روی خط آفتاب

روی خط آفتاب - تاریخ: ۱۳-۱۰-۱۳۹۴, ۱۶:۰۱
روی خط آفتاب
1637- روزنامه خوبی دارید. به مسئولان مربوطه می‌گویم یا شما جرات ندارید یا نمی‌خواهید یا نمی‌توانید. همیشه می‌گویند پیشگیری ارزان‌تر از درمان است. نمی‌دانم دولت یا شهرداری چرا به گروهی مثل پزشکان، دندانسازان، داروسازان، دامپزشکان، مهندسین، نمایندگان و نیروهای مختلف طرح ترافیک می‌دهند؟ وقتی هوا آلوده شد کاسه
چه کنم چه کنم دست می‌گیرند. این کار را نکنند نیازی به بستن مدارس هم نیست. (9/10)
آفتاب یزد: اگر حمل و نقل عمومی سر و سامان داشته باشد کمتر افراد از وسایط نقلیه شخصی استفاده می‌کنند.
2213- اظهارات آیت‌الله هاشمی در مورد اینکه صدا و سیما به دلواپسان میدان داد تا تحلیل سطحی از برجام بدهند؛ ما که بارها چندین طرح از اینها را در صدا و سیما دیدیم در پایان آنها همه مثل هم بودند.(9/10)
1356- مطلبی در رابطه با رئیس‌جمهور و معاون ایشان در هفته‌نامه ای درج شده بود که قلم از گفتن آن شرم دارد. صرفنظر از جایگاه رئیس‌جمهور و معاون ایشان آن حرفها حتی در مورد آدم‌های عادی هم جایز نیست و گناه است. به نظر حقیر رفتار اینگونه نشریات با کسانی که سخنرانی و کنسرت‌ها را برهم می‌زنند شبیه به هم است. (10/10)
1128- یک عده در خارج و داخل مانع تراشی می‌کنند برای اجرای برجام که تندروها هستند. واقعا برخی‌ها از چه کسانی پیروی می‌کنند از تندروهای خارجی؟ اینجا برای چه کاری این مخالفت‌ها را می‌کنند؟ (10/10)
1157- الان جنگ فقط جنگ سلاح نیست. جنگ منابع است، جنگ افکار است، جنگ اقتصاد است. باید مردم مسلمان سعی کنند با یکدیگر درگیر نشوند. گاهی نباید حرفهایی زده شود که مناسب نیست. در مورد آقای هاشمی هم باید گفت ایشان کسی است که نمی‌شود او را کنار زد. (10/10)
1159- آقای شجونی گفته‌اند عاقبت آقای هاشمی به عاقبت آقای منتظری خواهد پیوست. آقای شجونی زمانی که آقای هاشمی در انقلاب تاثیرگذار بودند شما کجا بودید؟ آقای شجونی شما مقایسه‌تان مناسب نیست. (10/10)
1257- بیش از 100 سال تجربه در صنعت نفت و داشتن یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های نفت جهان در آبادان باید بتوانیم بنزین سالم تولید کنیم، اما متاسفانه در دولت قبل به علت سوءمدیریت، برخی متخصصین مهاجرت کردند.(10/10)
0945- 10 روزی است هوا خراب است. مدارس تعطیل است. من نتوانستم از خانه خارج بشوم. دود و آلودگی افراد را به بیمارستان می‌کشاند. این یکی از مشکلات تهران است. وقتی دکتر عکاشه راجع به زلزله صحبت می‌کند یک دفعه یادشان می‌افتد اگر زلزله شود بیش از یک میلیون آدم و خانه‌ها از بین می‌رود. وقت تابستان از کمبود آب صحبت می‌شود. مشکلات زیاد هستند. (10/10)
0947- در مورد آلودگی هوای تهران در مقاله‌ای مقایسه‌ای از هوای تهران با استانبول شده بود. خواستم بگویم استانبول سال‌های سال است که دیگر پایتخت نیست جاذبه‌ای ندارد، اما تهران کماکان پایتخت مانده و این جاذبه سال به سال باعث تراکم بیشتر می‌شود. مثل اینکه یک نفر مرض قلبی داشته باشد و قلب آن
بزرگ شده باشد. (10/10)
0935- آیا صحیح است یک هفته‌نامه اصولگرای ارزشی در توهین‌های مکرر به خانم مولاوردی معاونت محترم ریاست جمهوری مرتب از اخلاق و قانون تخلف نماید؟ (10/10)
شهردار تهران خیلی خوب از باغ‌های تهران و درختان آن حفاظت نموده حالا می‌خواهد با شعار محیط زیست را نیز به عهده گیرد.
