سرورهای بازار متشکل ارزی سالم ماند

اقتصادی - تاریخ: ۱-۰۷-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
مدیرعامل بازار متشکل ارزی در واکنش به سوختن ساختمان این بازار گفت: حداکثر ظرف یک هفته دفتر کارمان را مجدداً تجهیز می‌کنیم و مشکلی برای ادامه فعالیت نداریم.
شکسته‌بند در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص چگونگی فعالیت بازار متشکل ارزی بعد از آتش‌سوزی ساختمان این بازار گفت: در عرض حداکثر یک هفته دفتر کارمان را مجدداً تجهیز می‌کنیم و مشکلی در این خصوص نداریم. مدیرعامل بازار متشکل ارزی رقم خسارت به تجهیزات ساختمان بازار را خیلی بالا اعلام نکرد و افزود: خسارت به لوازم دفتری وارد شده و سامانه‌ها و سرورهایمان در جای دیگری که امن است، نگه‌داری می‌شوند.
وی علت آتش‌سوزی را اتصال برق عنوان کرد و گفت: این علتی است که به تشخیص ماموران آتش‌نشانی رسیده است.
قیمت رب گوجه بالاخره پایین آمد
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش قیمت رب گوجه‌فرنگی در بازار خبر داد. به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی، اظهار کرد: با کاهش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار، قیمت تمام شده و فروش رب نیز پایین آمده و از حدود ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در ماه‌های قبل به حدود ۱۵ هزار تومان رسیده است. به گفته وی، اگر هنوز قیمت بالایی در بازار وجود دارد، مربوط به تولیدات گذشته است و محصولات جدید با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شود. قائم مقام وزیر صمت درباره پایین بودن قیمت گوجه در بازار و ضرر کشاورزان نیز توضیح داد: در سال گذشته با توجه به صادرات گوجه به کشورهای همسایه، تعداد زیادی از کشاورزان برای به دست آوردن سود بیشتر اقدام به کاشت گوجه‌فرنگی کردند اما با ممنوعیت صادرات قیمت گوجه در بازار کاهش پیدا کرد. مدرس خیابانی ادامه داد: برای جلوگیری از ضرر کشاورزان، سازمان تعاون روستایی کف قیمت ۱۱۰۰ تومان در هر کیلو گوجه‌فرنگی را اعلام کرده و به همین منظور قیمت‌ها در بازار طوری مدیریت می‌شود که کشاورزان متضرر نشوند.