ادعای نیروی دریایی آمریکا: کمک به یک قایق ماهیگیری ایرانی

سیاسی - تاریخ: ۶-۰۸-۱۳۹۶, ۱۵:۰۱
نیروی دریایی آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای مدعی شد که به یک قایق ماهیگیری ایرانی در نزدیکی مجمع‌الجزایر یمن کمک کرده است.
به‌گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در بحرین از وقوع یک حمله دزدان دریایی به قایق ماهیگیری ایرانی در روز سه‌شنبه گذشته در نزدیکی جزیره «سقطرا» در یمن خبر داد.
نیروی دریایی آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور پس از درخواست کمک گارد ساحلی ایران به کمک قایق ماهیگیری رفته و به سرنشینان آن غذا و آب داده و به سه تن از آنها که مجروح شده بودند کمک‌های پزشکی رسانده است.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در بحرین با همکاری یک نیروی ویژه دریایی بین‌المللی که برای مقابله با دزدان دریایی در منطقه مستقر است به این قایق ایرانی کمک کرده است.
به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، این همکاری میان مقامات ایرانی و آمریکایی برخلاف رویایی‌های اخیر نیروهای دریایی هر دو کشور در آب‌های خلیج‌فارس به‌شمار می‌آید که اغلب در آنها آمریکا، ایران را به رفتار غیرحرفه‌ای در آب‌های بین‌المللی متهم می‌کند.
به‌عنوان مثال، در ماه ژوئیه یک کشتی نیروی دریایی آمریکا به سمت یک شناور ایرانی در خلیج‌فارس به‌دلیل نزدیک‌شدن این شناور به کشتی آمریکایی هشدار داد و به سمت آن گلوله شلیک کرد.