روی خط آفتاب
روی خط آفتاب

سیاسی - تاریخ: ۱۶-۰۵-۱۳۹۹, ۰۰:۰۱
به خاطر پیشگیری از آسیب‌های ویروس کرونا تشخیص داده شد بخش دندانپزشکی در مراکز درمانی تعطیل و بعداً مجدداً فعال شود، اما تعجب‌آور است که خدمات‌رسانی‌ها یکسان و برابر نیست. در بعضی جاها فقط کشیدن در بعضی دیگر فقط پر کردن و در بعضی دیگر کلاً تعطیل است. مگر ابلاغیه و دستورالعمل‌ها یکسان نیست که این چندگانگی شکل می‌گیرد؟!
...0938
قوه محترم قضائی و مجلس شورای اسلامی برای نظارت و بررسی عملکرد مسئولان سهام عدالت و تمامی عوامل دخیل در فروش سهام عدالت اقدامات لازم رو به عمل بیاورند تا مشکلات و معضلات موجود هرچه سریعتر
برطرف بشه.
...0921
با سلام. از مسئولان سهام عدالت موارد مطرح شده زیر رو پیگیری کنید. چرا بعد از گذشت دو ماه هنوز سامانه سهام عدالت به روز‌رسانی نشده و اطلاعات ویرایش شده سهامداران عدالت به روز‌رسانی نگردیده و در اختیار کارگزاری‌ها قرار نگرفته و برای ثبت درخواست فروش سی درصدی سهام در هر کارگزاری خطاهای تکراری برای درخواست‌کننده ارسال میشه. چرا بعد از گذشت 50 روز از درخواست فروش هنوز ریالی واریز نشده و هیچ کسی پاسخگو نیست. چرا سپرده‌گذاری مرکزی گزارشی از عملکرد خود به سهامداران عدالت نمیده مثلا در طول هفته چه تعداد لیست با چه تعداد متقاضی برای هر کارگزاری ارسال میکنه چون بسیاری از کارگزاری‌ها علت پرداخت نکردن پول سهام رو مرتبط با لیست ارسالی از سپرده‌گذاری مرکزی می‌دونن.
...0921
آقای وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی آقای همتی شما به خدا همین فردا استعفا دهید، چون آقای روحانی بیشترین ضربه رو از این دو وزارتخانه خورده است.
...0911
سلام. چرا مسئولین وزارت بهداشت پاسخگو نیستند به مردم؟! اینجا پیام‌های مردمی مختلفی خطاب به مسئولین چاپ میشه. مگه همه ما کارکنان و مسئولین برای همین مردم کار نمی‌کنیم؟ چرا موقع پاسخگویی که میشه سکوت می‌کنند مسئولین؟! سال به نیمه رسید هنوز پرسنل تبصره 3 بیمارستانهای گیلان احکام افزایش حقوق سالیانه خودشون رو نگرفتند؟! کم کاری از طرف هر مقامی پذیرفته نیست.
...0938
وزارت بهداشت برای تخلفات جامعه پزشکی و رسیدگی به اعتراضات بیماران اهمیت فراوانی قائل شود تا حقی پایمال نشود. بدیهی است سلایق در معالجه و طبابت مختلف است، اما نباید به گونه‌ای باشد که عامداً و عالماً و حتی سهواً سلامتی یک نفر بی‌دلیل به ویژه در بخش دندانپزشکی از بین برود.
...0938
از قدیم الایام اخلاق نیکو و خُلق و خوی خوب و رفتار و گفتار نیکوی ایرانیان شُهره جهانیان بود و آداب و رسوم و روش‌های معاشرت و اجتماعی بودن مردم ایران با تمدن چند هزار ساله، به عنوان کشوری بزرگ و سَربلند نشان داده است، ایرانیان در موقع بهم رسیدن به علامت احترام کلمه درود را به کار می‌بردند که اکنون هم در بعضی نقاط با اصالت ایران از جمله کردستان ایران بکار برده میشود که بهترین نوع اِحترام از آن زمان تاکنون بوده است، بنابراین چه زیباست که اکنون هم از این کلمه زیبا و دلنشین یعنی (درود) به جای کلمات غیرفارسی و بیگانه به فرهنگ اصیل این سرزمین آریایی و الهی استفاه کنیم تا این زبان شیرینِ فارسی مجدد احیاء و در همه جای کشور عزیزمان دوباره متداول شود.
