مرور مهمترین عناوین
روی خط آفتاب

روی خط آفتاب

1331- فکر کنم تا مدتها هم باید اعصاب مردم سر موضوع کارت سوخت خراب شود. مسئولان نفتی هم اظهارنظرهای متناقضی می‌کنند. در برخی جایگاهها کارت سوخت آزاد هست در برخی دیگر نیست. می‌خواهند قیمت بنزین را زیاد کنند چرا تعارف می‌کنند؟
1401- با اینکه برخی مقامات دولتی می‌گویند وعده ایجاد 1 میلیون شغل محقق شده برخی کارشناسان برخلاف آن معتقدند این وعده محقق نشده. حتی از رکودشکنی نرخ بیکاری در 3 ساله اخیر خبر می‌دهند.
1421- چرا برخی نانوایی‌ها قیمت نان را بیشتر از نرخ مصوب اعلام می‌کنند؟ آزادپز هستند آرد آزاد می‌خرند؟ مشکل کجاست؟
1505- آیا واقعا با این حجم از تورم و گرانی‌های افسارگسیخته جامعه ما تحمل افزایش‌های بیشتر قیمت‌ها را دارد؟ کمر خیلی از مردم زیربار این گرانی‌ها شکست. تکلیف مردم چیست؟
1220- یک نماینده مجلس می‌گوید لابی وزیر صمت خیلی قوی است مدام افراد را پیش نمایندگان می‌فرستد تا سازش کنند. وزیر حوصله کار کردن ندارد! واقعا چه حرف‌های حیرت‌انگیزی آدم می‌شنود.
1231- یک نماینده مجلس می‌گوید دلالان خودرو سال گذشته 26 هزار میلیارد تومان سود بردند. واقعا مدتهاست اوضاع فقط به کام برخی دلالان مثل دلالان خودرو است. با بازار هم هر کاری خواستند کردند. خیلی هم قدرت دارند.
1247- این طرح افزایش مالیات برای کسانی که اقدام به فروش خانه می‌کنند چقدر کارشناسی است؟ چرا دنبال
ملتهب کردن بیشتر بازار مسکن هستند؟ این طرح‌ها باعث افزایش‌های وحشتناک‌تر قیمت‌ها می‌شود.
1307- با وجود افزایش‌های مکرر قیمت برنج در بازار مجددا برخی اخبار خبر از احتمال 2 برابر شدن قیمت برنج می‌دهند. آن را به مسائلی مثل تغییرات آب و هوایی و بهانه‌های دیگر هم ربط می‌دهند.
1320- تأسف آور است که دوباره به بهانه نرخ مرغ تنظیم بازاری شاهد صف‌های طولانی مردم جلو برخی مراکز فروش باشیم. ساعت‌ها وقت مردم باید تلف شود تا یک مرغ با قیمت کمی ارزان‌تر بخرند.
1121- در خبرها خواندیم برخی والدین دانش‌آموزان به خاطر نگرانی از وضعیت فرزندان خود به خاطر موضوع مسمومیت‌ها دم در مدارس نگهبانی می‌دهند. واقعا امیدواریم این نگرانی‌ها رفع شود.
1132- واقعا متاسفم برای کسانی که می‌بینند مردم در شرایط نامناسبی زندگی می‌کنند اما فکر انتخابات آینده هستند دنبال کسب جا و مقام هستند. ای کاش برای مردم هم کاری می‌کردند.
1142- وزیر ارتباطات می‌گوید رفع برخی اختلالات آنتن‌دهی از اراده وزارت ارتباطات خارج است. واقعا ما نمی‌دانیم چه چیزهایی در اراده وزارت ارتباطات است؟
1156- تیم رسانه‌ای دولت آنقدر ضعیف است که نمی‌تواند حداقل پیشرفت‌ها و کارهای صورت گرفته برای کشور و مردم را رسانه‌ای کند تا روشنگری صورت گیرد.
1203- تحت تاثیر مشکلات زندگی برخی افراد جامعه بسیار عصبی و پرخاشگر شده‌اند. برخی نزاع‌ها و درگیری‌ها حتی بر سر مسائل کوچک اتفاق می‌افتد چون برخی افراد جامعه بسیار تندخو و عصبی شده‌اند که این بسیار برای نظم و امنیت جامعه مضر است.
1011- یک نماینده مجلس عضو کمیسیون فرهنگی می‌گوید تلاش دشمنان این است که بگویند جامعه دوقطبی شده است. رسانه‌های معاند دنبال برهم زدن نظم جامعه هستند. واقعا حرف‌های وی قابل تأمل است دشمنان دائم دنبال دشمنی هستند.
1021- در حال حاضر با شرایط کنونی حتی برای انتخابات هم بین برخی آقایان اصولگرا اختلاف نظر و شکاف‌هایثی ایجاد شده. آن یکدستی سابق دیگر بین آنها مشاهده نمی‌شود.
1031- مسئولان محترم توجه کنند مشکلات اصلی کشور را شناسایی کنند جهت حل آن اقدام کنند. زمان‌های زیادی گذشته اما هنوز طرح و برنامه‌ای که مورد رضایت مردم باشد ارائه نشده.
1045- امام جمعه‌ای که در یکی از شهرها اقدام به بستن مغازه‌ها می‌کرده آیا این کار قانونی بوده؟ شاید هم این خبر از اساس کذب باشد و بستن مغازه در کار نبوده.
