به بهانه سفر ریاست قوه قضائیه به استان یزد
یزد، استان تبعیض و بی عدالتی و فاصله طبقاتی

سیاسی - تاریخ: ۳-۱۱-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
محمدرضا شوق‌الشعراء- خبرنگار: تا وقتی حوزه‌های انتخابیه استان یزد، برخلاف منطق و عدالت، اینگونه بخاطر راضی نگه داشتن بیست درصد جمعیت استان دچار بی‌عدالتی است، نمی توان در یزد از عدالت گفت و بدنبال عدالت گشت و اما حل معضل این بی عدالتی آشکار و بزرگ در حوزه قوه قضائیه نیست، هر چند که تبعات این بی عدالتی آشکار، برای حوزه قوه قضائیه بوده است و خواهد بود.
اینکه چادرملو چسبیده به بهاباد چرا باید در حوزه شهرستان اردکان دور باشد و اینکه منافع
عظیم چادرملو کجا می رود و چگونه هزینه
می شود، و اینکه چرا میبد چسبیده به اردکان، حوزه
انتخابیه اش با اردکان یکی نیست و با تفت فاصله زیادی دارد، سوالاتی است که شاید رئیس جدیدقوه قضائیه بتواند در جستجوی جوابش باشد و مهمتر از همه، ناعادلانه ترین و پهناورترین حوزه انتخابیه کشور، یعنی حوزه انتخابیه پنج شهرستان دور از هم بافق و مهریز و بهاباد و خاتم و ابرکوه. بیش از بیست سال است که این
بی عدالتی آشکار وجود دارد و مدیران و مسئولان یزد، برای حل این معضل کاری صورت نداده اند. در دوران دولت اصلاحات تا دولت به اصطلاح تدبیر و امید و در دورانی که شاهرودی و لاریجانی بر مسند قوه قضائیه بوده اند، برای تحقق عدالت در حوزه‌های انتخابیه استان قدمی برداشته نشده و همچنان این نماد مجسم بی عدالتی به مقامات ارشدی که به یزد سفر می کنند لبخند می زند، و سران با بی تفاوتی نگاه می کنند و از این مسئله مهم ساده می گذرند.
آقای رئیسی! درد بزرگ مردم، بی عدالتی و تبعیض و فاصله طبقاتی و رانت و پارتی بازی و ناشایسته سالاری و محرومیت و بیکاری است، و اما حال با وجود این دردهای بزرگ، در قوه قضائیه شما چه می توانید بکنید؟