مرور مهمترین عناوین
امیر حسین ذاکری

حراج خاک مان؟

مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار گفتند: ممکن است به جایی برسیم که مجبور شویم کیش و قشم را بفروشیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را بدهیم، یونان ۱۰۰ جزیره فروخت تا بتواند مطالبات بازنشستگانش را بدهد.
همین خبر باعث عصبانیت بچه‌های خبرچین شد تا جایی که برخی می‌خواستند با خشم فراوان جلوی اداره بیمه وزارت کار بروند و اعتراض کنند که با پادر میانی برخی اعضا سرجای خود نشستند. اما در این مورد اعضای خبرچین بیانیه‌ای صادر کردند:
*رگ غیرتم بیرون زده، مگر از روی جنازه من رد بشوند بخواهند جایی از کشورم را بفروشند. حالا ببینم کی جرات داره از رو جنازه من رد بشه؟
*بعد یک عمر رنج بردن و صبوری، تازه خبر میدهند ممکن است پول حقوق بازنشسته بدبخت را نداشته باشند که پرداخت کنند؟ قربون صندوق‌هایی که پول و حقوق‌های نجومی میدهند و خالی هم نمی‌شوند! بیچاره صندوق باز نشستگی. دیگر از این سخنان نشنوم که قاط میزنم!
*آقا جان این جزایر اموال مازاد نیست که بفروشند درآمد زدایی بکنند؟ آنچه شرط بلاغت بود گفتم!
*یونان هر کاری کرده برای خودش کرده مگر الگوی ما باید یونان باشه؟ یونان یک بحران اقتصادی یکساله داشت تموم شد بحران‌های شما چندین ساله است و تمومی هم نداره! سفیر یونان را احضار کنید بگویید یونان چنین کاری کرده یا نه؟ اگر کرده اشتباه کرده. البته من به شخصه زنگ زدم سفارت یونان. سفیر نبود اما یک نفر بود که فروش جزایر خود را تکذیب کرد و گفت: اتفاقا با همین جزایر و درآمد توریستی آن حقوق بازنشستگان را به راحتی می‌پردازیم. اون مسئولتان شوخی کرده!
*اصولا فروش ملک برای پرداخت بدهی کار درستی نیست چه برسد اگر ملک، اموال عمومی باشد.بهتر است این مسئول زودتر از مردم عذرخواهی کند تا خشم مردم فروکش کند.
*شاید بخاطر گرفتاری مالی مجبور شده باشیم کلیه و دل قلوه بفروشیم اما راضی به فروش جزایر زیبای ایرانی نیستیم. بازنشستگان از گرسنگی می‌میرند اما فروش خاک را نمی‌پذیرند!
جناب شعار باشی:
فروش خاک ما راه و چاره نیست
اصلا آب و خاک ما فروشی نیست
گر چنین کنید نیستید دوست و رفیق
نشاید بنامیم شما را خادم وشفیق
نکته: یک بانو در تماس با دفتر خبرچین گفت: خدا مرگم بده این چه حرفیه این مسئول زده؟ بررسی کنید ببینید این طرف چه دشمنی با اعصاب مردم داشته؟


انتهای پیام

آفتاب یزد