1102- آقای حجت‌الاسلام پناهیان می‌گویند برخی مقدار محاسن‌شان با تغییر دولت‌ها تفاوت می‌کند! در واقع منظور ایشان این است برخی ریاکار هستند و براساس منافع خود عمل می‌کنند.
پیامهای مردمی در صفحات 2-41156- قرار بود قیمت خودروی چینی افزایش نیاید، اما قیمت این خودرو هم افزایش یافت. حداقل جلوی افزایش قیمت آن را می‌گرفتند دل مردم خوش می‌شد. خودروهای داخلی که چپ و راست درحال گرانتر شدن هستند.
1201- علیرغم وعده‌ها و شعارهایی که برخی مسئولان اقتصادی دادند اما بازار قیمت‌ها کاملا تحت تأثیر قیمت دلار است. دلار مبنای قیمت‌گذاری‌ها قرار گرفته. چه حرفها زدند که برعکس هم شد!
1106- یک نماینده مجلس می‌گوید: استیضاح وزیر اقتصاد را امضا کرده بودم اما بچه‌های وزارتخانه تعهداتی دادند که امضا را پس گرفتم! واقعا حرف عجیبی زدند. وزیر تعهد داده یا بچه‌های وزارتخانه؟
1121- با این کاسبی و بروبیایی که خودروسازان در بازار راه انداختند و برای خود می‌تازند شاید بتوان گفت در جهان منحصربفرد هستند. هیچ شرکتی در جهان آنقدر مثل خودروسازان ما ناز و ادا ندارد!
1131- امروز در خبرها خواندم قیمت کله‌پاچه به 700 هزار تومان رسیده. من آخرین باری که کله پاچه خوردم دستی 50 هزارتومان بود. یعنی خیلی وقت یا چند ساله کله پاچه نخوردم!
1015- آقای محمدرضا صباغیان نماینده مجلس در تذکری به رئیس‌جمهور گفته است: حقوق و مزایای ما و شما نمی‌گذارد گرانی و بی‌پولی را درک کنیم. وی همچنین به کنایه گفته ما ادراک بی‌پولی!
1021- آیا صحت دارد برخی مدارس شهریه ثبت‌نام را به دلار می‌گیرند؟ اگر واقعیت دارد چقدر ارزش پول ملی کاهشی شده. چقدر ریال کم بها شده.
1031- خدا را شکر ما نمردیم و دیدیم خودروی اقتصادی یعنی چه و چه قیمتی دارد؟ واقعا گاهی فکر می‌کنیم فقط باشعور افکار عمومی بازی می‌شود اهمیتی هم برایشان ندارد.
1047- با وجود اینکه دولت اصرار بر حمایت از مستأجران و مهار گرانی مسکن دارد و قطعا هم دوست دارد کاری برای مردم بکند اما متاسفانه بازار مسکن و اجاره بها کنترل نشده است.
? برخی اوقات در اماکن عمومی صحنه‌های عجیب و غریبی مشاهده می‌کنیم، دیدن آنها در مخیله ما نمی‌گنجد لحظه‌ای گمان می‌کنیم که آن سوی مرزها و فرسنگ‌ها از کشور دور شده ایم. به عنوان نمونه تصویری که مشاهده می‌کنید، روزهای گذشته در مراجعه به یکی از مراکز غیرفرهنگی(چایخانه)، نه به صرف چای و قلیون، بلکه برای دیدار و گفتگوی دوستانه با یکی از دوستان قدیمی و صرف اُملت، مقابل ما دو نفر ازجوانان، یکی بر روی گردن و دیگری روی زانوی خود را تاتو کرده بودند و با پوشیدن شلوار نامناسب(نمایی از بدنمایی!) را به نمایش گذاشتند. کم نیستند جوانان به ویژه پسران و حتی مردان با خالکوبی؛ تاتو و پوشیدن لباس‌های غیرمتعارف، خودنمایی و جلب توجه می‌کنند. شاید هم به قول بعضی ها، به دلیل این که ما از نسل قدیم هستیم، قدیمی فکر می‌کنیم و می‌اندیشیم و با نسل جدید از زمین تا آسمان تفاوت داریم! /علی اکبر فرقانی
? سه روز به طور متوالی ساکنان و کاسبان برای تهیه نان بربری به قیمت دولتی به خیابان مجاهدین اسلام، کوچه هوشمند مراجعه می‌کنند، روی بنری که پشت آن قبلا استفاده شده، نوشته اند: «به علت نداشتن آرد مغازه تعطیل می‌باشد». خانواده‌هایی که مجبورند نان مصرفی شان را از این نانوایی تهیه کنند، مسئول تامین آرد نانوایان و پاسخگویی مشتریان کیست؟/علی - خبرنگار اجتماعی
? درخواست بازنشستگان؛ بازنشستگانی که ۲۸ سال اضافه کار داشتند و دو سال آخر اضافه کاری شان قطع شده به دلیل این که حقوق بازنشستگی یا مستمری آنان بر اساس میانگین دو سال آخر خدمت شان محاسبه، تعیین و پرداخت می‌شود، این مسئله باعث شد از پایین‌ترین میزان دریافتی برخوردار شوند. لذا بازنشستگان تامین اجتماعی از مسئولان ذی ربط درخواست رسیدگی و برقراری حقوق واقعی دارند. علی اکبر فرقانی؛ بازنشسته موسسه اطلاعات و شرکت ایرانچاپ
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4


انتهای پیام

آفتاب یزد