اعتراض وزارت خارجه کره‌جنوبی به سفیر ایران!

اجتماعی - تاریخ: ۱-۰۵-۱۳۹۹, ۰۰:۰۱
سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی از اعتراض این کشور به سفیر کشورمان در سئول به خاطر مواضع اخیر ایران درباره دارایی بلوکه شده ایران در کره جنوبی
خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت امور خارجه کره جنوبی در رابطه با اعتراض ایران به بلوکه شدن پول خود در کره جنوبی به خاطر تحریم‌های آمریکا، در تماسی با سعید بادامچی شبستری سفیر کشورمان در سئول به این مواضع کشورمان اعتراض کرد. بنا بر این گزارش، کو کیونگ سوک مدیر امور آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه کره جنوبی به خاطر اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در یک رسانه داخلی مبنی بر این که در صورت آزاد نشدن دارایی ایران در کره جنوبی ممکن است این موضوع به دیوان بین‌المللی عدالت ارجاع داده شود، ابراز تاسفش را به سفیر ایران اظهار داشت.
علاوه بر این کیم این چول سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در کنفرانس مطبوعاتی خود در این باره گفت: مقام مربوطه با سفیر ایران صحبت کرده و درباره اظهارات طرف ایرانی ابراز تاسف کرد. طرف ایرانی نیز خواستار تفاهم شده و تاکید کرد که این موضع رسمی دولت ایران نیست.
به گزارش ایسنا، دولت کره جنوبی با ادعای ترس از تحریم‌های آمریکا میلیاردها دلار از دارایی‌های ایران در بانک‌های این کشور را بلوکه کرده است و با وجود درخواست‌های مکرر ایران حاضر به همکاری در این باره نشده است.