برداشت میلیونی از حساب پدرخوانده به صورت غیر مجاز

اجتماعی - تاریخ: ۲۲-۰۵-۱۳۹۹, ۰۰:۰۱
رئیس پلیس فتای خوزستان از دستگیری فردی که از کارت بانکی پدرخوانده خود برداشت‌های میلیونی کرده بود، خبر داد و گفت: شهروندان با دقت و هوشیاری در حفظ و نگهداری از کارت بانکی و رمز آن، از بسیاری از برداشت‌های غیر مجاز در امان خواهند بود.
به گزارش ایرنا، سرهنگ شاهین حسنوند افزود: شخصی با در دست داشتن مرجوعه‌ قضائی به این پلیس مراجعه و اظهارکرد فرد ناشناسی با داشتن رمز کارت بانکی اینجانب مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال از حسابم به صورت غیرمجاز برداشت کرده و چندین مرتبه نیز به صورت اینترنتی خرید کرده است که از پلیس فتا تقاضای رسیدگی دارم. وی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده اولیه تشکیل و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرارگرفت. با انجام تحقیقات فنی توسط کارشناسان این پلیس و ردگیری مبالغ برداشت شده در نهایت پس از بررسی شواهد و تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده، عامل برداشت غیرمجاز مشخص شد و در ادامه محل سکونت وی نیز مورد شناسایی قرار گرفت. این مقام مسئول گفت: در ادامه متهم به این پلیس احضار شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارشناسان پلیس فتا
قرار گرفت. متهم که جوانی ۳۰ ساله بود، در ابتدا بزه انتسابی خود را نپذیرفت اما در مواجهه با ادله و مستندات جرم، لب به اعتراف گشود. سرهنگ شاهین حسنوند بیان کرد: متهم در اظهارات خود گفت شاکی پدر خوانده من است و همیشه به منزل ما می‌آمد؛ من نیز در موقعیتی مناسب و زمانی که وی در خواب بود، کارت بانکی‌اش را برداشته و اقدام به برداشت از حسابش می‌کردم و پس از آن پیامک‌های بانکی مربوط به تراکنش‌ها را از گوشی موبایلش حذف می‌کردم تا متوجه کسر مبالغ از حساب خود نشود.