روی خط آفتاب

روی خط آفتاب - تاریخ: ۳۱-۰۴-۱۳۹۴, ۰۰:۰۱
روی خط آفتاب
حضرت امام علی(ع)می فرمایند:به عهد و پیمان وفادار باشید که هیچ نعمتی از قومی زوال نیابد مگر
بر اثر گناهانی که مرتکب شده اند،خداوند در حق بندگان ستمکار نیست،اگر زودتر دست به دعا بردارند نعمت از کفشان نرود.
...0938
همانگونه که درخصوص توافق لوزان کارشناسان و منتقدان به بررسى دقیق وتجزیه وتحلیل کلمه به کلمه متن به زبان اصلى وترجمه فارسى آن پرداختند، لازم و ضروری است که اینک که توافق نهایى وین انجام شده، متن کامل این توافق هم به زبان اصلى و هم به ترجمه دقیق فارسى پاراگراف به پاراگراف در روزنامه وزین به صورت ویژه نامه به چاپ برسد.پیشنهاد می‌شود متن انگلیسى و ترجمه فارسى به همراه توضیح وتشریح کلمات کلیدى در یک ویژه نامه به چاپ برسد.باتشکر
...0912
آفتاب یزد: متن فارسی این توافق را می توانید از روی سایت وزارت امورخارجه ملاحظه کنید.
عید واقعی آن است که انسان رضای خدا را تحصیل کند و خود را تزکیه نماید.
...0912
صداوسیماسعی کند بیشتر کالاهای ایرانی را تبلیغ و از تبلیغ کالاهای خارجی پرهیز کند و برای شکوفایی اقتصاد کشور ایران تلاش مخلصانه کند.
...0912
صداوسیما با راه اندازی بحث های اقتصادی با کارشناسان وفعالان بخش مسکن، سازندگان را تشویق کند که سرمایه شان را در بخش‌های دیگر مانند صنعت وکشاورزی وپرورش دام و طیور و توریسم به کار اندازند و موجب رونق اقتصاد کشور شوند، چرا که بخش مسکن فعلااشباع شده است.‌
...0912‌‌
سلام.42سال دارم.مددجوی اعصاب و روان بهزیستی و از کارافتادگی کامل هستم .تو را به خدا بنویسید من با 53000تومان مستمری ماهانه و بدون دریافت یارانه چطور اموراتم را بگذرانم؟
...0936‌‌
وجودیک میلیون آپارتمان خالی درتهران نشان‌دهنده اشباع بازارساخت وساز است وسازندگان باید سرمایه خود را دربخش‌های دیگرمانندصنعت وکشاورزی وپرورش دام وطیوروامثالهم به کاراندازند تاخودشان واقتصادکشور رونق و قوت گیرد.‌
...0912‌‌
عده ای اکنون چرتکه های خود را بیرون آورده و برای هزینه کرد و خروج پول های بلوکه شده ملت ایران به حساب خود برنامه ریزی می‌کنند، در مسئولیت اخلاقی دولت آقای روحانی است که با کلید خود در صندوق ذخیره ارزی را به جز در مورد مصرف برای اکثریت ملت ایران محکم قفل کند.‌
...0910‌‌
سلام.جناب آقای فانی از سی سال قبل شما را می شناسم دلم نمی خواهد بگویم چون طرفدار دولت اصلاحات و تدبیر و امید هستم ولی حق شما استیضاح بود. هدیه یکصد هزارتومانی که به تمام شاغلان دادید ارزش حرف زدن ندارد، چرا تبعیض قائل می شوید پس بازنشستگان چه می شوند؟ ‌
...0912‌‌
مسئولان کشور باید رابطه دوستانه و بسیار تنگاتنگ با دانشگاهیان وکارشناسان اقتصادی داشته باشند. اداره این کشور پهناور و رشد شاخص‌های اقتصادی ورفاه مردم جز با برنامه ریزی و مشورت با کارشناسان اقتصادی امکان ندارد.‌
...0912‌‌
