روی خط آفتاب

روی خط آفتاب - تاریخ: ۳۰-۰۸-۱۳۹۴, ۰۰:۰۱
روی خط آفتاب
2003- جناب مهندس جانباز مدیر عامل محترم شرکت آب و فاضلاب‌کشور با سلام. ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جنابعالی. سپاس بیکران خودمان را از مدیر لایق خودتان در شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان جناب مهندس نارویی ابراز و تشکر می‌نماییم. سیستانی‌های مقیم تهران (24/8)
2124- از عزیزان روزنامه آفتاب یزد خواهشمندیم از چاپ عکس‌های خانم‌های بدحجاب در هر مقام و پستی که هستند چه به صورت بازیگر یا مقام‌های دیگر جداً خودداری نمایند. با تشکر (24/8)
1439- از خرم آباد تماس می‌گیرم. قابل توجه وزیر محترم کار! لازم و شایسته است دولت محترم جهت جبران کسری بودجه در سال 95 کاهش حقوق‌های 10 میلیونی، حجم پاداش‌های میلیونی کلان به هیئت مدیره‌ها و دیگر حقوق بگیران دولتی که ساعتی یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند و یک ثانیه کار مفید برای این مردم انجام نمی‌دهند را در دستور کار قرار بدهند نه حذف یارانه 45 هزار تومانی کسانی که با این پول می‌توانند چند روز زندگی کنند، چرا که هدف و شعار دولت محترم عدالت اجتماعی بین مردم بوده است. (25/8)
1402- روز شنبه 23 آبان در یکی از ستون‌های پیام‌هایتان یکی از کسانی که خواننده روزنامه است شعر جالبی گفته درباره ماشین‌های داخلی خریدن. خواستم بگویم کسانی که این ماشین‌ها را با وام می‌خواستند بخرند از نظر من کسانی نیستند که در آن کمپین شرکت کرده باشند، چون کسانی که در آن کمپین شرکت کردند آن قدر توجه دارند که یک خودروی داخلی را با قیمت بیشتر نخرند. (25/8)
1317- شاگرد تنبل‌ها کسانی هستند که به اسم نخبه و مدیر به پست و مقام‌ها رسیدند اما هیچ‌کاری نکردند و به درد ملت هم نخوردند و فقط به مقام چسبیده بودند و هیچ‌گاه هم به مردم به خاطر مشکلاتی که نتیجه مدیریت و تنبلی آنها بود پاسخگو نبودند. آقای مطهری شاگرد تنبل نیست. (25/8)
1820- برخی خود می‌دانند از نظر مردم فراموش شده‌اند فقط برای اینکه ابراز وجود کنند با مخالفت با دولت و بهانه‌جویی دنبال مطرح کردن خود هستند درحالی که هیچ چیز جدیدی برای مطرح کردن ندارند. (25/8)
1615- وکیل ب-ز می‌گوید آقای زنگنه موضوع را شخصی کرده است، البته که این طور نیست. آقای زنگنه از این ناراحت است که ثروت 70 میلیون نفر ربوده شده و طرف طلبکار هم هست. آقای وکیل باید مشخص کند چه طور از محل تاراج ثروت 70 میلیون، موکل ایشان از راننده یک بانک به یک ثروتمند جهان تبدیل شده است؟ (25/8)
0908- چرا سخنان شخصی که معلومات اقتصادی خود را بالا‌تر از رئیس دانشگاه تهران می‌داند از صدا و سیما پخش می‌گردد، اما سخنان مهم رئیس‌جمهور محترم پخش نمی‌گردد تا دفتر ایشان آن را در اینترنت منتشر نماید؟ (25/8)
0909- آقای کوثری فرمودند اگر فرانسه قادر به تامین امنیت خود نیست مستشاران خود را به آنجا بفرستیم. (25/8)
1015- متاسفانه انگار تاریخ ایران باستان تغییر یافته و از کتب درسی حذف شده وگرنه آن آقای پیام‌دهنده از بهشهر می‌دانست که دانشگاه جندی شاپور در اهواز چنانچه که از نامش پیداست در زمان ساسانیان بوده‌است. (25/8)
1014- هجمه‌های کور به آقای مطهری تازگی ندارد. هرکسی که با روشنگری مخالف است به امثال آقای مطهری و سخنان این نماینده عالم و دانشمند می‌تازد. مسلماً خودسرها توان تحمل اندیشه‌های ناب او را ندارند. (25/8)
1035- امثال بابک زنجانی و مفسدین اقتصادی مولود کدام دولت و مدیریت‌ها بودند؟ آیا می‌توان از مدیران سابق پرسید چرا باید چنین مفسدینی اجازه فعالیت داشته باشند؟ چه کسانی به آنها مجوز فعالیت داده‌اند؟ (25/8)
