اختلاف سلیقه بین ارتش و سپاه طبیعی است

سیاسی - تاریخ: ۱۲-۰۴-۱۳۹۵, ۱۶:۳۰
سردار سرلشکر محمد باقری بردار سردار شهید حسن باقری و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سوم مهرماه سال ۹۳ میهمان برنامه شناسنامه بود. در آن زمان وی معاون ستاد کل نیروهای مسلح بود با توجه به اینکه در روزهای اخیر سرلشگر باقری از سوی رهبری انقلاب به عنوان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شد، صداو سیما دیروز اقدام به بازپخش این مصاحبه کرد. به گزارش ایلنا، بخشی از این گفتگو را در زیر می‌خوانید:
به عنوان معاون ستاد کل نیروهای مسلح رابطه دو بازوی دفاعی جمهوری اسلامی‌یعنی سپاه و ارتش را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ چون بعضا می‌گفتند اختلاف سلیقه‌ای از زمان جنگ بین این دو بوده است. الان اوضاع چگونه است؟
باقری: ما و دوستان ارتشی در جهت تمثیل زیبای حضرت امام (ره) حرکت می‌کنیم که بدن جمهوری اسلامی ‌نیاز به دو بازوی ارتش و سپاه دارد، ما روابط بسیار گرمی‌بین سپاه و ارتش را شاهد هستیم؛ اختلاف سلیقه طبیعی است و این امر بین نیروهای ارتش و یا نیروهای سپاه نیز امکان دارد وجود داشته باشد.
ارتش و سپاه در جمهوری اسلامی ‌ایران مکمل یکدیگرند؛ دفاع در برابر دشمن هم تراز طبق قانون اساسی بر عهده ارتش است و سپاه نیز ادعایی در این مورد ندارد؛ اگر توان مهاجم به گونه ای باشد که ارتش به تنهایی قدرت مقابله نداشته باشد، طبق قانون اساسی سپاه وارد عرصه می‌شود، سپاه بر همین اساس حرکت کرده است.