مقابله با تفکر داعش‌پرور، زیربنای مبارزه با تروریسم است

سیاسی - تاریخ: ۵-۰۵-۱۳۹۵, ۱۶:۳۱
سپهبد ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان که برای دیدار رسمی سه روزه به ایران سفر کرده است با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.
شمخانی با اشاره به فرصت‌های متعدد همکاری میان دو کشور بر اراده رهبران عالی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان برای تعمیق و بسط همکاری‌های دو جانبه و اشتراک مساعی در موضوعات مرتبط با جهان اسلام تاکید کرد و افزود: در هیچ مقطعی از تاریخ همسایگی میان دو کشور تهدید متقابلی میان پاکستان و ایران وجود نداشته و روابط دو کشور صرفا براساس فعال‌سازی فرصت‌های مشترک برای تامین منافع دو ملت دنبال شده است.
وی با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک در موضوعاتی مثل مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان، سلاح و مبارزه با گروه‌های اشرار خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط میان دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.
به گزارش ایلنا، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: مقابله با تفکر داعش‌پرور مهم‌ترین اولویت و زیربنای مبارزه با تروریسم است و بدون آن هیچ کشوری چه در منطقه و چه در اروپا دارای امنیت و ثبات نخواهد بود.