مرور مهمترین عناوین
پیام رسان‌های داخلی به دلیل قطعی برق

از کار افتادند برق اضطراری پس برای چیست؟

آفتاب یزد- گروه شبکه: بعد از ظهر دوشنبه پیام‌رسان‌های داخلی از دسترس کاربران خارج شدند. طبق اعلام کاربران فضای مجازی، برخی پیام‌رسان‌های
داخلی از جمله، ایتا، بله، سروش پلاس و برخی شبکه‌های اجتماعی مانند ویراستی از ساعات بعد از ظهر روز دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت از دسترس خارج و کاربران آن‌ها دچار مشکل شدند. علت این امر از سوی مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مشکل در شبکه تامین برق در یکی از دیتاسنترهای شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام شد. درهمین رابطه محمد احسان خرامید، مدیر مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «سکوهای بله، آیگپ، گپ و سروش‌پلاس، همچنین شبکه‌های اجتماعی ویراستی و روبیکا در حال خدمت‌رسانی هستند و پیام‌رسان ایتا هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع مشکل خواهد شد.» وی اظهار کرد: «ضمن عرض پوزش از هموطنان به دلیل مشکل پیش آمده این اختلال به دلیل مشکل در شبکه تامین برق در یکی از دیتاسنتر‌های شرکت ارتباطات زیرساخت به‌وجود آمد که سبب شد حدود پنج دقیقه ما قطعی برق داشته باشیم.» خرامید درباره گستردگی این اختلال گفت: «این اختلال در حد یکی از مراکز ماست و اینگونه نیست که مشکل سراسری باشد و الحمدلله مشکل حل شده است. دوستانی که فنی هستند می‌دانند بعد از اینکه سیستم برق وصل می‌شودو اتفاق افتاده مرتفع می‌شود، لحظاتی طول می‌کشد تا ادامه خدمت‌رسانی مانند گذشته انجام شود. همکاران ما در تلاش‌اند این مشکل حل شود و مردم بتوانند از آن استفاده کنند.» او تاکید کرد: «مشکل فنی مشکلی نیست که از قبل اطلاع دهد بلکه یک دفعه ایجاد میشود و ما وظیفه خود می‌دانیم به محض اینکه اطلاعات جدید کسب کنیم اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی شود.»
> واکنش کاربران
بعد از قطع ارتباط چندساعته پیام‌رسان‌های داخلی به‌علت قطعی برق در یکی از مراکز اصلی داده،
اکنون این اختلال به‌طور کامل برطرف شده است اما واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را هم درپی داشته است.
یکی از کاربران در این باره نوشته است: «یه روز قیفش نیست، یه روز قیرش نیست، یه روز برقش نیست، یه روز...».
کاربر دیگری گفته است: «UPS را آفریدند برای اینگونه کارها».
دیگری نوشت: «عجب دلیلی برق رفت، برق نرسید، برق کم بود».
یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «مشکل من اختلال در پیام رسان‌های داخلی نیست چون اصلا از آن‌ها استفاده نمی‌کنم. مشکل خیلی از سایت‌های داخلی است که مجبورم برای دسترسی به آن‌ها چند بار اینترنت را خاموش روشن کنم».
کاربران دیگر نوشته اند: «علت برتری پیام‌رسان‌های دیگه همینه که دیتاسنترشون یکجا نیست، جنگ هم بشه توی کشورهای دیگه دیتا دارند».


انتهای پیام

آفتاب یزد