سلام.من به خاطرچاپ پیامم درروزنامه مردمی آفتاب یزد از شما متشکرم .مددجوی بهریستی شهرری
...0910‌‌
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-12
طبق ماده یک قانون، توزیع عادلانه آب‌های زیرزمینی با دولت است و دولت می‌تواند هر چاهی را مسدود کند. چرا سازمان آب مشهد تا به حال از این قانون برای انسداد چاه‌ های بلوار توس تا جهاد استفاده نکرده؟ ‌
...0915‌‌
مسئولان کشور باید برای آزاد شدن پول های بلوکه شده از الان برنامه ریزی کنند که در راه های درست واشتغالزایی صرف شود وخدای ناکرده صرف اسراف و بریزوبپاش ها نشود.‌
...0912‌‌
باسلام. درمورد افزایش طلاق بهتر است دولت مشاوره اجباری قبل ازازدواج با تعرفه دولتی بگذارد،مثل آزمایش خون که قبل از ازدواج صورت می گیرد .چون خیلی ازاختلافات قبل ازعروسی وجود دارد که بعدا پررنگ می شوند.‌
...0935‌‌
خواستم پیشنهاد بدهم حال که تولید کنندگان جوهر نمک ها برای استاندارد شدن در گالن های خود اقدامی نمی‌کنند و باعث می‌شوند کودکان بخورند و با مشکل مواجه شوند باید دولت دستور دهد که شرکت مربوطه هزینه درمان کودک را تا بهبود کامل پرداخت کند.
...0919
سلام. ضمن تشکراز شما،خواهشمندیم صفحه زندگی روزنامه را هر روز بدون استثنا چاپ نمایید.یک مشترک از بروجرد
...0916‌‌
ممنون ازخانم علایی به خاطر مقالاتی که بادرایت ومرتبط بامسائل روز نگارش می فرمایند.‌
...0915‌‌
بخش بزرگی از گرانی حال بیانگر بی صداقتی گذشته افرادی است که خدمت نکردند،بلکه روح آنهابه طرف اختلاس بود.‌
...0935‌‌
روزقدس روز پیوند مهر و محبت و اتحاد است .‌
...0935‌‌
زمانی به توافق رسیدیم که درموضع قدرت بودیم.
...0935‌
آقای مداح اگرنظرش را بگوید که حرفی نیست!ولی وقتی می گوید اگرعرضه نداری بکش کنار،توهین است.
...0935‌‌
ما این توافق وآشتی رایک پیروزی می دانیم.این پیروزی بر دولت وملت شریف ایران مبارک باد. ‌
...0917‌‌
ازطریق نمایندگان فعال مجلس بررسی شود که وظیفه فرمانداری‌ها در قبال شهرداری چه می‌باشد .
...0914
با سلام. آقای کریمی نوشته اند در حالی که شبکه‌های خبری مطرح دنیا در حال پوشش زنده و لحظه به لحظه اخبار مذاکرات بودند رسانه ملی زندگی دلفین‌ها را نشان می‌داد. جناب کریمی خیلی تعجب نکنید.
...0912
با سلام و خسته نباشید می خواستم بگویم که روزنامه شماره4371روز سه شنبه16 تیر ماه به شهرستان بندرانزلی نرسیده چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟
...0911
آفتاب یزد: شما با روابط عمومی روزنامه تماس بگیرید.
حضرت امام صادق(ع) می فرمایند: اگر در میان مردم عدالت برقرار شود، همه بی نیاز می شوند و به اذن خداوند متعال، آسمان روزی خود را فرو می‌فرستد و زمین برکت خویش را بیرون می ریزد.(اصول کافی)
...0938
آقای محترم به بنده 5میلیون وام نمی‌دهند که دردی از زخم‌های به جامانده از دولت گذشته را التیام بخشم ولی شما و با خرج بیت المال به فنلاند می‌روید که چه؟!