...0910
امکانات و اقتصاد کشور در دست معدودی‌ است که تخصص لازم ندارند و مملکت را به رکود کشیده‌اند اکنون همان‌ها و طرفدارانشان به علت رکورد برای دولت خط و نشان می‌کشند.
...0910
قشون کشی احمدی نژادی‌ها برای مجلس دهم غیرمنتظره نبود ایشان و یارانش خودشان را برای آینده آماده کرده اند.
...0918
امام حسین(ع):بترسید از ظلم بر کسی‌که به‌غیراز خدا کسی را ندارد.
...0912
چرا باید امثال آقای شجونی به خود اجازه بدهند از طرف مردم در مورد آیت ا... اعلام نظر کنند؟ امثال ایشان، تنها دو ماه دیگر صبر کنند، نظر مردم نسبت به آقای هاشمی را متوجه خواهند شد.
...0915
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
کامرانی: سلام خانم منصوری. مقالات شما بسیار خواندنی و جذاب است چون بدون توهین و پرده دری است. احترام مرا بپذیرید.
درباره جایگاه مرحوم فلسفی عرض کنم که در جوانی و در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در یک کشور خارج دانشجو بودم یادم می آید که دانشجویان بحرینی مبارز با رژیم فعلی حاکم در بحرین و رژیم شاه در ایران به شدت به مرحوم فلسفی عشق می‌ورزیدند و آنچه مرحوم فلسفی در منبر می گفت بین ما دست به دست با تکنولوژی آن زمان که نوار کاست بود، می‌گشت و تاثیر فراوانی بر ما داشت و اما حجت الاسلام آقای شجونی رفتار و گفتارشان امروز در جوانان تردید و ضدیت با روحانی را ممکن است ترویج کند خوب است که تجدید نظر کنند.
در مورد گزارش « برخاستن مکرر از خواب روان را تخریب می‌کند » خواستم بگم چه کارکنیم از خواب بیدار نشیم.
آفتاب یزد: مطالب ما در حد اطلاع رسانی توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه نمایید.
خدا لعنت کند کسانی را که به نام دین و با نام دین ضربه به دین الهی می‌زنند.
یک عده در این مملکت دایما آب را گل می‌کنند و کارخانه دشمن سازیشان با قوت وبوق و کرنا اشتغال بیست و چهار ساعته دارد .
اسماعیل: بهتر نیست که به جای ایرادهای آبکی و ... نظرتان را شفاف بیان کنید .
فرشید یاسائی: وقتی که خلافکاران به عنوان بیماران اجتماعی شناخته شوند... بنابراین باید راه‌حلی پیدا کرد که آنان شفا پیدا کنند.
سعید: آفتاب یزد خسته نباشه عجب بررسی‌ای آخه شماهایی که این مطالب رو می نویسید هیچ نشستید و با خودتون فکر کردید که به جای اینها می تونید برید با خودتون باشید و زندگی کنید هی الکی علیه اون و این نوشتن چه بر داشته های وجودی شما افزوده؟
حسین احمدی: آقای ... لطفا از بیان مباحث فاقد ارزش و غیرقابل استماع دست بردارید شما کارشناس نفت هستید یا کارشناس اقتصاد که نظر می‌دین یا پیش بینی می‌کنید لطفا به جای این حرفا به مشکلات جامعه و کشور برسید شما می‌دونید ایراد گرفتن خیلی راحته ولی ساختن و آباد کردن سخته.
حسین: مطلب « فتنه فساد مالی » بسیار بجا و غیر قابل انکار بود ! ممنون که هنوز هم هستند کسانی که حقیقت رو بگن ! با تشکر از سایت و روزنامه خوبتون.
