جایزه 50 هزار دلاری

صفحه آخر - تاریخ: ۲۰-۰۸-۱۳۹۹, ۰۰:۰۱
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه اخیریکی از دوستان گفت : آقا این ماجرای .... حرفش را هنوز نزده بود یکی از اعضا میان کلام وی پرید و گفت : منظورت ماجرای بهشت برجام و احیای برجامه ؟ وی گفت نه منحرف. موضوع 50 هزار دلاره، برخی گفتند: نمی دانیم چیه؟ جایزه است ؟ وی گفت آره ظاهرا جایزه است. جایزه ای برای مردم. یکی به طنز گفت: زبونم لال مردم تحت تعقیب اند که برایشان جایزه تعیین کرده اند ؟ وی گفت ای متوهمان کج اندیش ! قرار است به مردم هر ماه 50 هزار دلار جایزه بدهند. هر کی شک داره مرگ بر او ومرگ بر شک و تردید او. هر کی شک داره بداند جناب محسن رضایی گفتند: این مبلغ هر ماه به حساب مردم واریز میشه!
یکی از دوستان معروف به مطرب چی گفت: اگر این جایزه صحت دارد فردا ساز خود را به جلسه می آورم و بساط مطربی راه می اندازم. مجلس و شورای ما که فقط جای عربده و فریاد نیست جای عشق و صفا هم در آن خالیست. به یمن ومبارکی درآمد 50 هزار دلاری همه یکپارچه و متحد، دست در دست هم شادی وحرکات ریتمیک می کنیم. همه خندیدند.
جناب پرفسور گفت : در فلسفه یک اصل مهم وجود دارد که می گوید: «اگرها» مانع تحقق احتمالاتند. خودمونی عرض کنم: ایشان این جایزه و درآمد 50 هزار دلاری را تعیین کردند اما جمله وی یک جمله شرطیست. با اگر همراه است. وی گفته: اگر اقتصاد رونق بگیرد این درآمد محتمل است!
یکی از دوستان گفت : اگر این وعده به اگر است بابام خدا بیامرز همیشه به طنز می گفت : هرچی بخوای برات می خرم اگه گنچ پیدا کنم. همه خندیدند.
دیگری گفت: آقا چرا برخی ها به قول آقای روحانی توقع مردم را بالا می برند؟ اونم با این «سوپر وعده‌ها» ؟ ای دبیر مجمع تشخیص مصلحت چه مصلحتی دیدی چنین سورئالیستی وعده دادی؟ همه خندیدند.
جناب نفس کش فریاد زد: اما این 50 هزار دلار اونم حداقل به دلار25 هزار تومنی حق منه، حق خسارات و زیان عمر بر باد رفته منه!" آقای رئیس جمهور، مردم به کمتر از 50 هزار دلار رضایت نمی دهند. همه خندیدند. یکی از دوستان گفت: کوتاه بیایید بخاطر یه مشت دلار مثلا 50 هزار دلار بحث نکنید اما فردا 50 هزار بدون اما و اگر به حساب همه ما واریز میشه . منظورم یارانه ماهانه است.
همه خندیدند.