استعفای معاون فرهنگی شهردار مشهد در پی به کار بردن الفاظ زشت

صفحه آخر - تاریخ: ۲۰-۰۴-۱۳۹۸, ۰۰:۰۱
در نشست خبری شهردار مشهد با رسانه‌های گروهی، زمانی که خبرنگاران از پاسخگو نبودن معاون فرهنگی شهردار، به دکتر کلائی شهردار مشهد گلایه می‌کنند، شهردار نیز با مهدی زارعی تماس می‌گیرد و تلفن را برای شنیدن اصحاب رسانه روی بلندگو قرار می‌دهد. اما معاون فرهنگی شهردار در پاسخ به شهردار و اینکه چرا پاسخگوی اصحاب رسانه نیست می‌گوید: «من در جلسه‌ام و جواب زن و فرزند خود را هم نمی‌دهم و در ادامه از لفظی رکیک خطاب به خبرنگاران استفاده می‌کند.»

> واکنش خانه مطبوعات
به دنبال این اتفاق خانه مطبوعات خراسان رضوی در بیانیه‌ای خواستار عزل معاون فرهنگی شهردار مشهد در پی توهین بی‌سابقه به خبرنگاران شد. در این بیانیه آمده است:«مطالبه‌گری وظیفه خبرنگاران و پاسخگویی انتظاری منطقی و به‌حق ازمسئولان است. خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی ضمن محکومیت توهین معاون فرهنگی شهردار مشهد به ساحت اصحاب رسانه، ضمن دفاع از هویت صنفی همکاران خبرنگار که در همه مشکلات و بحران‌ها در خط مقدم قرار دارند و همواره پیگیر مطالبات مردم از مسئولان هستند، از شهردار محترم مشهد می‌خواهد که در برخوردی قاطع با معاون فرهنگی خود، نسبت به عزل هر چه سریع‌تر وی اقدام کند تا مرهمی بر زخم‌های خبرنگاران باشد و نشان دهد که پاسخگو نبودن، توهین وعدم رعایت ادب در قاموس شهرداری وجود ندارد.»

> عذرخواهی زارعی از خبرنگاران
پیرو این اتفاق مهدی زارعی معاون فرهنگی شهردار مشهد با صدور بیانیه‌ای از این کار خود عذرخواست. وی در این بیانیه که بعد از ظهر سه‌شنبه در کانال تلگرامی شهرداری مشهد با عنوان «شهرنگار» منتشر کرد نوشته است: «گاهی تقدیر بر آدمی چندان سخت می‌گیرد که عنان از کفت رها می‌شود و آنچه در دل نیست بر زبان می‌آید و موجب شرمساری می‌گردد. می‌دانم دوستان و عزیزان خبرنگارمان رنجیده‌خاطرند از سهوی که روی داده است؛ قصدم نه تطهیر رفتار نکوهیده‌ام که بیان بهانه‌ای است که سرنوشت به شیوه آزمون بر رفتار من نوشت. فرزند کوچکم را در بند بیماری فکند و مرا عاجز از همیاری و درمان وی وا نهاد تا رنج پدری و‌اندوه ناتوانی بر من غالب شود و آن پیش آید که نباید لذا بدینوسیله از خبرنگاران، شهردار محترم و همه دوستان خدمتگزار در جامعه مطبوعات کشور که همواره دل در گرو نشر آگاهی و توسعه وطن دارند پوزش می‌طلبم که آدمی محل خسران است و اشتباه.»

> زارعی استعفا داد
در نهایت محمدرضا کلایی شهردار مشهد در نشست صبح دیروز با خبرنگاران اظهار داشت: «مسئولان باید هزینه اقدامات خود را بدهند و با اتفاقی که افتاد و به خبرنگاران توهین شد زارعی معاون فرهنگی استعفای خود را تقدیم کرد که بنده با استعفای ایشان موافقت کردم.» گفتنی است؛ شهردار مشهد نیز شخصا از خبرنگاران بابت توهین صورت گرفته در نشست مطبوعاتی با رسانه‌ها عذرخواهی کرد.