افزایش۲برابری زنان معتاد

سیاسی - تاریخ: ۸-۱۲-۱۳۹۴, ۰۶:۰۱
در نشست «زنان و روانگردان‌ها» بر آسیب پذیری بالای زنان در مقابل اعتیاد و لزوم برخورد با تبلیغات نادرست رسانه‌ها در زمینه مواد محرک و داروهای لاغری اعتیادآور تاکید شد.
به‌گزارش مهر، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: زنان نسبت به مواد مخدر به ویژه مواد محرک، شکنندگی و آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به مردان دارند. ثابت شده است که اگر یک ظرف زمانی ۵ ساله طول بکشد تا مردان معتاد، مهارت‌هایشان را از دست بدهند و به کف خیابان بیایند، این مدت در زنان بسیار پایین‌تر است. پرویز افشار با اشاره به سیر رو به افزایش استفاده خانم‌ها از مواد روانگردان، گفت: حقیقت امر این است که طرح‌های ارزیابی که در کشور ما انجام شده است، حکایت از این دارد که شیوع سوءمصرف مواد در زنان رو به افزایش است. وی خاطرنشان کرد:
در سال ۱۳۸۰ نزدیک به ۵ درصد از کل رقم معتادان کشور جمعیت خانم‌ها بودند، در سال ۱۳۹۰ این رقم به ۹درصد
رسیده است، یعنی نزدیک به دو برابر شده است. وی گرایش دانسته یا نادانسته زنان به سوی مواد محرک جدید را یک نگرانی مهم قلمداد کرد و اظهار داشت: متاسفانه در محیط‌های زنانه مانند آرایشگاه‌ها، مهمانی‌ها و باشگاه‌ها، پاره‌ای از افراد برخی خانم‌ها را به مصرف اینگونه از مواد ترغیب می‌کنند.