مرور مهمترین عناوین

بازار اسلحه‌سازان آمریکا داغِ داغ است؛ قراردادهای میلیاردی لاکهید مارتین

شرکت تسلیحات‌سازی لاکهید مارتین آمریکا به موجب یک قرارداد ۷.۸ میلیارد دلاری قصد دارد ۱۲۶ فرونده جنگنده چند منظوره نسل جدید F-۳۵ Lightning II را تا ماه اوت ۲۰۲۶ برای آمریکا و متحدانش تولید کند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی دیفنس پست، بر اساس اعلامیه این قرارداد، از ۱۲۶ فروند جنگنده سفارش داده شده، ۸۱ فروند از مدل F-۳۵A قرار است تحویل کشورهای مختلف شود.
همچنین بر اساس این گزارش، ۴۳ فروند جنگنده از مدل F-۳۵A تحویل نیروی هوایی آمریکا، هشت فروند تحویل دولت فنلاند، هفت فروند تحویل دولت ایتالیا، شش فروند تحویل دولت هلند و شش فروند نیز تحویل دولت لهستان خواهد شد.
ژاپن و بلژیک نیز هر یک قرار است چهار فروند از این جنگنده‌ها را دریافت کنند. دولت دانمارک هم سه فروند از جنگنده‌های این مدل را دریافت می‌کند.
همچنین شرکت لاکهید مارتین قراراست طبق این قرارداد ۲۶ فروند جنگنده F-۳۵Bs تولید کند که ۱۵ فروند آن در اختیار یگان تفنگداران دریای آمریکا، هفت فروند آن در اختیار بریتانیا، دو فروند در اختیار ایتالیا و دو فروند نیز در اختیار ژاپن قرار خواهد گرفت.
۱۹ فروند جنگنده دیگر از بین این ۱۲۶ جنگنده از نوع «C» بوده و تحویل نیروی دریایی و یگان تفنگداران دریایی ارتش آمریکا خواهند شد.
جنگنده‌های اف-۳۵ نسل پنجم جنگنده‌های پیشرفته هستند که در اصل برای استفاده در نیروی هوایی، نیروی دریایی و یگان تفنگداران دریایی ارتش آمریکا تولید شده‌اند.
سال گذشته میلادی نیز شرکت لاکهید مارتی قراردادی را با وزارت دفاع آمریکا با هدف ساخت ۳۷۵ فروند جنگنده F-۳۵s به ارزش ۳۰ میلیارد دلار امضا کرد.


انتهای پیام

آفتاب یزد