...0918
جناب ظریف و تیم قدرتمند و مومنش را اگر روی سرگذاشته و حلواحلوا هم کنیم کم کرده ایم.
...0918
جناب رئیس جمهور امید است که با پایان مذاکرات وسامان بخشی مشکلات خارجی،حالا شروع به ساماندهی و پاکسازی عناصر کم کار ادارات کنید ضمنا سری هم به ادارات کرمانشاه بزنید.
...0918
حاصل شدن پیروزی عظیم ،تاریخی و پرافتخاردر صبر و استقامت چندین ساله مسائل هسته ای کشورمان که در میان اوج هجمه و تهدید و تحریم قرار گرفته بود،محضر شریف و مقدس حضرت بقیه‌ا...الاعظم(ارواحناله الفداء)،حضرت امام خامنه‌ای
(مدظله العالی)و یکایک مردم ومسئولان عزیز ایران همیشه سرافراز و اسلامی تبریک وتهنیت باد.
...0938
پیروزی هسته ای ایران به مقام معظم رهبری وملت بافرهنگ ایران مبارک باد . این پیروزی بزرگ را ریشه‌یابی کنیم تاحق کسانی که این دستاورد راخلق کردن فراموش نشود، انتخابات سال نود و دو و انتخاب کاندید اصلح درگرماگرم تبلیغات ورد صلاحیت‌ها ملت رانگران آینده ایران کرد که مبادا کسی قدرت رادردست بگیرد که اوضاع بدتر گردد. بزرگان متوجه دل‌نگرانی مردم برای کشور شدند که شجاعانه مردم را به انتخاب کاندید اصلح هدایت کردند امروز تدبیر این سیاستمداران بزرگ به ثمر نشست. ملت بزرگ ایران هرگز شجاعت وبزرگی این بزرگواران را فراموش نخواهد کرد ان‌شاءالله. با تقدیم به ملت ایران ازایلام
...0918
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-12
1712- پیام‌دهنده‌ای از آقای شهردار سوال کردند که 62 سال دیگر شما را با چه کسی مقایسه می‌کنند. من 62 سال دیگر نیستم اما مشخص است.(21/4)
1715- در جامعه‌ای که بیشتر دغدغه مردم نان است طبیعی است که تیراژ کتاب 500 باشد. توجه به کتابخوانی هم کم بشود. برخی از چاپخانه‌ها هم تغییر شغل دادند. (21/4)
1748- اگر به بازنشستگان تامین اجتماعی رسیدگی نشود این قشر در خطر بیشتر مشکلات قرار می‌گیرد. چون خیلی آسیب پذیر است. درحال حاضر با وجود بیکاری فرزندان و هزینه‌های زندگی و هزینه درمان خود با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم. هر چند وزیر فعلی بهداشت کارهایی هم انجام داده‌اند تشکر می‌کنیم. اما امیدواریم به مشکلات ما رسیدگی کامل کنند تا آخر عمری نگرانی نداشته باشیم( !21/4)
1812- چرا برخی نهی از منکر را فقط منوط به حجاب می‌دانند درحالی که به مدیران هم مربوط است. اینکه فقط در این مورد به یک قشر خاصی و یک موضوع توجه شود کافی نیست مدیران در جامعه بیشتر نیاز به ارشاد دارند. (21/4)
1832- امیدواریم کسانی که به مردم توهین کردند و به اشخاص دلسوز نظام تهمت زدند در پیشگاه الهی و قانون به مردم پاسخگو باشند. بالاخره تاریخ همه چیز را روشن می‌کند. (21/4)
1837- اگرخدایی نکرده نتیجه مذاکرات منفی بود مردم خیلی ناراحت می‌شدند اما همه به تیم هسته‌ای نمره قبولی می‌دهند و از آنها راضی هستیم چون دیدیم خوب جنگیدند آن هم در حالی که گاهی در داخل هم برخی به جای حمایت، آنها را دلسرد می‌کردند. (21/4)
