جایزه برای «پیشخدمت»

فرهنگی - تاریخ: ۳-۰۸-۱۳۹۶, ۱۵:۰۱
انیمیشن «پیشخدمت» ساخته فرنوش عابدی برنده جایزه بهترین انیمیشن جشنواره فیلم کوتاه «فرونت» صربستان شد. امسال پانزدهمین دوره فستیوال بین المللی فیلم کوتاه «فرونت» برای حمایت از فیلم‌های مستقل در وویوودینا صربستان برگزار شد. همچنین به تازگی این اثر نامزد بهترین انیمیشن جشنواره «ویست‌لند» کالیفرنیای آمریکا شده است. امسال ششمین دوره جشنواره فیلم «ویست‌لند» برگزار می شود. به گزارش مهر، انیمیشن «پیشخدمت» داستان آشنای ارباب و رعیت را روایت می‌کند؛ ماجرای برخورد یک نویسنده با یک حشره غول‌پیکر یعنی یک سوسک، سوسک پیشخدمت می‌شود و کم‌کم متوجه می شود که لایق شرایط
بهتری است و همه‌چیز بازی را به هم می‌ریزد. مرد اما در
تلاش است که شرایط موجود را حفظ کند و متوجه می‌شود که این بازی قاعده‌ای ندارد ...

«فیلشاه» در جشنواره فجر
با انجام مراحل رندرینگ انیمیشن سینمایی «فیلشاه» تازه ترین محصول «هنر پویا» در اوکراین، به زودی نسخه نهایی این
انیمیشن آماده خواهد شد. به گزارش ایسکانیوز، مسئولین «هنر پویا» با توجه به پروداکشن قوی این اثر و کیفیت درخور توجه، در نظر دارند اکران «فیلشاه» را به تعویق بیندازند و اولین نمایش این انیمیشن را در جشنواره سی و ششم فیلم فجر تجربه کنند. به گزارش ایسکانیوز، داستان «فیلشاه» در جنگلی در آفریقا رقم می‌خورد. رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می ‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می ‌شود. «فیلشاه» به عنوان محصول جدید گروه «هنرپویا» با سرمایه گذاری بنیاد سینمایی فارابی و موسسه تصویرشهر تولید شده است.


«چند گره دورتر» در ایرلند
فیلم کوتاه «چند گره دورتر» در شصت و دومین جشنواره کورک که به عنوان یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی جهان و از جشنواره های مورد تایید آکادمی اسکار است نمایش داده می شود. این جشنواره در سال ۱۹۵۶ در شهر کورک ایرلند تاسیس شده و سالانه بیش از ۲۰۰ فیلم را از سرتاسر جهان به نمایش می‌گذارد و دارای بخش‌های مختلف چون بازار، ورکشاپ و ... است. در خلاصه این داستان فیلم آمده: حاج حبیب دیروز مرده و حالا هاشم پسر بزرگش که سال‌هاست جزیره را ترک کرده آمده تا جنازه پدرش را به بندر ببرد چون دلش نمی‌خواهد هیچ وابستگی ای به جزیره‌ای داشته باشد که این روزها مورد مناقشه کشورهای دور و برش است..... به گزارش مهر، این جشنواره ۱۹ تا ۲۸ آبان در کورک ایرلند برگزار خواهد شد.