انتقال ۱۳ محکوم ایرانی از کویت به ایران

حوادث - تاریخ: ۲۴-۰۵-۱۳۹۹, ۰۰:۰۱
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری از انتقال ۱۳ محکوم ایرانی از کویت به کشور خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری گفت: ۱۳ تن از محکومان ایرانی و ۴ نفر از محکومانی که اخیرا در زندان‌های کویت مورد عفو قرار گرفته‌اند در فرودگاه کویت تحویل نماینده وزارت دادگستری و اینترپل کشورمان شدند و از طریق یک فروند هواپیما به کشور وارد و در فرودگاه اصفهان تحویل مقامات قضائی و انتظامی شدند.
عباسی اتهام اکثر این افراد را قاچاق مواد مخدر و ورود غیرمجاز به کویت عنوان کرد و گفت متاسفانه علیرغم اطلاع رسانی‌های قبلی و تاکید بر جرم بودن ورود غیرمجاز به دیگر کشورها و سنگینی مجازات قاچاق مواد مخدر بازهم افراد بدون توجه به آثار و پیامدهای این اعمال و رفتارها دست به اقدامات غیر قانونی می‌زنند و با نقض قوانین و مقررات دیگر کشورها هم برای خود و خانواده هایشان مشکل می‌تراشند و هم با حیثیت کشور بازی می‌کنند و هزینه‌های سنگینی بر کشور وارد می‌کنند.
وی افزود: البته این افراد علیرغم انتقال باید باقیمانده محکومیت خود را در زندان‌های کشور بگذرانند، لیکن به کسانی که به دیگر کشورها سفر می‌کنند هشدار می‌دهیم در صورت نقض قوانین و مقررات دیگر کشورها خصوصا قاچاق مواد مخدر مجازات سخت و سنگینی در انتظار آنهاست. ضمن اینکه پس از انتقال و گذراندن باقیمانده دوره محکومیت آنها از حیث محرومیت از حقوق اجتماعی برای مدت زمانی از اخذ گذرنامه و سفر به دیگر کشورها محروم می‌شوند.