وزارت ارشاد:
فیلتر تلگرام راه حل نیست

اجتماعی - تاریخ: ۱۴-۰۸-۱۳۹۴, ۱۶:۰۱
حسین نوش‌آبادی، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد در خصوص موضوع فیلتر شدن تلگرام، گفت: نرم‌افزارهای پیام‌رسان می‌تواند ابزار خوبی برای توسعه فرهنگ عمومی جامعه باشد به شرطی که از آن درست استفاده شود. به گزارش ایلنا، وی تصریح کرد: این یک حقیقت است که ما نمی‌توانیم مانع فعالیت شبکه‌های اجتماعی شویم چون اگر بخواهیم یک شبکه‌ای را فیلتر کنیم شبکه‌های دیگری در کنار آن وجود دارند. بنابراین آن افرادی که فکر می‌کنند می‌توان با فیلتر کردن تلگرام جلو
شبکه‌های اجتماعی را گرفت در اشتباه هستند.نوش‌آبادی ادامه داد: شرکت‌هایی که سازنده این نرم افزارها هستند هر روز امکانات جدیدی را ارائه می‌کنند، بنابراین راه حل اساسی برای مقابله با رفتارهای مجرمانه، تهدید کردن و یا فیلتر کردن نیست.معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد تصریح کرد: فیلتر و عدم تلگرام یک تصمیم جمعی است و این وزارتخانه هیچ گونه درخواستی مبنی بر فیلتر این نرم افزار پیام رسان ارائه نداده است.
تلگرام کانال‌های غیر اخلاقی را مسدود کرد
پس از هشدارهای مسئولان ایرانی در نهایت تلگرام کوتاه آمد و کانال‌های غیر اخلاقی را برای ایرانی‌ها مسدود کرد.به گزارش اقتصاد آنلاین، چند هفته‌ای است تلگرام پس از راه‌اندازی قابلیت کانال‌ها، نقل محافل شده است و بسیاری از این وسیله ارتباطی بهره می‌برند.اما با راه‌اندازی کانال‌های غیر اخلاقی، مشکلاتی برای این پیام رسان به وجود آمده است و مسئولان ایرانی حتی احتمال فیلتر تلگرام را مطرح کرده‌اند. هفته گذشته تعداد اعضای جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رای گیری فیلترینگ تلگرام به حد نصاب نرسید و بررسی این موضوع به جلسه بعدی این کارگروه موکول شد.از امروز تلگرام در نهایت به خواسته مسئولان ایرانی، عملکرد و کانال‌های غیر اخلاقی را برای ایرانی‌ها غیر فعال کرده است . با این حساب خطر فیلترینگ از بیخ گوش تلگرام گذشت و خیال کاربران ایرانی تلگرام که این روزها دغدغه کوچ به پیام رسان جدیدی را داشتند،راحت شد.