعی
? بیشتر آرایشگاه‌ها بابت اصلاح موی سر آقایان، بیش از ۵۰ هزار تومان از مشتریان دریافت می‌کنند. خوشبختانه در ایستگاه مترو شهدا، آرایشگاه مردانه... فقط ۳۰ هزار تومان می‌گیرد. مراتب جهت اطلاع اعلام شد. اکبر از تهران
? چرا هیچ نظارتی از سوی بازرسان سازمان عریض و طویل تعزیرات وجود ندارد؟ این بی‌تفاوتی باعث شده برخی کاسبان به جای این که محصولات شان را با نرخ‌های تعیین شده بر روی آن‌ها درج شده بفروشند، با قیمت بالاتری می‌فروشند! /فرخی پور از تهران
2201- ظاهرا یک نماینده دیگر مجلس هم موضوع خودروهای هدیه شده به برخی نمایندگان را تائید کرده. باید دید این قضیه بالاخره روشن می‌شود؟ صحت داشته یا نداشته؟
آفتاب یزد: مطمئن باشید دستگاه قضائی به موضوع رسیدگی خواهد نمود و نتیجه انشاءالله اعلام می‌گردد.
2209- خود آقای رئیسی رئیس‌جمهور محترم هم در سفر به استان خوزستان عنوان کردند که آمار بیکاری در خوزستان قابل قبول نیست. ایشان حتما می‌دانند در بسیاری از استان‌ها آمار بیکاری اصلا خوب نیست. باید فکر اساسی برای این مشکل کرد.
2102- در رابطه با پلمب رستوران‌ها و کسبه به خاطر موضوع حجاب می‌توان گفت کسبه که ضابط نیستند اختیار قانونی ندارند. اگر به مشتریان بدحجاب تذکر بدهند شاید با آنها درگیر شوند. مشکلات زیادی ایجاد شود. واقعا بهترین راهکار چیست؟
2135- برخی از نگهبانان مراکز تجاری معتقدند وقتی هم به برخی از افراد تذکر بد‌حجابی می‌دهند با رفتار تند برخی از خانم‌ها روبرو می‌شوند حتی ناسزا هم می‌شنوند. واقعا قضیه دارد پیچیده می‌شود.
2142- برخی از کسبه معتقدند به خاطر تذکر حجاب به مشتریان برخی از آنها دیگر به مغازه یا آن فروشگاه نمی‌روند. همین باعث شده فروش آنها کاهش یابد و در نهایت ضرر بدهند. خصوصا که اجاره بها و شارژ هم در ماه باید پرداخت کنند.
2152- دولت محترم حتما فکری اساسی و مناسب برای پلمب مکان‌های تجاری بکند. موضوع رعایت حجاب به‌گونه‌ای حل شود که اصناف و کسبه ضرر مالی ندهند. شرایط اقتصادی کشور هم خوب نیست. باید همه جوانب را درنظر گرفت.
2011- حوادثی که در منطقه گردشگری باغ شازده کرمان رخ داد ناراحت‌کننده بود فوت یک نفر و زخمی شدن چند نفر واقعا غم‌انگیز بود آن هم در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش دارد.
2015- زیرگرفتن یک روحانی توسط یک راننده شرور را محکوم می‌کنیم. این اعمال زشت نباید تکرار شود. این چه رفتارهای خطرناکی است که در جامعه دیده می‌شود؟
2031- آیا در مورد رعایت حجاب به کسبه و اصناف ابلاغ کتبی می‌دهند که آنها به واسطه آن بتوانند به مشتریان خود تذکر دهند؟ برخی از مشتریان به تذکرات کسبه گوش نمی‌دهند. اما ضرر این کار را کسبه می‌دهند و پلمب می‌شوند. یک فکر اساسی برای این موضوع بکنند.
2052- یک کارمند مرکز تجاری در تهران می‌گوید برخی‌ها مقابل در ورودی حجاب می‌گذارند اما بعد دوباره آن را برمی‌دارند. واقعا این روزها شاهد چه رفتارهای عجیب و لجبازی‌های خاصی هستیم.
1710- قاتل امام جمعه سابق زاهدان گفته مقتول را با برادر معاون بانک اشتباه گرفتم و شلیک کردم. باید دید چقدر ادعاهای این قاتل صحت دارد.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4


انتهای پیام

آفتاب یزد