محمدرضا امیدبخش: به نظر می‌رسد موضوعی که مدت مدیدی‌ است که ذهن تمام تولید کنندگان را مشغول کرده بحث رفع موانع تولید است اصولا ما ایرانی‌ها در رفع موانع و اصولا تصمیم گیری بسیار کند عمل می‌کنیم برای مثال موضوع تعرفه واردات فولاد در ترکیه در عرض یک هفته حل می‌شود ما مدت‌های مدید راجع به آن مشاوره می‌گیریم و آخرشم نتیجه صفر است دو تا مطلب بسیار مهم درکشور اهمیت فراوان دارد: یکی بحث تولید است که اقتصاد دنیا به آن بستگی دارد دوم موضوع راه افتادن طرح‌های عمرانی است که شامل ساخت وساز هم می‌شود که هم می‌تواند اشتغال بسیار فراوانی به وجود بیاورد هم می‌تواند سلامت جامعه که امروز به حداقل رسیده را جبران نماید گرفتاری هایی که از بیکاری به وجود میاد که عبارت از جنایت و اعتیاد و دزدی است متاسفانه کم نیست ای کاش شرایطی به وجود آید که دولت به فکر موارد فوق بیفتد و راه حلی عقلانی پیدا شود.
واقعا وقتی انسان اطراف حرم قدم می زند فکر نمی‌کندکه در یک شهر مذهبی است. باید فکری کرد و نگذاشت این فرهنگ بی حجابی در شهر مقدس مشهد ترویج پیدا کند چون برای نسل جوان و نوجوان و نسلهای آینده رویه بدیهی خواهد شد.
آیا چیزی از برجام مانده که قدرت خرید مردم را افزایش دهد دولتی که به فکر عموم مردم که در آمد کافی ندارند، نیست . قیمت کالا و خدمات را روز به روز افزایش می دهد .آیا برای افزایش قدرت خرید عموم مردم هم فکری کرده است . مردم وقتی که می‌بینند با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند دولت چه انتظاری از مردم دارد که از او حمایت شود.
اگر واقعا کارهایی که به این خانم ملاوردی
منتسب کرده اند صحت نداشته باشد ادله محکمه‌پسندی وجود نداشته باشد قانون خود رسیدگی خواهد کرد و آنهایی که این حرفها را گفته‌اند حتما مدرکی هم دارند برای گفته های خود و شما از این گفته برای زنان دارید سوء استفاده می‌کنید و دارید تخته گاز می روید صبر کنید و تحمل کنید و به دنبال شکایت خود باشید مردم از این زدوبندهای سیاسی زیاد دیده اند و شنیده اند .
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
مسئولان کشور و بانک‌ها به جای آنکه یقه «ب.ز»ها و گردن کلفت‌های دزد را بگیرند و حق ملت را از حلقوم‌شان بکشند بیرون چرا یقه کارآفرینان مظلوم را می‌گیرند و با گرفتن بهره‌های سنگین، کارآفرینان را نابود می‌کنند؟
0912000
مسئولان کشور به شدت و با تمام قوا از تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی حمایت کنند خصوصا بانکها سودهای کلان و تصاعدی را حذف کنند بر اثر همین سیاست گذاری‌های غلط بسیاری از کارآفرینان ورشکست و یا در شرف نابودی هستند.
0912000
حضرت امام علی(ع)می فرمایند: قرآن،دریایی است که هیچ گاه خشک نمی‌شود.
…0938
حضرت امام صادق(ع)می فرمایند:عمل خالص آن است که نخواهی کسی جز خدا مدح و ثنای تو را گوید.
…0938
مردم امروزه آگاه اند و تک تک واژگان جاری بر زبان مسئولان را تفسیر می‌کنند و البته به ذهن هم می‌سپارند....
...0917
سلام بر مدیر مسئول و کارشناسان زحمتکش روزنامه وزین و روشنگرانه آفتاب یزد، به عنوان یک ایرانی پیشنهاد می‌کنم روز سه شنبه میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق که روز مبارکی است، همه هموطنان عزیز در پایتخت و مراکز استان‌ها دسته جمعی با همراه داشتن شاخه‌های گل وهدیه، به آسایشگاه سالمندان شهرشان سر بزنند و با دیدارشان مرهمی بر روح دلشکسته بزرگواران پیر با ارزش مان باشند و این قشر با تجربه سالمند دلگرم شوند.
آفتاب یزد: پیام شما در روز سه شنبه که همزمان با تعطیلی بود ارسال شده است و امکان چاپ نبود لذا با توجه به پیشنهاد شایسته جنابعالی چاپ می‌گردد و هر چند زیبایی این کار در اعیاد مذهبی بیشتر است ولی می‌توان هر زمانی این عمل را انجام داد و از ولی نعمتان دلجویی کرد.
