آمارهای پزشکی قانونی در حال افزایش است
آمارهای پزشکی قانونی در حال افزایش است

اجتماعی - تاریخ: ۱۳-۰۴-۱۳۹۶, ۰۲:۰۱
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه آمارهای پزشکی قانونی در حال افزایش است، گفت: علاوه بر کارهای استانی بسیاری از کارهای اصلی کشور نیز بر عهده پزشکی قانونی استان تهران است.
به گزارش ایسنا، دکتر احمد شجاعی با بیان اینکه آمارها در پزشکی قانونی همه سال رو به افزایش است، گفت: این در حالی است که امکانات و فضای ما همان اندازه و حتی در مواردی تعداد نیروها هم کمتر شده است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: پزشکی قانونی استان تهران از نظر حجم کاری به اندازه چند استان است اما از نظر امکانات در حداقل است. در پزشکی قانونی استان تهران علاوه بر اقدامات استان بسیاری از کارهای کلان کشور نیز در حوزه پزشکی قانونی انجام می‌شود. به عنوان مثال در حادثه قطار و حله پیکر کشته‌شدگان و اجساد به تهران منتقل شد.
شجاعی با اشاره به سنگینی کار پزشکی قانونی استان تهران، اظهارکرد: در حادثه‌ای ٩٠ قطعه از اجساد را دادند و گفتند ظرف چهار روز باید شناسایی شود که دوستانمان بدون هیچ نقصی کار خود را انجام داده و اجساد را شناسایی کردند. متاسفانه به دلیل حجم کار بالا و حقوق کم بسیاری از پزشکانی که حتی در آزمون سازمان پزشکی قانونی پذیرش شده‌اند رغبتی برای فعالیت در این مجموعه ندارند و در برخی مراکز علیرغم آنکه مجوز جذب را هم گرفته‌ایم، نیرویی حاضر به انجام این کار سخت نمی‌شود.