1344- خدمت آقای دکتر زیباکلام عرض کنم چندی پیش همان چیزها که نثار شما شده نثار دکتر سریع القلم هم شده بود. اصولا‌ می‌گویند افلاطون را ناراحت دیدند دلیل ناراحتی او را پرسیدند گفت در شهر کسی مرا تائید کرده نمی‌دانم چه کرده‌ام که خوشایند او آمده است به این دلیل ناراحتم. اصولا‌ تایید شدن توسط برخی‌ها ناراحتی‌اش بیشتر است. خلاصه اگر بدی به شما گفته شده توجهی نکنید. (21/4)
1300- این آقایانی که دائم می گویند باید تحریم‌ها را بشکنیم تحریم‌ها زیان ده است. استخوان‌های مردم را خرد کرده همین جناب آقای هاشمی و آقای روحانی چند سال پیش که آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور بود اینها می‌گفتند سوءمدیریت‌های احمدی‌نژاد ربطی به تحریم‌ها ندارد. حالا‌ چرا همه چیز را ربط دادند؟ (21/4)
1226- بابت آن دوستی که در آژانس جوان تقاضای روزنامه رایگان کرده می‌گویم دوست عزیز! شما این درخواست را از روزنامه‌های دولتی داشته باشید این درخواست برای روزنامه آفتاب منطقی نیست. این روزنامه هزینه‌اش را خودش تامین می‌کند روزنامه مستقل است. (21/4)
1205- متاسفانه دولت تدبیر و امید به مسائل گرانی و تورم توجه خاصی ندارد به خصوص در رابطه با محیط زیست و منابع و مراتع و جنگل‌ها و کمبود شدید آب که دریاچه بختگان هم مثل هامون شده است و زاینده‌رود و کارون هم که وضعیت خوبی ندارند. برخی از مردم هم در این مناطق رعایت مصرف را نمی‌کنند. متاسفانه خطر کمبود آب و قطعی آن هست. (21/4)
1204- گرامی‌می‌دارم یاد اسطوره ادبیات کودک و نوجوان جناب آقای آذریزدی را که با مناعت طبع و زیبایی و فکری زیبا با اینکه در فقر زندگی کرد اما به کودک و نوجوان ایرانی درس زندگی همراه با عزت و احترام را یاد داد. (21/4)
1133- برخی نمی‌دانند قیمت‌ها چند است شاید اصلا‌ خرید نمی‌کنند و نمی‌دانند وضعیت قیمت اجناس بازار چه طور است. اینها درد مردم را درک نمی‌کنند وگرنه بیشتر فکر مردم بودند. (22/4)
1135- از آقای روحانی سوال می‌کنم. در یک سال مگر چقدر اقلام موردنیاز مردم اضافه می‌شود؟ مگر این چند درصدی که به حقوق‌ها افزودند چه قدر جوابگوست که آن قدر باید زیر تحمیل نرخ‌ها بروند؟ درست است تورم با گرانی فرق می‌کند اما ما چند دفعه باید تقاص این گرانی را بدهیم؟ اجحاف بیشتر از این می‌شود؟ در ماه رمضان هیچ تسهیلات و سبد خوراکی در نظر نگرفتند. (22/4)
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-12
1512- آقایان فیروزآبادی، لاریجانی و دولتمردان اینچنینی واقعا الگویی برای دولتمردی هستند. اینها حامی ملت و دولت هستند و در مقابل کسانی که دنبال سنگ اندازی در راه دولت هستند اینها دنبال حمایت از دولت هستند چون مردم را دوست دارند و می‌دانند دولت هم ولایتمدار است هم مورد حمایت مردم. (20/4)
1531- مسئولان در امر اطلاع‌رسانی برای صرفه‌جویی آب اقدام عاجل کنند. بسیاری از شهرها با خطر کمبود یا قطع آب روبه‌رو هستند. ذخایر ما در حال خشک‌شدن هستند. باید در این مورد ستاد بحران تشکیل شود. چرا اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ (20/4)
