مرور مهمترین عناوین

باز هم مرغ، باز هم افزایش قیمت!

آفتاب یزد- گروه شبکه: بنا بر اعلام عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ زنده درب مرغداری کیلویی ۵۲ هزار تومان و برای مصرف‌کننده کیلویی ۷۳ هزار تومان تعیین شد. به گزارش ایسنا، عطاءالله حسن‌زاده در خصوص لزوم واگذاری اختیارات تولید و تنظیم بازار گوشت مرغ به اتحادیه‌ها گفت: با واگذاری اختیارات تولید و تنظیم بازار به اتحادیه‌ها، قطعا شاهد مدیریت بهینه بازار خواهیم بود. وی ادامه داد: با این اقدام صورت گرفته مطمئنا تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان شرایط بهتری را پشت سر خواهند گذاشت. عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران به تازگی در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون قیمت گوشت مرغ اظهارنظر کرد و گفت: با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید ظرف چند ماه گذشته، قیمت مرغ زنده درب مرغداری ۵۲ هزار تومان و قیمت گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان حداکثر ۷۳ هزار با شرط ثابت بودن قیمت نهاده‌ها در طول یک سال تعیین شد. حسن‌زاده در ادامه افزود: دامنه قیمت جوجه یکروزه نیز بین ۱۵ هزار و ۹۰۰ تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ برای تحویل به مرغداران معین شد.
> افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ به ما اعلام نشده
اما مدیرکل دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت گفت: ستاد تنظیم بازار یا وزارت جهاد کشاورزی افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ را به ما اعلام نکرده اند. قربانعلی رفیعی
مدیرکل دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در گفتگو با تسنیم درباره اعلام تشکل‌های مرغداران درباره افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ اظهار داشت: براساس قانون انتزاع وظیفه تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است و آن‌ها از آخرین جزئیات قیمت این محصولات باخبر هستند. وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی تعاملاتی با تشکل‌های مرغداران درباره قیمت جدید مرغ و تخم مرغ داشته‌اند اما نتیجه نهایی به ما توسط هیچ دستگاهی منعکس نشده است. مدیرکل دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در پاسخ به اینکه آیا ستاد تنظیم بازار نرخ مصوب جدیدی درباره مرغ و تخم مرغ به سازمان حمایت اعلام کرده است یا خیر گفت: این موضوع به طور رسمی و توسط ستاد تنظیم بازار نیز به ما منعکس نشده است.
> واکنش کاربران
این میزان افزایش قیمت مرغ در حالی است که در بازار آزاد مردم مرغ را به قیمت بیشتری می‌خرند از همین رو این موضوع با واکنش‌هایی از سوی آن‌ها روبرو شده است. مثلا کاربرانی در این باره نوشته اند: «کجا مرغ رو به این قیمت میدن ما هم بریم بگیریم من تازگیا مرغ گرفتم کیلویی ۹۰ تومان»، «مرغ فروشی محل ما می‌گفت من خودم مرغ رو کیلویی ۸۵هزار تومان خریدم»، «یکی نیست جلوی این بی‌قانونی رو بگیره؟»


انتهای پیام

آفتاب یزد