منصور مظفری l مدیرمسئول
آرزوی آیت‌الله محقق شد

سرمقاله‌ها - تاریخ: ۲۲-۱۰-۱۳۹۵, ۰۸:۳۱
همه آمدند. از پیر تا جوان. از مرد تا زن. از اصولگرا تا اصلاح طلب. از مدرن تا سنتی. از شیعه تا سنی. از مسلمان تا ارمنی. حتی جوانانی که آرایش آنچنانی داشتند.حتی نوجوانانی که نه انقلاب را دیده اند و نه مجاهدت‌های آیت الله را درک کرده اند.
حتی آن پیرزنی که گوژ پشت بود و به سختی قدم برمی‌داشت. درست مثل فیلم های فاخر.خیلی منظم و منضبط کنار یکدیگر قرار گرفته بودند تا نشان دهند آرزوی آیت الله را محقق کرده اند؛آرزوی وحدت و اتحاد.البته اتحاد و یکرنگی در عین تفاوت‌ها. آیت‌الله نیز همین را می خواست. می‌گفت همه بیاییم در عین اختلافاتی که داریم زیر یک بیرق قرار گرفته و پیگیر منافع ملی باشیم. معتقد بود چرا نمی‌توانیم حداقل در موضوعات ملی وحدت نظر داشته باشیم. چه بسا اگر وحدت مدنظر آیت‌الله محقق می‌شد امروز در شرایط بهتری بودیم و می‌توانستیم لختی از درگیری‌های سیاسی بکاهیم و مردم را دریابیم. هرچند او دیگر نیست تا باز هم دعوت به اعتدال کند و تاکید نماید که سعادت در وحدت است اما نبود وی روز گذشته عاملی شد برای نمایش وحدت. تصاویر مخابره شده و کسانی که از نزدیک مراسم را شاهد بودند حیران از این همه جمعیت بودند. اینها برای سرک کشیدن و تفنن نیامده بودند، همه آمده بودند تا یکصدا بگویند برخلاف آنچه رایج شده «مُرده‌پرست» نیستند. زیرا در هر شرایطی محبان خود را مکرم می‌دارند.چه در حیات و چه در غیبت.از همین رو تکریم دیروز آیت الله، ارزش فراوانی داشت.
دیروز، روزی تاریخی بود. روزی که فراموش نخواهد شد. این روز می‌تواند عبرت آمیز باشد. فراموش نکنیم این سیل جمعیت پس از 12 سال تخریب بی امان آیت الله آمده بودند.ای کاش پند بگیرند و تغییر رویکرد دهند.