مرور مهمترین عناوین
روی خط آفتاب

روی خط آفتاب

1745- یکی از دلایل افزایش بی‌رویه قیمت خودرو به خود خودروسازان برمی‌گردد. اگر مراحل ثبت سفارش و عرضه خودرو را سریع‌تر می‌کردند شاید شاهد این وضعیت فعلی بازار خودرو نبودیم. تعلل در عرضه خودرو باعث گرانی‌های وحشتناک شد.
1803- گفته می‌شود برخی از قاچاقچیان سوخت آدم‌هایی بانفوذ هستند جزو باندهای بزرگ هستند. واقعا دولت می‌تواند حریف این آدم‌های بانفوذ و پرقدرت بشود؟
2120- درحالی که عنوان می‌شد کودکان کار از خیابان‌ها جمع‌آوری می‌شوند اما متاسفانه به نظر می‌رسد نه تنها جمع‌آوری نشدند تعداد آنها هم بیشتر شده است.
2217- با وجود اینکه هنوز کرونا چیزی حدود میانگین 30 نفر قربانی می‌گیرد اما متاسفانه آمارها می‌گوید چیزی حدود 17 درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند. کسی هم سرماخوردگی را جدی نمی‌گیرد حتی با وجود اینکه اعلام شده هر سرماخوردگی کروناست!
1956- یک نماینده مجلس انتقادات تند و تیزی از دولت کرده. انتقادات به برخی عملکردها بسیار زیاد شده حتی از سوی برخی آقایان اصولگرا. لذا می‌توان گفت این انتقادات از سر غرض نیست.
2012- آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم می‌گوید باید بانوان را آهسته آهسته به ورزشگاه بیاوریم. آقای تاج! حالا آهسته آهسته یا تند بالاخره حق بانوان است که در ورزشگاه حضور یابند.
2017- یک دیپلمات سابق می‌گوید بهتر بود می‌گذاشتند دولت روحانی احیای برجام را به نتیجه می‌رساند. در بحث توافق مشکل فعلی عدم اتخاذ تصمیم سیاسی است!
2031- واقعا اگر آمار سقط جنین در کشور صحت داشته باشد یک فاجعه است. متاسفانه این موضوع دلایل ریشه‌ای خاصی دارد که هرچه هست نگران‌کننده است.
2052- در برنامه مقابله با بی‌حجابی هنوز شاهد یک برنامه نوین و فرهنگی نیستیم که بتواند به ترویج حجاب کمک کند. باید روش‌های ترویج حجاب اعمال گردد.
1831- رضا پهلوی این مردک مسخره به اسرائیل غاصب رفته که چه شود؟ این آدم چه کاره است؟ تازه سراغ کسی رفته که در اسرائیل هم قبولش ندارند. واقعا چه دیدار مسخره‌آمیزی با نخست وزیر رژیم جعلی داشت. مسخره همه عالم شد.
1841- مردم از نیروی محترم پلیس درخواست دارند که با تمام توان در مقابل سارقان و مخلان امنیت مردم برخورد کنند. این اراذل و اوباش نباید احساس امنیت کنند. از زحمات این نیروی زحمتکش هم سپاسگزاریم.
1857- هرچقدر مسئولان درست عمل کرده و رضایت مردم را کسب کنند مردم هم بیشتر به نظرات آنها اهمیت می‌دهند. باید این یک رابطه دوطرفه مثبت باشد و تعاملی باشد.
1607- حجاب موضوع بسیار مهم و قابل ارزشی است اما مسئولان باید به همه امور مردم و کشور با جدیت تمام رسیدگی کنند. رضایت مردم باید در اولویت مسئولان محترم باشد.
1621- لطفا آماری از وعده‌هایی که عمل شده را اطلاع‌رسانی کنید تا مردم قدری دلگرم و امیدوار شوند. شاید واقعا برخی وعده‌ها عملی شده ما خبر نداریم!
1632- یک خبرگزاری عنوان کرده بیش از 90 درصد حوادث اخیر در مدارس توسط
دانش آموزان اتفاق افتاده. معلوم نیست چقدر این موضوع وآمار صحت دارد.
1642- بعید است فقط با چند عزل و نصب مشکلات حل شود. شاید هم همین جابجایی‌ها بیشتر جنبه نمادین داشته باشد البته امیدواریم که عزل و نصب‌ها پاسخ مثبتی بدهد. ما که بخیل نیستیم.
1721- واقعا صدا و سیما جز سریال «نون.خ» و یا یک برنامه مسابقه چه برنامه‌های شاد و مفرحی دارد که بتواند مخاطبان از دست رفته خود را برگرداند؟ شاید برای مدیریت این رسانه از دست دادن مخاطب مهم نیست.
1731- چرا برخی افراد تمایل داشتند اسم مدارسی که توسط خیرین ساخته شده را عوض کنند؟ اسم این مدارس باید به نام خود خیرین یا هر نامی که وصیت کردند گذاشته شود.
1742- این همه کمبودهای مختلف و مشکلات متعدد در جامعه ایجاد شده که واقعا دردناک است. هر چقدر مشکلات افزون شود روحیه مردم خراب‌تر می‌شود. چگونه می‌توان یک جامعه شاد ایجاد کرد؟
1751- افزایش میزان جرم و بزهکاری و سرقت‌ها همچنین افزایش مصرف موادمخدر در کشور از مسائلی است که بسیار نگران‌کننده است. راهکار مقابله با آن باید توسط کارشناسان زبده بررسی شود و فکری برای این مسائل کرد.
