۱۴ پرونده راجع به بورسیه‌ها را به دیوان عالی کشور فرستادیم

سیاسی - تاریخ: ۱۶-۰۹-۱۳۹۵, ۱۱:۰۱
حجت‌الاسلام محمد کاظم بهرامی ‌رئیس دیوان عدالت اداری در نشست خبری خود با اشاره به سالگرد تاسیس دیوان عدالت اداری به بیان اقدامات و عملکرد این نهاد قضایی و مشکلات موجود در رسیدگی به پرونده‌ها از جمله دلایل اطاله دادرسی پرداخت و گفت: در حال حاضر ما مجموعاً صد قاضی در دیوان داریم که با توجه به تراکم پرونده‌ها رسیدگی بسیار وقت‌گیر است و از سوی دیگر رسیدگی در دیوان عدالت اداری دو مرحله‌ای است.
وی ادامه داد:‌ بنده طبق قانون دیوان عدالت اداری مصوب سال ۹۲ به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد دادم که برخی از پرونده‌ها از جمله پرونده‌های مربوط به کمیسیون‌ها مثل کمیسیون ماده ۱۰۰ و هیئت‌ها ابتدائاً در شعب تجدیدنظر با تعدد قضات بررسی شود و رای شعبه تجدید نظر هم در این مورد قطعی باشد تا اینگونه بخشی از اطاله دادرسی در دیوان کاسته شود.
به گزارش ایلنا، رئیس دیوان عدالت اداری در مورد پرونده‌های بورسیه که در سال ۹۲ و ۹۳ مطرح بود، گفت: مجموعاً ۲۵۰ پرونده به دیوان ارجاع شده است که با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و استفساریه آن اگر موضوع علمی‌باشد، دیوان صالح به رسیدگی نیست. بنابراین این ۲۰۰ پرونده به وزارت علوم مرجوع شد و از ۵۰ پرونده باقی مانده، ۱۴ پرونده راجع به بحث بورسیه‌ها بود که این پرونده‌هابه قوه قضائیه فرستاده شده تا در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گیرد