1038- جناب آقای قاضی پور نماینده محترم ارومیه در مجلس فرمودند با توجه به فرمایشات اشرفی اصفهانی در صورت اثبات تخلفات بقایی آقای احمدی‌نژاد باید محاکمه شود. جناب آقای قاضی پور، آقای احمدی‌نژاد آشکارترین تخلف خود که 11 روز خانه‌نشینی بود را انجام داد اما برخوردی با وی شد؟ (21/4)
1058- در صفحه 2 روز یکشنبه 21 تیر مقاله‌ای است که نوشته رسایی در فنلاند چه می‌کند؟ خواستم بپرسم آیا ایشان به خرج خود می‌رود یا خرج مجلس یا ارگان دیگر؟ بهتر نیست همین جا باشند و جوانها را هدایت کنند. درباره مشکلات مملکت فکری بکنند در مجلس راه‌حل پیدا کنند. رفتند آنجا آن هم با این هزینه‌های سنگین. (21/4)
2055- ما فکر می‌کردیم نگاه کردن والیبال از صدا و سیمای ایران کار مشکل و اعصاب خردکن است. الان که فوتبال ساحلی می‌بینیم متوجه می‌شویم این هم کار سختی است خیلی از صحنه‌ها را باید حدس بزنیم که چه اتفاقی افتاده است( !21/4)
1850- خدمت رئیس‌جمهور محترم با عرض قبولی طاعات و عبادات و خسته نباشید. در این برهه زمانی از ایشان تقاضا دارم که نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر را الگوی خدمت خود برای ملت قرار داده و آن را نصب العین قرار بدهند آن را به عنوان منشور خدمت ارائه کنند که هر لحظه و نقطه از آن برای ملت ایران باارزش است. (21/4)
2036- آنها که گفتند شب‌های قدر را سیاسی نکنید حرف درستی زدند. چون رفتار برخی سیاسیون فرصت طلب باعث شده برخی از آنها دنبال اهداف سیاسی خود حتی در سخنرانی‌های این شب‌های گرانقدر باشند.(21/4)
2040- برخی از مداحان فکر می‌کنند هرچه آنها بگویند مردم قبول می‌کنند، لذا احساس خودشیفتگی پیدا می‌کنند. (21/4)
1817- امیدوارم مسئولان این دفعه خیلی گوش به زنگ باشند چون یونان هم گفته من از خریداران نفت ایران هستم و در نوبت هستم. آن دفعه که پول ما را ندادند چون یک کشور ورشکسته است با اقتصاد بیمار. چرا باید پول ما را ندهند؟ مسئولان مراقب باشند. (22/4)
1058- اینکه حاج آقا ابوترابی فرمودند باید مجازات رحیمی تشدید شود و یا آقای نقوی هم از محکومیت آقای رحیمی گفتند این آقایان که روحانی هستند جملاتشان برای اینکه به تقوا نزدیک‌تر باشد بهتر نیست بگویند تخلفات آقای رحیمی در زمان ریاست دیوان محاسبات و دیوان محاسبات هم زیر نظر مجلس بوده. آیا اینگونه بهتر نیست؟ (22/4)
آفتاب یزد: فرمایش شما متین است اما این گلایه به رئیس دولت وارد شد چرا فردی که تخلفاتی را در دیوان محاسبات داشته معاون اول خود می‌کند و آنها را خط قرمز خود می‌داند!
1103- خیلی از حرفها را هم شما زیر لحاف می‌برید مطلب نوشتید تعدادی از دکل‌های گم شده در شرکت تاسیسات دریایی مربوط به 20 سال گذشته است یعنی در دوران اصلاحات و سازندگی رخ داده بعد شما مطلبی را که به ضرر احمدی‌نژاد است آن را عنوان می‌کنید که تیتر یک زدید. در ضمن یکی از مدیران شرکت مهدی هاشمی بوده یکی هم پسر آقای مهاجرانی بوده. (22/4)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-12