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8
1637- افزایش قیمت خودرو چرا؟ قیمت خودرو به طور غیرقابل تصور گران شد و این افزایش قیمت در حالی اتفاق افتاد که حقوق بگیران برای خرید مستاصل شده اند. علت این موضوع چیست و چرا اتفاق افتاد و تا کی مردم باید سهل انگاری مسئولان را تحمل کنند؟ اکبر (13/5)
1259- محمدامین اردشیر از استان گلستان: جاده گرگان - ساری به محل عبور تراکتورهای بدون چراغ تبدیل شده که هر لحظه احتمال وقوع حوادث رانندگی وجود دارد. از ماموران پلیس راه تقاضا داریم برای پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی چاره ای بیندیشند. (13/5)
1435- قبوض آب، برق، گاز و تلفن با درج مبالغ بالا پیامکی برای مشترکان
ارسال می شود، پرداخت صورت حساب ها
برای خانواده های کم درآمد مشکل ساز شده است. قابل توجه مسئولانی که شرایط اقتصادی مردم برایشان مهم
نیست! (13/5)
1741- مهدیه مرادی: دانشجویانی که با کمک والدین هزینه دانشگاه های آزاد را پرداخت می کنند، پس از این که
فارغ التحصیل می شوند، انتظار دارند در جایی
استخدام و مشغول کار شوند تا بتوانند گوشه ای از مهر و محبت خانواده را جبران کنند، اما زهی خیال باطل! (13/5)
1311- وحید شیخی به نمایندگی از همکاران: عده ای رانندگان سرویس مدارس از جمله هنرستان آل یاسین در منطقه دوازده تهران هنوز حق سرویس اسفند نودوهشت را از مدیر یا پیمانکار نگرفته اند. درحالی که مدرسه بابت جابه جایی دانش آموزان وجه آن را از دانش آموزان دریافت کرده است. مسئول رسیدگی و پاسخگویی به این موضوع کیست؟(13/5)
1945- زمان به سرعت می گذرد، مردم در تنگنای شدید مالی قرار دارند اما بالادستی ها به روی مبارکشان نمی آورند و بیشترشان در مناطق خوش آب و هوا زندگی می کنند و با خودروهای مدل بالا و رانندگان شخصی رفت و آمد می کنند. آنها از پیاده ها و کم درآمدها به خوبی خبر دارند اما مشخص نیست چرا برای بهبود وضعیت مردم کار درخور توجهی انجام نمی دهند تا رضایت هموطنان را جلب کنند. علی اکبر. (13/5)
1925- زندگی با این اوضاع و احوال از جمله گرانی و بی پولی بسیار سخت شده. بدتر از همه بی خیالی مسئولان پردرآمد باعث نارضایتی خانواده‌های
کم درآمد شده است. شرایط سخت و ادامه آن برای مردم دشوار و غیرقابل تحمل است. مسئولان گرامی لطفا به داد مردم و گرفتاری ها و روزمرگی شان برسید!
علی از تهران (12/5)
1425- فاطمه فرخی پور: کارگران و حقوق بگیران به محض دریافت حقوق، پولی برای پس انداز و آینده فرزندان شان باقی نمی‌ماند. افرایش سه چهار برابری لوازم خانگی و ده برابری کامپیوتر به بهانه تحریم و افزایش قیمت سکه و دلار، قدرت خرید را از مردم گرفته است. به عنوان نمونه شوهرم از تبار مطبوعات است، برای خرید یک دستگاه یخچال فریزر ایرانی نه برند خارجی مشکل دارد! این چه بساطی است که برای مردم درست
کرده‌اند؟ (12/5)
1219- محمدرضا شمس از تهران: افزایش قیمت بسته های اینترنت چه توجیهی دارد؟ قبلا تنوع بسته‌های اینترنت زیاد بود، با گران شدن آن یکی دو نوع بسته وجود دارد و مشترکان مجبورند برای کارهای ضروری آنها را با قیمت گران
بخرند! (12/5)
1312- سیدحسن میرنبوی: انتشار بوی نامطبوع در خیابان پیروزی تهران برای چیست؟ ساکنان، کاسبان و رهگذران تا کی باید این وضع را تحمل
کنند؟(12/5)
1714- میثم صراف: جاده‌ها این همه عوارضی دارند و از رانندگان پول دریافت می کنند، اما نبود چراغ و چاله‌های فراوان و بی‌توجهی به این گونه مسائل باعث کاهش ایمنی شده و حوادث ناگوار رانندگی می‌شود. نمونه‌ اش جاده تهران - شیراز است. (12/5)
