ادامه ریزش قیمت ارز، طلا و سکه

اقتصادی - تاریخ: ۲۵-۰۴-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
قیمت‌ طلا، سکه و ارز دیروز (۲4 تیرماه) نه تنها در بازار روند کاهشی داشته، بلکه نرخ ارز در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نسبت به روز یکشنبه باز هم با کاهش همراه بود.
دیروز قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۶۰ هزار تومانی، چهار میلیون و ۲۹۰ هزار تومان فروخته شد.سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت داشت که ۸۰ هزار تومان کاهش یافته است.هر قطعه سکه یک گرمی با ۲۰ هزار تومان کاهش ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.
دیروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در طلافروشی‌ها ۴۱۲ هزار و ۲۹۰ تومان داد و ستد شد که حدود ۶,۰۰۰ تومان نسبت به روز یکشنبه گذشته ارزان شد.
به گزارش ایسنا، همچنین بانک‌ها دیروز (۲۴تیر) قیمت دلار را نسبت به روزیکشنبه گذشته کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که یکشنبه ۱۲ هزار و ۱۸۸ تومان بود، دیروز دوشنبه ۱۲ هزار و ۹۱ تومان خریداری شد.شعب ارزی بانک‌ها هر یورو را ۱۳ هزار و ۶۲۹ تومان می‌خریدند که قیمت این ارز نیز بیش از ۱۰۰ تومان کاهش داشت. هر پوند انگلیس نیز دیروزدر شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۵ هزار و ۱۹۷ تومان خریداری شد.
در عین حال قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۳۱۴ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰تومان رسید.
اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی دیروز قیمت دلار را نسبت به روز یکشنبه گذشته ۱۵۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان بود. این صرافی‌ها همچنین، دیروز هر یورو را به قیمت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان می‌خریدند و ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان می‌فروختند که نسبت به روزیکشنبه گذشته ۱۵۰ تومان کاهش داشت.