محسن رضایی:
آمریکا جرات نمی‌کند با من وارد صحبت شود

سیاسی - تاریخ: ۸-۰۴-۱۳۹۴, ۰۰:۰۱
- سامانه اس 300 را به ما تحویل نمی دهند تا ببینند در مذاکرات به چه نتیجه ای می رسیم
- در حال حاضر کشور از نظر سیاستگذاری در بعد اقتصاد خوب اداره می شود
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در برنامه نگاه اظهار داشت: اولین گزارش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از روند اجرای اقتصاد مقاومتی طی ماه های آینده منتشر و در اختیار مقام معظم رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار خواهد گرفت.
وی گفت: جمع بندی ما تا الان این است که دولت در ابلاغ بخشنامه ها و توجیه استانداران و فرمانداران خوب عمل کرده اما اینکه در بعد اجرا چه اتفاق افتاده است باید صبر کرد تا گزارش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شود.
رضایی افزود: در حال حاضر کشور در بعد اقتصاد خوب اداره می شود یعنی از نظر سیاستگذاری اما در بعد مدیریتی یعنی پیاده سازی آن سیاست ها خوب مدیریت نمی شود.
وی علت خوب مدیریت نشدن سیاست های اقتصادی را در کشور ؛ وارد نکردن مردم در اقتصاد و چشم دوختن بعضی ها به آسمان آمریکا برشمرد.
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان اینکه اگر اقتصاد مقاومتی به درستی اجرا شود درآمد مردم دو، سه برابر افزایش می یابد افزود: اینقدر نباید به رفع تحریم ها چشم بدوزیم؛ اصلا فردا تحریم ها برطرف شد چه اتفاقی می افتد؟خوشحالی زیادی به وجود می آید و بعد از5 ماه باز مردم می پرسند برای ما چه کار کردید؟
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بعد از مذاکرات هسته ای، آمریکایی‌ها ناچارند جمهوری اسلامی ایران را به عنوان قدرت بزرگ منطقه بشناسند.
محسن رضایی به مذاکرات هسته ای و توافق خوب از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران و آمریکا پرداخت و افزود: حفظ پیشرفت هسته ای، ادامه داشتن تحقیق و توسعه هسته ای و حذف همه تحریم ها، از جمله الزامات توافق خوب از نظر جمهوری اسلامی است.
محسن رضایی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای دو بعد دارد که یکی از آنها کسب سرمایه حاصل از استفاده انرژی هسته ای است گفت: بعد دیگر آن این است که با این مذاکرات برای اولین بار بعد از جمهوری اسلامی ایران ، سنگ بنای سیاست خارجی کشور گذاشته خواهد شد؛ امری که در زمان مذاکرات قطعنامه 598 نیز انجام نشد، بنابراین هر نوع رویه ای که در پیش گیریم روی بقیه مسائل و پرونده های ایران هم اثر خواهد گذاشت.
وی افزود: مشاهده می کنید که حتی سامانه اس 300 را به ما تحویل نداده اند و منتظرند، ببینند در مذاکرات به چه نتیجه ای می رسیم.
رضایی با بیان اینکه بده بستان مذاکرات باید کاملا دقیق و عادلانه باشد گفت: اگر در این مذاکرات دست پایینی برای ما ثبت کردند در آینده هم بر اساس آن با ما عمل و رفتار می کنند.
وی در ادامه به موضوع بازرسی ها اشاره کرد و آن را حربه غرب برای خدشه دار کردن حیثیت ایران برشمرد و افزود: آمریکا می خواهد از این طریق بار دیگر به ایران بازگردد و حیثیت ما را خدشه دار کند و ما سربلند از مذاکرات بیرون نیاییم.
رضایی بازرسی ها را اقدامی تحقیر آمیز دانست که جنبه روانی دارد و در خصوص بازجویی از دانشمندان و برخی شخصیت های کشور از جمله خودش گفت: آمریکا جرات نمی کند با من وارد صحبت شود.
مجری پرسید آیا شما هم در لیست درخواست آژانس برای مصاحبه هستید؟ محسن رضایی با خنده گفت: جرات نمی کنند وارد مصاحبه با من بشوند، لذا من را در لیست نگذاشتند.
او همچنین درمورد سنگ اندازی فرانسه و فابیوس گفت: فابیوس دنبال امتیاز گیری ار ایران است ، دنبال دلالی می گردد. او آدم خاصی است که نمی خواهد
شرکت های آمریکایی بعد از تحریم ها جلوتر از شرکت های آنها بیفتد.