صفحات فرهنگی امروز تقدیم می شود به:
شمس آل‌احمد - نویسنده

فرهنگی - تاریخ: ۱۴-۰۹-۱۳۹۴, ۱۶:۰۰
شمس‌الدین سادات آل‌احمد در تیرماه سال ۱۳۰۸ در تهران به دنیا آمد. وی دانش‌آموخته فلسفه و علوم تربیتی ‌بود، مدت‌ها دبیر آموزش و پروش بود. او برادرجلال آل‌احمد است. از کارهای او در زمینه تصحیح متون می‌توان به «طوطی‌نامه» یا «جواهر الاسمار» اشاره کرد که 31 سال پیش به چاپ رسید. دیگر آثار شمس آل‌احمد عبارتند از: «گاهواره»، «عقیقه»، «مجموعه قصه قدمایی»، «سیر و سلوک»، «از چشم برادر» و «حدیث انقلاب». شمس آل احمد در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۸۹ درگذشت.
علی صادقی - بازیگر
علی صادقی در تاریخ ۱۴ آذر سال ۱۳۵۹ در تهران متولد شد. وی مدرک فوق دیپلم کامپیوتر را دارد. به گفته خودش به طور اتفاقی با مجموعه آفتاب عالم تاب
ساخته امیر سماواتی و مازیار حبیبی‌نیا وارد
عرصه سینما شد. وی زمانی که به مدرسه می‌رفت با انتخاب آقای سماواتی علاقه‌مند به بازیگری شد. بداهه پردازی، تسلط و بازی راحت علی صادقی و حتی گاهی اوقات بدون دیالوگ و تنها با نگاه، اثر خوبی بر بیننده گذاشته و با حرکات و دیالوگ‌های بداهه‌ای که استفاده می‌کند و قرار گرفتنش در موقعیت‌های مختلف سبب خنده مخاطب می‌شود. صادقی در دو سریال مهم رضا عطاران به نام‌های «متهم گریخت» و «خانه به دوش» حضور داشت که باعث شهرت او در بازیگری شد.