1030- متاسفانه نشست‌های وین هم چندان کارساز نیست. به نظر غربی‌ها برای حل بحران،‌دنبال فرافکنی هستند و هنوز برخی قدرت‌ها با شیطنت‌ کردن خود مانع از ایجاد یک راه‌حل مناسب برای مشکل سوریه و منطقه می‌شوند. درحالی که سوریه درگیر منازعات شدید است و تکفیری‌ها برای خود می‌تازند باید اول آنها را بیرون کنند بعد به فکر کنار گذاشتن بشار اسد باشند. اما قدرت‌های غربی هنوز به فکر امیال سیاسی خود هستند تاحل بحران خاورمیانه. هر چند بحران دامن خودشان را هم گرفته است و شاید فکری به حال آن بکنند. (25/8)
1033- تاوان سوءمدیریت‌ها و مدیریت‌های ناکارآمد و نخبگان ساختگی که به اسم نخبه به پست و مقام گمارده شدند را ملت باید بدهد و آن تاوان سنگینی به‌نام اختلاس‌ها بود. حالا‌ چه کسانی حاضرند جوابگوی این تاوان‌ها باشند؟ چه کسانی به مردم پاسخگو هستند؟ (25/8)
1041- خوب شد بسیاری از خودروهای در انبار مانده را به اسم فروش اقساطی به مردم فروختند اما لااقل خدمات پس از فروش را تقویت کنند. اگر کیفیت خودرو را گسترش نمی‌دهند حداقل خدمات دهی پس از فروش را گسترش دهند و جوابگوی مشتریان باشند. (25/8)
1054- در مورد تورم خواستم بگویم مثل اینکه برخی از پیام‌دهندگان هنوز به مفهوم تورم دقت نکردند تورم گران شدن ارزاق و اجناس در یک ماه یا چند ماه است. سال 91 تورم 40 درصد بود یعنی هر ماه لبنیات، گوشت، ادویه و نخود و لوبیا 40 درصد گران می‌شد. الان تورم 15 درصد است یعنی باز 15 درصد گران می‌شود نه اینکه چون تورم پایین آمده اجناس ارزان بشود. یعنی اگر تورم 3 درصد هم باشد 3 درصد قیمت‌ها افزایش می‌یابند. (25/8)
1056- در روزنامه آفتاب مرتب کارشناسان اقتصادی در مورد تورم توضیح می‌دهند اما برخی از خوانندگان درست به مفهوم تورم دقت نمی‌کنند، شاید هم برخی‌ها به آنان شماره می‌دهند که این پیام‌ها را به دفتر روزنامه بفرستند. من برای شخصی توضیح می‌دادم که مثلا‌ سال 91 یک ماست که می‌خریدی تورم 40 درصد بود آن ماست 40 درصد افزایش قیمت داشت. حالا‌ اگر تورم 15 درصد باشد، 15درصد افزایش قیمت دارد. برخی فکر می‌کنند کاهش تورم به معنای این است که افزایش قیمت نداشته باشیم درحالی که معنی اصلی آن این است که روند افزایش قیمت‌ها کاهش می‌یابد. (25/8)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-151645- ما کشاورزان استان گیلا‌ن مزرعه خود را بیمه کردیم اما بیمه تا حالا‌ پول خسارت ما را نمی‌دهد. لطف کنند حق بیمه کشاورزان را بدهند آنها زحمتکش هستند. (25/8)
1737- آقای رسایی اینکه می‌گویید من هاشمی را قبول ندارم حرف درستی است؟ مگر می‌شود کسی هم هاشمی را قبول داشته باشد هم احمدی‌نژاد را؟ هم سردار سازندگی هم ویرانگری. اگر رنج‌های هاشمی نبود الان ما در کدام طبقات اجتماعی قرار داشتیم؟(25/8)
1638- در حوادث تروریستی چند سال اخیر پس از شناسایی تروریست‌ها اعلام می‌شود این تروریست‌ها برای ما شناخته شده بودند. مثلا‌ شخصی که در استرالیا باعث مرگ چند ایرانی شد در پرونده اش انواع و اقسام جرایم حتی قتل هم بود. پلیس آن را می‌شناخت اما اجازه داشت آزادانه رفت و آمد کند. چند نفر را بکشد و بعد کشته شود. در حادثه پاریس گفته شده چند روز پیش در آلمان شخصی دستگیر شد و همراه وی وسایل کشتار بوده و عازم فرانسه بوده است. چرا نیروهای امنیتی پیشدستی نکردند و قبل از انجام عملیات آنها را دستگیر نکردند. (25/8)
1617- وکیل آقای ب-ز می‌گوید افکار عمومی را هرکسی به سلایق خود توجیه می‌کند ولی بدانند افکار عمومی یک توجیه بیشتر ندارد و آن این است که ملک و ثروت ما را از غارتگر پس بگیرید. چرا یک کاسب خرده‌پا در عرض چند سال تبدیل به یکی از میلیاردهای بزرگ جهان می‌شود. چرا وکیل وی دائم می‌گوید آقای زنگنه موضوع را شخصی کرده است؟ (25/8)
0114- به جناب اسماعیل کوثری می‌گویم: باد که کسی می‌کارد طوفان درو می‌کند، نه اینکه توفان می‌کارد و توفان درو می‌کند. (25/8)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15