...0916
کار روزنامه شما هم برعکس شده است.نزدیک انتخابات است و مردم باید بیشتر از خلق وخوی طرفداران احمدی نژاد با خبر باشند و شجاعت وحرف حساب اصلاح طلبان رابشنوند و مقایسه کنند آن‌وقت قسمت یادآوری حذف شده است. عجبا!
...0918
دکتر هاشمی را به عنوان وزیری پاسخگو و مطلع می‌شناسیم.ولی بازرسی کردن از تک تک بیمارستان‌های کرمانشاه اعم از امام علی،امام رضا، شهدا، طالقانی و.... را خواهان هستیم.
...0918
شنیدم کوچک زاده کاندید مجلس دهم شده است بابا شما که از نهمش استعفا داده بودید پس ثبت نام دوباره تان چی بود؟
...0918
استادخیابانی لطف کن رفتی مجلس خواهشا اونجا دیگه سوتی نده حالا خودمون بخندیم چیزی نیست اونجا زیر ذره بین جهانی هستید.
آفتاب یزد: هیچ انسانی بدون اشکال نیست و آقای خیابانی این ادعا را ندارد که بدون اشکال است ولی این گونه اشتباهات از مجریان دیگر هم سر می‌زند ولی از مجری دوست داشتنی و با تجربه ای مانند آقای خیابانی بیشتر انتظار می‌رود و زود به چشم می‌آید.
...0918
درپاسخ به حامى پاکدست که درباره وارونگى گفت.خواستم بگویم اخلاق، حرمت، شرافت و صداقت
رها شد و وارونگى، رانت فساد، حمله به شخصیت‌ها، دروغ، ازهم پاشیدگى خانواده‌ها و عوام فریبى رواج یافت.
...0916
آقای نعمت زاده شما جزء متمکنین این مملکت هستید بعد می‌فرمایید ماشینتان سمند است شما در مورد مردم چه فکر می‌کنید؟
...0918
مشکلات فراوان کارکنان آژانس‌های تاکسی سرویس تلفنی در اصفهان و اینکه با گرانی سوخت گاز و بنزین و لوازم یدکی وتعمیرات و سرویس‌های اجتناب‌ناپذیر دوره‌ای خودرو و گرانی نرخ بیمه و جریمه‌های متعدد حضوری و دوربین‌های کنترل ترافیک برای ورود اجباری به طرح ترافیک(طرح زوج و فرد)و غیره
و همچنین بالا بودن درصد کمیسیون‌های مدیران دفتر آژانس‌ها که معضل اصلی و عمده است و نتیجتا درآمد بسیار کم و ناچیز رانندگان که وقت و نیرو و انرژی خود و میلیون‌ها تومان تنها سرمایه‌های خود یعنی اتومبیلشان را در این راه گذاشته اند، بارها گفته ایم و نوشته ایم، ولی متاسفانه تاکنون هیچ اقدام مثبتی در جهت رفع این کمبود‌ها و نارسایی‌ها و مشکلات عدیده از سوی مسئولان محترم ذیربط در شهرداری و اتحادیه و استانداری صورت نگرفته و قدمی برداشته نشده است؟ تکلیف این قشر زحمتکش و یاری رسان ولی کم درآمد و نیازمند کمک مسئولان و قانونگذاران صنفی این رشته و مجموعه خدمتگزار مردم چیست ؟. آیا نباید گفت که گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست، آنچه البته
به جایی نرسد فریاد است!