- خبرنگاری و استواری هر سال که می‌گذرد، عرصه بر خبرنگاران و به ویژه مطبوعات، تنگ‌تر و مشکلات آنان بیشتر می‌شود. درست که هفدهم مرداد به نام خبرنگاران نامگذاری شده است و آنها فقط در تقویم ها جایگاه ویژه دارند، اما نزد برخی‌ها محبوبیت و جایگاهی ندارند! یادش به خیر زمان‌های قدیم که تعداد روزنامه‌ها اندک بود، به محض چاپ یادداشت، گزارش و حتی پیام های مردمی، روابط عمومی ها به آنها رسیدگی می کردند و پاسخگو بودند. شاید به علت افزایش روزنامه‌ها و مجلات مسئولان فرصت مطالعه، رسیدگی و پاسخگویی ندارند. گرچه بی توجهی مسئولان باعث کاهش انگیزه خبرنگاران متعهد و متدین نمی شود، بلکه آنها در برابر سکوت مسئولان، بیشتر می نویسند تا مقامات بالاتر در جریان امور قرار گیرند. شغل خبرنگاری مانند معلمی است، تا عشق و علاقه نباشد، انگیزه نیست. افرادی این گونه مشاغل را انتخاب و کار می‌کنند که به کارشان عشق می ورزند و راهی را که انتخاب کرده‌اند درست می‌پیمایند و با این که از حقوق و مزایای پایینی برخوردارند اما به کارشان علاقه دارند و از میزان علاقه‌شان کم نمی‌شود. خوشحالیم از این که هفدهم مرداد به روز خبرنگار اختصاص یافته، این روز را به تمامی خبرنگاران و همکاران مطبوعاتی تبریک می‌گویم. / علی اکبر فرقانی - نویسنده مطبوعات
1019- فشار زندگی؛ گرانی روز به روز بیشتر خودنمایی می‌کند. گرانی و مشکلات معیشتی و اقتصادی بر گرده مردم سنگینی می کند. از این رو برخی ها به مطبوعات متوسل می شوند بلکه مسئولان از خواب غفلت بیدار شوند و به مشکلات و فشار زندگی آنان رسیدگی کنند. گویا مسئولان پردرآمد اقشار کم درآمد را فراموش کرده و فقط شعار می دهند! با شعار و وعده و وعیدهای تکراری هیچ وقت ارزانی به سراغ مردم نخواهد آمد. علی اکبر از تهران(12/5)
2217- علی از تهران: حتما برای شما هم اتفاق افتاده در مراوده با دیگران، آنها درباره کارهای انجام شده یا نشده لاف
می زنند، وعده های دروغین می دهند اما توانایی انجام دادن آن را ندارند. به وعده های سرخرمن و الکی و بلوف زدن عادت
کرده اند و با این اهمال کاری موجب سلب اعتماد اطرافیان شان می شوند. مدام برای ادای بدهی شان خلف وعده می‌کنند. لطفا افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند، برای درمان نزد روانپزشکان بروند و خود را درمان کنند! (12/5)
2319- بخش قابل توجهی از حقوق کارگران، کارمندان و مستاجران به صاحبخانه ها اختصاص دارد. آنها برای پیش پرداخت چندصدمیلیونی خانه مشکلات فراوانی دارند. این وضع نابسامانی مسکن مستاجران را نفس گیر و زمین گیر کرده است. عرفان(12/5)
-فرمانده محترم راهور جمهوری اسلامی ایران؛ احتراما اینجانب 60 ساله راننده تاکسی اسقاطی به شماره شهربانی... 29 ایران 11 به استحضار حضرتعالی می‌رساند که براساس تصمیمات و توافق شرکت تاکسیرانی و کمیته‌های شرایط اسقاط با طرح کلید با کلید
با توصیه شرکت مزبور با ثبت‌نام در پیشخوان دولت در جهت تعویض تاکسی فوق که باید تعویض می‌گردید، فلذا پس از ثبت‌نام در سایت فوق، سایت را بستند و مانع از تعویض تاکسی اسقاطی گردیدند، در حالی که برای دریافت معاینه فنی تمامی مراحل تست گاز و تعمیر موتور و غیره، تاکسی اسقاطی متحمل مخارجی شدم تا بتوانم برگه معاینه فنی را دریافت نمایم و با عدم تحصیل معاینه فنی روبرو گردم و بالاجبار به خاطر اینکه تاکسی فوق وسیله نقلیه عمومی می‌باشد منبع درآمد معیشتی اینجانب است، با تردد با دوربین مواجه گردیدم و به علت عدم تحصیل معاینه فنی با جرایم دوربین روبرو شدم و چون قادر به پرداخت هزینه‌های تعمیرات اساسی خودرو تاکسی اسقاطی نشدم و هم‌اکنون درگیر بیماری اقارب و هزینه‌های درمان آنها و از همه بدتر این مهمان ناخوانده ویروس منحوس که ملت ایران و بسیاری از ملل دنیا را گرفتار نموده است نیز تاثیر بسزایی در درآمد داشته است و به دلیل نداشتن وجه و نپرداختن جرایم منظوره (جرایم عدم تحصیل معاینه فنی تاکسی اسقاطی فوق) با توقیف تاکسی فوق این معیشت از من گرفته شده است و درحال حاضر خودرو (تاکسی اسقاطی) که وسیله نقلیه عمومی است در پارکینگ خ دماوند توقیف می‌باشد و هم‌اکنون نیز از پرداخت آن جرایم اعصار دارم، حال شما بگویید چه باید کرد...؟!
پیامهای مردمی‌در صفحات3-6-8