مرور مهمترین عناوین

اروپا و آمریکا قبل از شروع جنگ اوکراین قصد تحریم روسیه را داشتند

رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که آمریکا و اروپا پیش از جنگ اوکراین قصد اعمال تحریم‌هایی علیه روسیه را داشتند. به گزارش ایسنا، وبسایت خبری پولیتیکو نوشت: جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و ارزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا حتی قبل از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین توافق کرده بودند که برای تحریم‌ها علیه روسیه آماده شوند. «پولیتیکو» نوامبر ۲۰۲۱ نوشت که بایدن در جریان دیدار با فون در لاین در کاخ سفید زنگ خطر تجمع سربازان روسی در نزدیکی مرز با اوکراین را به صدا درآورد. رسانه‌ها به نقل از یک مقام اروپایی که نامش فاش نشده است، نوشتند: رئیس جمهوری بسیار نگران بود و هیچ‌کس در اروپا به این موضوع اهمیت نمی‌داد، حتی سرویس‌های اطلاعاتی.
پس از این گفت‌وگو، تیم رئیس کمیسیون اروپا به طور مخفیانه با کاخ سفید بر روی بسته‌ای از تحریم‌ها کار کردند.
فوریه سال جاری میلادی فون در لاین طی سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که آمریکا و اتحادیه اروپا دسامبر ۲۰۲۱، دو ماه قبل از شروع عملیات ویژه، شروع به توسعه اقدامات محدودکننده علیه روسیه کردند. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز گفت که ناتو از سال ۲۰۱۴ برای جنگ در اوکراین آماده شده بود.
این در حالی است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد که اوکراین در حال آماده‌سازی بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه اشخاص و شرکت‌های فعال در مجتمع نظامی-صنعتی روسیه است.


انتهای پیام

آفتاب یزد