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
1447- جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری! اینکه شما می‌فرمایید با اینکه قیمت نفت پایین آمده در کشور ما اثری نداشته چون از اول تدوین کردیم، خواستم بگویم چنین نیست. عمده پول نفت اختلاس شده توی سفره مردم نبوده که حالا‌ با جمع شدنش در زندگی مردم تاثیر بگذارد. بخشی اندک از آن در مملکت خرج شده و مبالغ زیادی از آن اختلاس شده است. (8/10)
1050- شماره کنسلی پیام‌هایی که از طرف موسسات برای مشترکان ارسال می‌گردد را در روزنامه درج کنید تا ما وارد کنیم تا برایمان پیام‌ها را نفرستند. چون واقعا از دست این پیام‌ها خسته شدیم. نمی‌خواهیم برای ما پیام بیاید باید چه کار کنیم؟ (8/10)
1453- برخی‌ها در مورد فتنه خیلی با ناراحتی صحبت و اتهاماتی به برخی افراد به این بهانه می‌زنند و استفاده ابزاری از فتنه می‌نمایند. چه کسانی با دانشگاه برخورد کردند؟ چه کسانی فتنه‌گری می‌کردند؟ در گفتارتان انصاف داشته باشید. (8/10)
2127- موضوع باز کردن بخیه کودکی در اصفهان موضوعی نبود که به این صورت مطرح شد،
نه بخیه‌هایی در کار بوده نه برداشتن بخیه‌ای بوده. درناحیه چانه کودک یک زخم ایجاد می‌شود که در حد یک بخیه بوده آن بخیه هم احتمالا‌ زده نشده پزشک به خانواده آن بچه می‌گوید احتمالا‌ این زخم احتیاج به بخیه ندارد و مشکلی ایجاد نمی‌شود. لازم نبود شما که اهل فهم و استنباط هستید موضوع را آن قدر بزرگ کنید. (8/10)
2155- اینکه نامزدها باید مرز با دشمن را شفاف کنند، حرف بسیار صحیحی است چرا که این موضوع حتما تمام نامزدهای جناح‌های مختلف را شامل می‌شود. (8/10)
2157- خبر عدم اجازه ورود چند تور گردشگری
در نائین عجب خبری بود. چگونه است و علت آن
چه بوده است؟ (8/10)
0854- مردم از خود می‌پرسند این مجلس در چهار سال گذشته برای ما چه کرد؟ چرا با همراهی با شعارهای دولت قبل تحریم‌‌های سنگینی را برای ما به ارمغان آورد. چرا جلوی ریخت و پاش دولت معجزه‌هزاره سوم را نگرفت که اکنون با بی‌‌پولی و نفت ارزان قیمت که پول آن را هم هنوز نمی‌توانیم دریافت نماییم به این روز افتادیم. چرا در بحث جنگل‌ها کاری نکردند و لوایح محیط زیست را مسکوت گذاشتند؟ (9/10)
0855- ابرشهر مکزیکوسیتی را می‌توان با تهران مقایسه کرد. آن شهر یازده خط مترو دارد و بقیه نقاط شهر با اتوبوس به ایستگاه‌های مترو متصل می‌شوند. اتومبیل‌های قدیمی و پرمصرف حق تردد در شهر را ندارند. بنزین پاک مصرف می‌شود و مردم با وسایل نقلیه عمومی به سر کار می‌روند. هوا پاک‌تر است. ظاهرا شهرداری تهران اهداف خود را گم کرده است. (9/10)
1049- سالروز 9 دی را به شما و همکارانتان تبریک عرض می‌کنم. خواستم بگویم همان طور که ملت در روز 9 دی دهان فتنه‌گران و اشرافی‌گری و آقازادگان را به خاک مالید ان‌شاءالله در هفت اسفند هم دماغ آقازاده‌ها و فتنه‌گران را هم به خاک خواهد مالید. (9/10)
1139- جالب است تلویزیون برنامه‌هایی به عنوان افشاگری دارد که واقعا در هیچ دوره‌ای این کار را انجام نداده بود. این برنامه‌هایی که دارد حالا‌ که نزدیک انتخابات است به قول خودشان افشاگری می‌کنند. (9/10)
1407- از خوانندگان دائمی شما هستم. از خانم مولاوردی تقاضا می‌کنم خیلی سفت و سخت پشت شکایت خود بایستند. (9/10)
1531- از بهشهر تماس می‌گیرم. در اخبار کانال یک نشان می‌داد که میوه‌های خوب را به ارمنستان صادر می‌کنند. آن وقت ما میوه نامرغوب می‌خوریم. دلم می‌خواهد بروم ارمنستان زندگی کنم که میوه خوب بخورم. (9/10)
آفتاب یزد: برای تهیه میوه مرغوب نیازی نیست حتما به ارمنستان بروید. میوه مرغوب در داخل هم یافت می‌شود که با عناوینی چون میوه صادراتی به فروش می‌رسد.
2213- در خبری از دخالت خودسرها در سفر گردشگری جک استراو خواندم و دخالت آنها را در این سفر توریستی و شخصی ایشان در شهرهای اصفهان و شیراز مطالعه کردم. متاسف شدم چگونه آوازه مهربانی و میهمان نوازی مردم ایران را مخدوش کردند و چه بهانه‌ای از ایران هراسی به رسانه‌های معاند می‌دهند. (9/10)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15