آسوشیتدپرس:
آمریکا اطلاعات لازم برای حمله به سوریه را به اسرائیل داد

سیاسی - تاریخ: ۲۵-۱۰-۱۳۹۹, ۰۰:۰۱
یک منبع مطلع می‌گوید وزیر خارجه آمریکا طی گفت‌وگویی که با رئیس موساد داشته، اطلاعاتی را از وضعیت میدانی در سوریه به او داده و رژیم صهیونیستی نیز فردای آن روز به سوریه حمله هوایی انجام داد. به گزارش فارس، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطقی را در استان دیرالزور واقع در سوریه هدف حملات تجاوزکارانه خود قرار دادند. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از یک مقام اطلاعاتی آمریکایی ارشد نوشت این حملات با استفاده از اطلاعاتی که ایالات متحده در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده بود، انجام شدند.
آسوشیتدپرس، رسانه‌ای شدن خبر همکاری اطلاعاتی آمریکا با رژیم صهیونیستی برای انجام حملات تجاوزکارانه به اهدافی در سوریه را واقعه‌ای کم‌سابقه توصیف کرده و مدعی شد در حملات بامداد دیروز ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. این مقام آمریکایی، که از جزئیات حمله شبانه به سوریه مطلع بود، به این خبرگزاری گفت: «مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه طی دیدار با یوسی کوهن رئیس موساد (سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) در کافه میلانو واقع در واشنگتن، درباره حمله به سوریه صحبت کرده بود».این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت فردای آن روز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی انبارهای تسلیحات در البوکمال را هدف قرار دادند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد دیروز گزارش داد که شهرهای «دیرالزور»، «البوکمال» و «میادین» در نزدیکی مرز عراق با سوریه، هدف سلسله حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی
قرار گرفتند. رژیم صهیونیستی تقریبا به صورت روزانه حریم هوایی لبنان را نقض می‌کند و تاکنون بارها از حریم هوایی لبنان برای تجاوز به سوریه استفاده کرده است.