1801- این همه از ایمنی و کیفیت خودروهای داخلی گلایه و انتقاد شده اما کو گوش شنوا؟ عدم کیفیت بسیاری از تولیدات داخلی صدای مردم و برخی نهادها را درآورده.
1331- آقای وزیر ورزش اگر می‌توانست چرا زودتر کاری برای استقلال نکرد که از مسابقات آسیا حذف نشود؟ گمان نمی‌رود وعده او برای حفظ استقلال در مسابقات آسیا محقق شود.خیلی دیر شده است!
پیامهای مردمی در صفحات 2-4 1521- کاهش مصرف اقلام خوراکی حیاتی مثل گوشت قرمز و مرغ و ماهی اصلا آمار جالبی برای نحوه مدیریت‌ها نیست کاهش قدرت خرید مردم یک نمره منفی برای مسئولان است.
1807- آقای قالیباف رئیس مجلس می‌گویند امروز مهم‌ترین مبارزه ما مسئولان؛ مبارزه با گرانی است. از این شعارهای قشنگ ما زیاد شنیده‌ایم. عمل به آن مهم است که آن هم کم دیده‌ایم یا اصلا ندیدیم!
1821- باورکردنی نیست اما حقیقت دارد قیمت پژو در کشورمان از یک میلیارد هم عبور کرد. معلوم نیست این وضعیت تأسف بار تا چه زمانی ادامه دارد و ترمز این افزایش‌ها کشیده می‌شود؟
1841- چرا با اعصاب مردم بازی می‌کنند یک شب خبر می‌دهند کارت سوخت آزاد جایگاهها حذف می‌شود فردا آن را تکذیب می‌کنند. این ایده‌های خلاقانه به درد نمی‌خورد مشکل ساز هم هست.
1902- در آستانه دومین سالروز پیروزی دولت سیزدهم در انتخابات می‌توان گفت واقعا مشکلات کشور و بحران‌های مالی به اوج خود رسیده و جامعه درگیر مشکلات اقتصادی فراوانی است.
2121- هزینه مسکن هزاردرصد افزایش یافته. آیا افزایش حق مسکن حتی اگر 2 میلیون شود دردی را از کارگران دوا می‌کند؟ در 7 سال گذشته هزینه مسکن کارگران به طرز وحشتناکی افزایش داشته.
2125- کمبود و گرانی عجیب مرغ در بازار آن هم در ماه مبارک رمضان اصلا درست نبود. حداقل در این ماه باید نظارت بهتری بر بازار داشتند تا باعث این همه نارضایتی مردم نمی‌شدند.
2141- رئیس بانک مرکزی هم حرف‌های قشنگ می‌زند از آرامش بازار می‌گوید از آینده مطمئن می‌گوید. کاش آنچه می‌گوید اتفاق می‌افتاد. اما ما از این وعده‌ها کم نشنیدیم!
1120- یک اقتصاددان معتقد است اگر تورم همچنان افزایشی باشد در 3 سال به ابرتورم می‌رسیم. به نظر ما که همین الان هم در ابرتورم هستیم که قدرت خریدمان از بین رفته.
1131- آقای همتی رئیس سابق بانک مرکزی می‌گوید ارزش روبل روسیه به پایین‌ترین حد خود در یک سال اخیر رسیده. کسانی که الگوی بانک مرکزی روسیه را تجویز می‌کردند چه توضیحی دارند؟
1142- کسانی که مدعی بودند تحریم‌ها اثری بر زندگی مردم ندارد حالا با این تورم و آثار افزایش قیمت دلار بر زندگی مردم باز می‌گویند تحریم‌ها اثری نداشته؟ البته این مردم بودند که آثار تحریم‌ها را کاملا حس کردند!
1153- وزارت صمت از بانک‌ها خواسته پول مسدودی 100 میلیونی حساب وکالتی خرید خودرو را آزاد کنید. اما باید دید پس از مدتها افرادی که انصراف دادند می‌توانند پول خود را پس بگیرند یا بانک‌ها بدعهدی می‌کنند؟
1201- یک عضو مجمع تشخیص مصلحت می‌گوید دولت برای واردات خودروی کارکرده نیاز به مجوز هیچ مرجعی ندارد. اگر چنین است پس تعلل دولت برای واردات چیست؟ آیا برخی افراد کارشکنی و مانع‌تراشی می‌کنند؟
1305- ظاهرا براساس آخرین آمارها وعده دولت درباره خلق شغل محقق نشده. ضمن اینکه نرخ بیکاری در 3سال گذشته هم رکوردزنی کرده!
1320- اگر بانک مرکزی تصمیم گرفته به جهت جلوگیری از رشد پایه پولی چند بانک را منحل کند زودتر اسامی بانک‌های مربوطه را اعلام کند؟ اما آیا انحلال بانک‌ها راه مناسبی برای جلوگیری از افزایش پایه پولی است؟
1331- در یک خبری عجیب آمده بود فیش حقوقی یک مدیر بانکی حدود 180 میلیون به بالا بوده. واقعا روی چه حسابی چنین حقوق‌های نجومی پرداخت می‌شود؟
1403- ظاهرا این تورم وحشتناک و افزایش قیمت بازار خودرو خیلی به کام خودروسازان شده. خیلی این اوضاع برای آنها دلچسب و دل‌انگیز است. آیا بازار ادعا می‌کنند زیان‌ده هستند؟
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4


انتهای پیام

آفتاب یزد