امیرعلی ابوالفتح:
ترامپ می‌خواهد بار مسئولیت نقض برجام را بر دوش ایران بیندازد

سیاسی - تاریخ: ۲۱-۰۱-۱۳۹۶, ۰۸:۳۰
امیرعلی ابوالفتح کارشناس ارشد مسائل آمریکا، با بیان اینکه دولت ترامپ فشارهای غیرهسته‌ای خود بر ایران مانند مسائل حقوق بشر، ادعای حمایت ایران از تروریسم، فعالیت‌های موشکی ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را شدت می‌بخشد و مانور بیشتری در این موضوعات می‌دهد، ابراز داشت: در چارچوب این موضوع، دولت آمریکا تحریم‌های بیشتری را علیه ایران تصویب کرده و اجرا می‌کند، به این امید که با تحریک ایران، تهران را عصبی و از برجام سرخورده کند و اقداماتی را انجام دهد که نقض برجام محسوب شوند و به همین خاطر، تحریم‌های پیشین را اعمال و توافق هسته‌ای را ملغی کند و ایران هزینه‌های لغو برجام را بپردازد.
به گزارش ایلنا، او با بیان اینکه به نظر می‌رسد جریان قدرتمند ضدایران در آمریکا تلاش می‌کند تا تهران دست به اقدامی علیه برجام بزند، عنوان کرد: پاسخ ایران به اقدامات آمریکا باید در همان فضایی باشد که واشنگتن انجام می‌دهد. اگر اقدامی علیه ایران در عرصه موشکی کردند، مابه‌ازای آن باید تقویت بنیه موشکی ایران باشد. اگر برجام از سوی آمریکا نقض شد، در همان فضای برجامی و متناسب با شدت آن اقدام آمریکا باشد.
این کارشناس ارشد مسائل آمریکا یادآور شد: مهم این است که ایران نباید تحت تاثیر فضای روانی، احساسی و تبلیغاتی آمریکا قرار بگیرد چون دولت ترامپ می‌خواهد بار مسئولیت نقض برجام را بر دوش ایران بیندازد.